Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hizli yukleyiciler.
Sn actionman, çok faydalı bir çalışma yapmışsınız emeğinize sağlık... Keşke fişekleri korkmadan hızlı yükleyebilecek kadar mühimmat istihkakınız olsa da bu aksesuarlara verilen para boşa gitmese...
Remington fişek konusunda ben de Sn lupus'un söylediklerine benzer şeyler söyleyebilirim. Hatırlarsanız köyde attığımız .357 fişekler Remington idi. Herhalde şimdiye kadar 20-30 kadar Remington attım. Bunlar silahı epeyce kirletiyor ve kovanda çok fazla kararma meydana geliyor. Sn lupus'un bahsettiği kovan yarılması sanırım kararmada olduğu gibi malzeme kalitesi düşüklüğünden meydana geliyor. Daha önce Dayı'nın silahında kullandığımız Geco fişekler Remington'lardan biraz daha dengeli patlıyor gibi geldi bana. Zaten fiyat farkı da Federal'ın daha kaliteli olabileceğini çağrıştırıyor. Bu sefer Federal denemekte fayda var derim...

Alıntı

Tesekkurler sayin Vefasiz, bayraminiz mubarek olsun. Dayiya selamlar, saygilar.
Gorusmek uzere.

Alıntı

(22-08-2011, 03:12 PM)lupus demiş ki:
(22-08-2011, 02:36 PM)tirendaz demiş ki: Bu durumda moon clip kullanmak mümkün müdür, yoksa daha önce de belirttiğiniz gibi bu topa da bir tesviye gerekir mi?

Maalesef '' Moon clips '' kullanabilmek için silindirin işlenmesi gerekmektedir...

Alıntı

(23-08-2011, 10:23 AM)lupus demiş ki:
(22-08-2011, 11:09 PM)actionman demiş ki: Bu arada MKEK'e Remington marka .44mag fisekler gelmis fiyati da 1,19$ Federal A.E .44mag. adet fiyati da 1,59 $ hangisini onerirsiniz.

.44 magnum için kesin ve net bir referans olmasa da, Remington marka .357 magnum fişekler şimdiye kadar kullandığım en sert ve kovanı yarılan tek .357 magnum fişeklerdi...

Merhabalar,
sn.Lupus dediğinize katılıyorum.Remingtonun 357 Mag. u bugüne kadar gördüğüm en sert 357. 44 de ise federal bugüne kadar kullandığım en sert 44 lük.Kısmet olursa pazartesi veya salı Ankara ya sırf remington 44 almak için gidiyorum.İstanbul da yok çünkü.Birde onu denemek istiyorum.
Saygılar

Alıntı

Selamün aleyküm.
Aranıza yeni katıldım. Remington 357 Mag. Mühimmatını kullananlardan birisiyim.Bir takım aksaklıklar yaşamaktayım.Atışı yaptıktan sonra boş kovanları silahtan çıkarmada güçlük çekiyorum,sıkışıp kalıyor.Çok fazla kirleniyor ve sarı çapaklar mevcut.Acaba mühimmat seçimim mi yanlış.Bu konu hususunda yardımcı olur iseniz sevinirim.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn.actionman, neden M4 bekliyorsunuz ki? Zaten sizin evde bir tüfek varmış... Big Grin (Bu arada yükleyicilere odaklanamayıp, tabancaya kapıldığımı itiraf etmeliyim) Güzel günlerde, kazasız belasız kullanın.Saygılar...

Alıntı

(18-10-2012, 09:02 PM)Balalo demiş ki: Atışı yaptıktan sonra boş kovanları silahtan çıkarmada güçlük çekiyorum,sıkışıp kalıyor.Çok fazla kirleniyor ve sarı çapaklar mevcut.Acaba mühimmat seçimim mi yanlış.

Mühimmat seçiminiz ne olursa olsun doğru tekniği kullandığınız sürece bir sorun yaşamazsınız.

Alıntı

Benzer bir sorunu yaşıyordum mermi yataklarına çok ince yağ sürünce silahı ters çevirince bile kovanlar kendiliğinde düşmeye başladı.

Bu yöntemi daha önce söylemiştim ancak bir takım zararları olabileceğinden bahsedildi, ancak ben yönteme devam etmekteyim sorun yaşamadım ama yine de belirtmiş olayım.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Sarp Kılıç
Çok teşekkür ederim, daha güzelleri sizlerin olsun. Benelli M4'ün cazibesine kapılma sebebimin en az %51'i bulundurma zede olmamdır. Smile

Sn. F.T.
Remington fişekler atışta silahı çok kirletiyor, silindirdeki yuvaları yağlı bırakırsak bu yağın yanması, is ve kurunla birleşmesi sonucu kovanların yuvadan düşmesi silahın kirliliği ile doğru orantılı şekilde zorlaşabilir. 3-4 top atıp deneyerek görmek lazım.
Saygılar.

Alıntı

(20-10-2012, 05:33 PM)actionman demiş ki: Remington fişekler atışta silahı çok kirletiyor,

Hemde inanılmaz derecede çok.Dün gece 23:00 dan 03:30 a kadar harbi çekmekle meşguldüm enson nasıl bir hırs yaptıysam artık bez takılan ucun kırılması ile işi yarım bırakmak zorunda kaldım Smile Bu akşam yarım kalan mesaiye devam. Ama bu sefer pasta cila atacağım. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi