Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medyadan..
Şimdi PKK kuyumcumu soyuyor diyeceğiz Big Grin Big Grin
Paraya sıkıştılar heralde.

Bende ilk gördüğümde "aha!! bu Safir" dedim. Smile

Birkaç soru takıldı aklıma;
Safiri nasıl ve ne kadar etkileyecek .
Satışı yasaklama ile ilgili süreç hızlanır mı ve sonunda sizce yasaklanır mı?
Bir başka soru Safir sahiplerini ne gibi kısıtlamalar gelecek yada gelebilir acaba Smile

Düşüncelerinizi merak ettimde Smile

Egecaddesi demiş ki:Şimdi PKK kuyumcumu soyuyor diyeceğiz Big Grin Big Grin
Paraya sıkıştılar heralde.

Bende ilk gördüğümde "aha!! bu Safir" dedim. Smile

Birkaç soru takıldı aklıma;
Safiri nasıl ve ne kadar etkileyecek .
Satışı yasaklama ile ilgili süreç hızlanır mı ve sonunda sizce yasaklanır mı?
Bir başka soru Safir sahiplerini ne gibi kısıtlamalar gelecek yada gelebilir acaba Smile

Düşüncelerinizi merak ettimde Smile

pkk, hertürlü şerefsizliği yapar ama kuyumcu soymaz, daha karlı işler var tetikçilik, uyuşturucu kaçırma vs...

gelelim safir konusuna, bu olayın safire ve safir sahiplerine zararı olmaz herhangi bir kısıtlama da olmaz, olsa olsa safirin reklamı yapılmış olur...

melihaga demiş ki:gelelim safir konusuna, bu olayın safire ve safir sahiplerine zararı olmaz herhangi bir kısıtlama da olmaz, olsa olsa safirin reklamı yapılmış olur...

Reklamın iyisi kötüsü olmazmış Smile daha ben safirimi alamadım fiyatları yükseltmesinler Cool

melihaga demiş ki:adamlar sırf haberleri gündem olsun ve herkesin dikkatini çeksin diye öyle yazmışlar, ama gidipte oradakşi polislerden birine bile sormamışlar bu nedir diye, belkide bildikleri halde yazmadılar, bence bile bile abarttılar...

Katılıyorum Sn. Melihaga, kesinlikle aynen öyledir.. mutlaka polislerle görüşmüşlerdir nasıl olmuş, eldeki bilgiler nedir diye ama olayda pompalı tüfek yerine M16 diye yazınca ve de silahın elde edilmesi konusunda fantaziler üretince olayın haber değeri bir anda tavan yapıyor...
ama insanların yaptıkları mesleğe saygıları olması lazım.. çok yazık...

Ülkemizde bir çok insanın Safirin varlığından haberdar olmaması da sanırım bu fantezilerin ve söylentilerin yürüyüp gitmesine sebebiyet verecektir. Saygılarımla...

biri gitse tek kirmayla birini vursa o tüfek otomatikman pompali olur medyada.safirde m-16 oldu.bildigim kadariyla safirin kullanildigi ilk olay bu oldu.yada medyanin haberi oldugu ilk olay.

biliyorsunuz gecmistede kisa namlulu ve tabanca kabzali pompalilara bir cok olayda kullanilmasinda dolayi kisitlama getirilmisti.45-47 cmden az manlu olanlar ,dipciksiz kabza ile kullanilanlarin satisi yasaklandi ve piyasadakilerde toplatildi.gerci hala cok sayida kisa pompali mevcut ahalide.

dünde aklima geldi.sy lupusta belirtmis.bence bu reklamlar safir icin kötü oldu.pompalilara yapilan uygulama neden safire yapilmasinki.pekala olabilir.

http://haber.mynet.com/detail_news/?type...29Ekim2008

yazik olmus.olayin ayrintilarini ögrenemedim.
bu meslegi yapacaksin,silahin ne oldugunun egitimini alacaksin ama yinede silahla saka yapacaksin.iste sonu..

Altunhan demiş ki:http://haber.mynet.com/detail_news/?type...29Ekim2008

bu meslegi yapacaksin,silahin ne oldugunun egitimini alacaksin ama yinede silahla saka yapacaksin.iste sonu..

Sn Altunhan,

İyi ki bu haberi yolladınız...
Yakınların başı sağolsun...

Yalnız bir noktaya vurgu yapacağım..
Bu medya gerçekten işin şeyini çıkardı artık.
Habere bakalım...

Haberin başlığı...""2 polisin silahla şakalaşması ölüm getirdi ""

Pekiyi açıklaması ne...""Meslektaşının silahından çıkan kurşunla hayatını kaybederek şehit olan polis memuru ""

Yazık ama artık..bu kadar da olmaz, bu kadar "kavramların içi boşaltılmaz"...
Ne bunun sonucu...: "Şaka sonucu şehit oldu"...

Yuh diyorum artık bu haberi yazana...Böyle gazeteye...
Açsınlar da bir sözlük okusunlar...
Hayatında "Andersen den masalları" okumamış adamlar bizde gazeteci oluyor..
Arkadaşlar kusuruma bakmasın, ama artık bu medyaya, bu zihniyete şunu söylemek zorundayım...

Çüşşşşşş....!

ekeke demiş ki:
Altunhan demiş ki:http://haber.mynet.com/detail_news/?type...29Ekim2008

Sn Altunhan,

İyi ki bu haberi yolladınız...
Yakınların başı sağolsun...

Yalnız bir noktaya vurgu yapacağım..
Bu medya gerçekten işin şeyini çıkardı artık.
Habere bakalım...

Haberin başlığı...""2 polisin silahla şakalaşması ölüm getirdi ""

Pekiyi açıklaması ne...""Meslektaşının silahından çıkan kurşunla hayatını kaybederek şehit olan polis memuru ""

Yazık ama artık..bu kadar da olmaz, bu kadar "kavramların içi boşaltılmaz"...
Ne bunun sonucu...: "Şaka sonucu şehit oldu"...

Yuh diyorum artık bu haberi yazana...Böyle gazeteye...
Açsınlar da bir sözlük okusunlar...
Hayatında "Andersen den masalları" okumamış adamlar bizde gazeteci oluyor..
Arkadaşlar kusuruma bakmasın, ama artık bu medyaya, bu zihniyete şunu söylemek zorundayım...

Çüşşşşşş....!

adam kabızlıktan ölse yine şehit diyecekler, size katılıyorum Sn Ekeke, sonuna kadar haklısınız...

Sn Ağam,

Bu kadar da olmaz ama artık gerçekten....Sad
O zaman Çanakkale de son askerine kadar düşen taburdaki insanlarımıza ne diyeceğiz...
Ateş altında, görevlerini yapmaya çalışırken ölen gençlerimize ne diyeceğiz...

Hep söylüyorum bu millet kadar kavram karmaşasından çeken yoktur.

Bunu algılamak bu kadar zor mu yahu, şehitlik kavramı "savaşırken ölmeyi" yücelten bir kavramdır. Nokta.
Siz bu kavramı, bu anlamdan dışarı çıkarırsanız, o zaman "savaşırken ölmenin bir yüceliği" olmaz.
Rezalet, kepazelik başka bir şey değil...

Sevgiler

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi