Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zigana c45 çakması
bu yıl ocak ayında mkekten zigana c45 acp tabanca aldım. poligon kapalıydı deneme fırsatım olmadı. Bu yaz köye yolum düştü herneyse denedim. ilk şarjörü attım, ikinci şarjöre gelince ilk mermiyi çıkardı ikinci mermiyi sürdü tabanca emniyete aldı kendini olur dedik denedik aynı sorun yine oldu. Birkaç deneme sonunda emniyet tutmaz hale geldi ve iğneyi düşürdü.
Hevesim kursağımda kaldı. Kızağı çatlayan sarsılmazmı, Namlusu şişen yavuzmu, emniyetsiz ziganamı nedir bu yerliden çektiğimiz. Boşa dememişler ''ucuz etin yahnisi yenmez.''

Alıntı

Sn. B.Kaya,
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. Böyle bir sıkıntı yaşadığınız için, tercihinizden dolayı çok pişman olmuşsunuzdur eminim. Bu sorunu Tisaş yetkililerine bildirdinizmi? bildirdiyseniz nasıl bir cevap veya çözüm ürettiler? Bizlerle paylaşırsanız seviniriz.
İyi forumlar...

Alıntı

Sn.kaya üst kapaktaki emniyet mandalı mı kapandı? Yoksa horoz geride kurulu kalmadı mı? Emniyete aldı derken ne kastettiginizi pek anlamadım.
Ziganalarla ilgili pek çok emniyet sorunu gördüm, yaşadım. Ama "silahın kendini emniyete alması", "iğneyi düşürmesi" diye birşeyi ilk defa duyuyorum ve anlamakta zorluk çekiyorum.. Ziganada sık yaşanan sorunlar, atış sonrası horozun kurulmayıp grubun üzerine inmesi, tetiğin tekrar çift hareketli pozisyona dönmesi, emniyet mandalının indirilmesine rağmen horozun inmemesi, silah emniyet pozisyonundayken horozun elle kurulabilmesi gibi sorunlardır. Ama sizin dediklerinize anlam veremedim. İğnenin horozun momentumuyla çalıştığı bir silahta, iğnenin düşmesinden kasıt nedir?

Konuya açıklık getirmesi açısından elinizde fotoğraf, video vs. var ise, bizimle paylaşabilirmisiniz?

Alıntı

Sayın Bkaya;
Nerede ikamet ediyorsunuz.
Eğer Trabzon'da oturuyorsanız, birlikte Tisaş gidebiliriz.
Ve şunun garantisini veririm. Silahınızın namlusu hariç
her yerini değiştire biliriz.
Moralinizi hiç bozmayın.
İsterseniz, numaram profilinde telefon numaram var.
Temasa geçebiliriz.
Size, her türlü yardımcı olabilirim.
Şeytanın bacağını kıralım.
Saygılarımla.

Alıntı

(14-08-2011, 01:40 AM)Alper f92 demiş ki: Sayın Bkaya;
Nerede ikamet ediyorsunuz.
Eğer Trabzon'da oturuyorsanız, birlikte Tisaş gidebiliriz.
Ve şunun garantisini veririm. Silahınızın namlusu hariç
her yerini değiştire biliriz.
Moralinizi hiç bozmayın.
İsterseniz, numaram profilinde telefon numaram var.
Temasa geçebiliriz.
Size, her türlü yardımcı olabilirim.
Şeytanın bacağını kıralım.
Saygılarımla.

Böyle samimi ve iyi niyetli insanlardan Allah razı olsun. Smile

Alıntı

Sayın Alpyesilay;
Allah(c.c.) hepimizden razı olsun.
Sizinde, bana yaptığınız güzelliği unutamam.
Elimizden geldiğince, tüm dostlarımıza yardımcı olmalıyız.
Ki, Tisaş'ın montaj şefi, sami arkadaşımız.
Gidip bir çayını içeceği.
Saygılarımla.

Alıntı

Öncelikle ilginizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Hoşbulduk Sn.caca32, henüz bu sorunu (malum işlerin yoğunluğu nedeniyle) Tisaş'a bildirmedim.
Bildirsem yapacaklarına eminim fakat birkere izi kaldı artık altın olsa neye yarar ki?
Sn. Yakuzz kapaktaki emniyet mandalı yarı aşağı inerek iğne emniyet bloğunu yarım devreye geçiriyor yani horoz kurulu,
tetiği çektiğimde horoz düşüyor iğneye değmediğinden ateş almıyor. İğneyi düştüğünde ise emniyet tamamen boşalmıştı.
Bende böyle bir iş ne duymuş nede görmüştüm.Abim bana,tabancan çok emniyetliymiş, madem tek tek atacaktık tek kırma bi tüfek alsaydın daha iyi olurdu gibisinden
şakalar yaptı.
Sn.Alper f92 trabzonda ikamet etmiyorum.
Bu arada tabancamı babamın üzerine geçirdim. Yabancı marka örneğin Glock 19 veya Hs 2000 9mm gibi bir plastik tabanca almak istiyorum.

Alıntı

Sayın B.Kaya;
Ha sizde, ha babanızda, farketmez.
Sizin için, silahınızın sorunundan ötürü, fabrikanın
yetkilileri ile konuşa bilirim.
Gerekli prosedürü öğrenip, silahın naklini
yapmanizda'da yardımcı olabilirim.
Silahınızın onarımı ile'de yakınen ilgilene bilirim.
Saygılarımla.

Alıntı

(14-08-2011, 05:03 PM)B.Kaya demiş ki: Sn. Yakuzz kapaktaki emniyet mandalı yarı aşağı inerek iğne emniyet bloğunu yarım devreye geçiriyor yani horoz kurulu,
tetiği çektiğimde horoz düşüyor iğneye değmediğinden ateş almıyor. İğneyi düştüğünde ise emniyet tamamen boşalmıştı.
Bende böyle bir iş ne duymuş nede görmüştüm.Abim bana,tabancan çok emniyetliymiş, madem tek tek atacaktık tek kırma bi tüfek alsaydın daha iyi olurdu gibisinden
şakalar yaptı.

Dalga geçilen ziganazedeler kervanımıza hoş geldiniz Sn.BKaya Big Grin

Abinizin ömrü çok olsun. Bende, pek çok kereler "kuru sıkı alsaydınız, blow magnum daha iyi çalışıyor" gibi hitaplara maruz kaldım. Geçmiş olsun, Zigana sağolsun..

Açıkcası bu dediğiniz kusur akıl alır gibi değil. Allah muhafaza olumsuz bir durumda, 45 kalibrelik mermileriniz ve özgün tasarım demir kütlenizle başbaşa kalıverirsiniz. Yerinizde olsam direkt hukuka başvurur, silahın bedel iadesini talep ederdim. Tisaş yetkilileri alışık zaten böyle davalara.. Sorun edeceklerini sanmam..

Gavur malı plastiklerden bende düşünüyorum. Hiç değilse çalışıyorlar..

Paylaşımınız için ayrıca teşekkürler.

Alıntı

Sonra da yerli düşmanı ilan ediliriz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi