Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medyadan..
Sayın ekeke geçen pazar günü devletin televizyonunda, öğlen vakti yayınlanan ve adını hatırlamadığım ve bunu da istemediğim ,pek kıymetli gazetecilerimizin konuk olduğu ve sunduğu sürekli bir tartışma programında ''Kürt sorununda silahsız çözüm'' diye bir alt başlık vardı.. Pkk nın ne kadar silahlı ve pis bir örgüt olduğundan bahsedildi elbette fakat aklıma takılan bunun ne gibi bir karşılığı olduğu oldu..yani silahlı bir örgüt var, silahlı olduğu için pis-kaka, fakat bunun silahsızı ile bir çözüm bulunur - bu benim özet yorumum ama bu alt başlığın başka ne anlama gelebileceğine kısıtlı Evropa terbiyesi görmemiş zekam izin veremedi- mealinde bir şeylerdi..

Haliyle bundan sonra sanırım kazada ölenlere şehit-ki böyle ölenlere de rahmet diliyoruz elbette - silahlı mücadelede ölenlere de silahlı mücadelede ısrarın normal zayiatı diyeceğiz-haşa Allah affetsin-

İçi boş vatan millet sakarya edebiyatından hoşlanmadığımı beni tanıyan herkes bilir, bu platformda da henüz kısa da olsa dolu olduğunu düşündüğüm bir fikir teatisi süreci yaşadığımıza inanıyorum- Hatta ayrımcılık konusunda gerektiğinden fazla hassas olduğumu düşünen arkadaşlarımız da olmuştu-

Fakat en son Aktütün baskınından sonra bazı mevzulardan gerçekten midem bulanmaya başladı, anlamıyorum , anlayamıyorum, demokratikleşmeyi anlarım, şahsi yakınlığım olmasa da Ab. entegrasyon sürecini anlarım, ama silahsız çözümü, neyi anlattığını anlayamıyorum..Pkk ve türevi bölücülerin tümü adalet önüne çıkana-çıkarılana kadar da anlamayacağım..Edep yahu bu kavramlar silahlı çatışmanın karşılıklı başladığı durumlarda geçerlidir, benim elimdeki silah sana açılmış savaş aleti değil ki , hepimizin vergileriyle alınmış ulusal güvenlik edevatı. Ben anan bacın rahat uysun diye gece ayazında sittin sivilde sene işim olmayacak yerde nöbet tutarken sık kafama, arkadaşıma da de ki hadi silahsız çözüme, daha doğrusu ''de'' kısmı da demode oldu, ''dedirt'' dönemi başladı, acı olan da bu..Kendi adıma diyenin de dediretenin de dinleyenin de yakasında bu toprağa haşrolmuş şehitlerin mübarek elleri olacağını hatırlatırım, ki o ellerin yapıştığı hiçbir yaka hayretmemiştir tarihte..

Sn Paşam,

Malum bu çok derin bir mevzu...
Yalnız iki noktaya vurgu yapacağım...

Birincisi, hayatın bir gerçeğinin de kimi zaman "yapanların yaptıklarıyla kalıyor" olması...
Bunu ne bu konu hakkında, ne de illa politik bir konuda söylüyorum...özel hayatlarımızda da zaman zaman olmuyor mu..Sad
Ama konu böyle ince bir konu olunca, tabi ihtimali bile mide bulandırıyor.

İkincisi ise hep söylediğim, hep sikayetçi olduğumuz şey...
Bir ülke olarak "ortak bir bilinç" taşınmalı. Bu anlamda da devlet dürüst vatandaşlarıyla arasındaki duvarı kaldırmalı. Güvenmeli, hatta güvenmemek, "aklının ucundan bile geçmemeli"...
Vatandaşlık ve Vatan bilinci, her yetişen çocuğun aklında-yüreğinde olmalı...
Böyle olursa, ortak bilinç, ortak amaç olursa, o ülkenin sırtını hiç kimse yere getiremez...Tarihte de asla getirememiştir.

Ama "gazla değil-ajitasyonla değil..." Neden öyle olması gerektiğini öğreterek, "bak bunlar bunlar var bizim Vatanımızda" diyerek...

Çünkü zaten artık günümüzde önce TV sonra internetle birlikte, insanları uzun süre uyutmak imkansız hale geldi. Bunun da özeleştirisini yapmak lazım.

Derhal özeleştiriler yapılarak, bu doğru yönde adımlar atılmaya başlanması gerek...
Kanımca başımızdaki bu belaların kısa vadeli çözümü olmadığı gibi, uzun vadede de "tek çözüm yolu" bu...

Sevgiler

Sn ekeke fizik anlamda birçok defa haksızlık, yapana kar kalıyor, bunu kaldıramayacak yaşı da geçtik, alıştık..

Fakat hayretmemekten kastım daha uzun vadeli daha manevi anlamda idi..Sadece öbür dünya anlamında da değil, bu dünyanın maneviyatı, moral değerleri anlamında..

Örneğin birçok vatan haini muhakkak zengin ölmüştür, ama bu haysiyetsiz bir biçimde geberip gittikleri sonucunu değiştirmez, en azından benim moral değerlerim açısından..

Asıl söylemek istediğim ise bazen ne yazık ki ''şehit'' kavramının hakkıyla idrak edilemediği, hatta bazen şehidi veren kurumların kendilerini yıpratma cüretinde bulunmak maksadıyla dahi kullanıldığı ve ne yazık ki ve öznel görüşümdür ki sonuç vermeye başladığıdır.
Hal böyle olunca kısmen bu haysiyetsizliğe alet olabilen ve bir kısmı yabancı sermayenin direkt veya endirekt eline geçmiş medyadan sağlıklı bir ''şehit'' tanımı ve idraki beklemek fazla iyiniyet gerektirebiliyor..

saygılar..

http://video.msn.com/video.aspx?mkt=de-d...e7d&fg=rss

burdaki olayda son derece aci.silah fuarinda silahin icine neden mermi konulmus anlamadim.amerikadaki bir silah fuarinda kücük bir cocuk,elindeki uziyi tanitan görevli tarafindan kafasindan vurulmus.hayret birsey.

http://www.msnbc.msn.com/id/21134540/vp/...8#27686558

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDaki...ldu&ver=78

Sn Arkadaşlar,
Şimdi bu arkadaşa üzülelim mi...
"Yaptığın işle başkalarının hayatını tehlikeye attığından dolayı-gün gelir işte böyle olur" diyelim yerelim mi....
Ne diyeyim....Sad

Sevgiler

ekeke demiş ki:http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDaki...ldu&ver=78

Sn Arkadaşlar,
Şimdi bu arkadaşa üzülelim mi...
"Yaptığın işle başkalarının hayatını tehlikeye attığından dolayı-gün gelir işte böyle olur" diyelim yerelim mi....
Ne diyeyim....Sad

Sevgiler

valla ben ona bşey demiyorum yaptığı hatayı canıyla ödemiş te onun gibiler yüzünden bizlerde aynı kefeye konuyoruz....

Bence aynı kefeye konulmuyoruz....
Onun gibi görülsek iyi...
O bir ölü... bizler, etrafındakileri öldürebilecek manyaklar olarak görülüyoruz. Her fırsatta evin damına çıkan patır patır ateş eden tipler.

Acil olarak TABANCA atış müsabakalarını yurdumuza getirmemiz, bir federasyon vs. çatısında toplanmamız gerekiyor.

yoksa dam farelerinden farkımız kalmayacak.

Alıntı: Acil olarak TABANCA atış müsabakalarını yurdumuza getirmemiz, bir federasyon vs. çatısında toplanmamız gerekiyor.
+1.
Avcılık ve Atıcılık Federasyonu zaten var, ama onların böyle şeylerle işi olmaz.

Yok Sn. Altunhan, oyle olmamis. 8 yasindaki cocuk otomatik uzi ile atis egitimi alirken silah tepmeden dolayi havalanmis ve cocuk kendi kendisini kafasindan vurmus zavalli...

Altunhan demiş ki:http://video.msn.com/video.aspx?mkt=de-d...e7d&fg=rss

burdaki olayda son derece aci.silah fuarinda silahin icine neden mermi konulmus anlamadim.amerikadaki bir silah fuarinda kücük bir cocuk,elindeki uziyi tanitan görevli tarafindan kafasindan vurulmus.hayret birsey.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi