Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medyadan..
bir haber izledim bugün,ilginc geldi.foruma tasimak istedim ama nereye yazacagimi bilemedim bende yeni konu acayim dedim.bundan sonra medyadan ögrendigimiz ilginc veya forumumuzla alakali olaylari ve haberleri buraya tasiyalim isterseniz.

bu arada haberi yazacak konu araraken forumda nekadar cok konu acildigini farkettim.bu kadar sürede forumumuzda 640 konu acilmis.bu durum foruma teknik acidan ileride sorun yaratirmi aceba.yavaslik ,doluluk gibi..

http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/...72342.aspx

olay bu.aksam bir kanalda haber izlerkende rast geldim.istanbulda bir kuyumcuya silahli saldirida bulunulmus.olayda amerikan mali M-16 piyade tüfegi kullanilmis (!).tüfegin irakta amerikan askerlerinde pkk ya,pkk danda buraya geldigi tahmin ediliyormus.
sizinde akliniza ilk gelen haberi duydugum anda benim aklimada geldi.her türlü iddiaya girerim bu tüfek safir t-14. gerci isin aslini bir daha ögrenebilirmiyiz bilmiyorum ama ben biraz akli olan birinin gidip kacak yollardan m-16 alipta bunu istanbulun göbeginde güpegündüz birini vurmak icin kullanacagini tahmin etmiyorum (gerci akli olan biri böyle bir olay yaparmiki).ha kullandimi ozaman seriye alip ates etmeyide ihmal etmezdi herhalde dimi.

north hollywood shootout. Internette search yapip bu tarz insanlarin nelere kadir oldugunu gorebilirsiniz. Gercek m16 ise buyuk tehlike atlatilmis...

Altunhan demiş ki:her türlü iddiaya girerim bu tüfek safir t-14.

Sn Altunhan,
Açıkçası "böyle olduğunu sanmıyorum", çünkü dikkat ederseniz, haberde "bir çok yerde" -piyade tüfeği / pkk dan ele geçen silahlardan biri- şeklinde kullanılmış...

Hatta bana sanki "özellikle böyle kullanılmış ki t14 le karışmasın durumunu" daha çok çağrıştırıyor....Big Grin

Ama sonuçta spekülasyon yapıyoruz tabii..

Sevgiler

Altunhan demiş ki:bu kadar sürede forumumuzda 640 konu acilmis.bu durum foruma teknik acidan ileride sorun yaratirmi aceba.yavaslik ,doluluk gibi..

Haklısınız aslında, "hatta sanki başladı bile...Sad"
Gerçekten de son zamanlarda "ciddi bir yavaşlama" problemi var...

Sevgiler

Arkadaşlar, bir televizyon kanalı haberi verirken, M16 gizemi ile konuya vurgu yapıp, dikkatleri çekti. Ama haberin akışı içerisinde, normal polis memurlarının ne olduğunu anlayamadıkları silahın, olay yerine gelen silah uzmanlarınca tanımlandığını, silahın M16'nın av tüfeği fişeği atan pompalı tüfek versiyonu olduğunu söyledi. ne kadar doyurucu ve doğru bir habercilik hizmeti...

Arkadaşlar, tahminleriniz doğru, silah aslında bir SAFİR.
Bakalım bu tür olaylar SAFİR'in hukuki geleceğini ve statüsünü nasıl etkileyecek...

LUPUS demiş ki:Bakalım bu tür olaylar SAFİR'in hukuki geleceğini ve statüsünü nasıl etkileyecek...

Evet Sn Lupus..Sad

Acaba "bir insan evladı" da çıkıp, "silahın suçu yoktur, suçu işleyen insandır" diyecek mi...Sad Sad Sad

Gerçekten çok "merak ediyorum"...Sad

Sevgiler

LUPUS demiş ki:ne kadar doyurucu ve doğru bir habercilik hizmeti...

saldırıda kullanılan M16 Piyade tüfeğinin ABD ordusunun Irak'a verdiği ancak PKK'nın eline geçtiği ileri sürülen silahlarla aynı marka olması ise dikkat çekti.

Ne diyeyim...Sad

Bu adamların haber yapmasını yasaklayan veya kısıtlayan bir yasa yok.
Bu haberlerle dolu televizyonların satın alınmasını ve izlenmesini kısıtlayan bir yasa da yok.
Bunların neden olduğu tüm dezenformasyonun sorumlusu bireylerken, silahlarla ilgili her olaydan silahlar sorumlu...
Farklı konular olmakla beraber her şeye ne kadar yanlı, kasten yanıltıcı olarak yaklaştıklarının, işlerine gelen konuda mantığı kendilerine uygun olarak işletirken, işlerine gelmeyen konularda ise rahatlıkla tam tersine işletebilecek kadar ilkesiz ve vatandaşı umursamaz olduklarının tipik bir göstergesi. Eee, ne de olsa bizler sokaktaki vatandaşlarız...

adamlar sırf haberleri gündem olsun ve herkesin dikkatini çeksin diye öyle yazmışlar, ama gidipte oradakşi polislerden birine bile sormamışlar bu nedir diye, belkide bildikleri halde yazmadılar, bence bile bile abarttılar...

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi