Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKUT hakkında ne biliyoruz ?
Sn. Kararsız çok güzel bir anı videoyu sonuna kadar izledim, elinize sağlık konuşma da gayet akıcı Smile.
Saygılar..

Sn. Kararsız

Güzel bir paylaşım sizi tebrik ediyorum yalnız tek başına kredi kartı numarası pek işe yaramaz keşke güvenlik kodlarınıda isteseydiniz Big Grin

Saygılar.

Sn. Kararsız gerçekten güzel iş.. İnsanın ve insanlığın kıymetini bilenlerin takdir edeceği bir paylaşım. Tebrikler..

Ben de kendimi epeyce kere Tv'de görmüştüm. Allah var güzel oluyor Smile Aksaray'da görevli iken 27 kişinin yaralandığı bir kazada parçalanan kamyonun altına girip, kabin içinde sıkışan 4 kişiye ulaşıp ilk yardımlarını yapmıştım. Yerel bir tv ekibi gelip , uzak mesafeden beni görüntülemiş. Aynı akşam da ulusal medyada çıkmışız. 2 gün boyunca gelen telefonlara yaralanmadığımı, kurtarma için oraya girdiğimi anlattım durdum. Fotojenik olmadığımı da orda kavradım Smile

Sn. Kararsız cevval bir insansınız. Her mahalleye sizin gibi biri lazım. Smile

Sn. Arkadaşlar bu kurtama olayı hayatımda en çok haz aldığım olaydır . Kurtarma olayında da bu Bodrum olayının ayrı bir yeri var bende .

Avusturyada katıldığım bir eğitimde ; Kişilerin fiziksel bir sorunu yok ise , kurtarmacıya yardım etmeleri için onlarla şakalaşın ve zihinlerini meşgul edin dediler .

Mağranın içinde 16 saat beklemiş kişileri görünce ilk aklıma gelen bu oldu ve akıllarından kurtarılma olayından çıkarıp başaka birşey düşündürmeliydim . Kolayda oldu K.k numaralarını sordum , tabiki hatırlamadılar bende "durun bekleyin o zaman ailelerinizde almalıyım " diyip döndüm arkamı ve daldım suya Smile genç olan arkadaş ayaklarımdan çekip tekneyi , arabayı ve yeni aldığı evi bile bağışladı bana Smile sonrasında şaka olduğunu anlattım ve sarılıp gülüşerek çıktık dışarı .

16 saat içierde olmalarını sebebi ise mağrada kükürt gazı ve sıcak olması . Kimse bir yerden sonra daha ileri gitmeye cesaret edememiş . Hatta mağranın içine sabit hat dahi kurmamışlar . İdda edildiği gibi 400 metre falanda gidilmemiş biz kişileri 50-60 metre ilerde bulduk !!

İşin daha da ilginci dışarda oldu : İçerdeki arkadaşların birinin hem karısı hem de sevgilisi dışardaydı Smile Adamcağız sevinsin mi üzülsün mü ?

Biz medya maymunları 2 can kurtarmanın sevinci ile tatilimize devam ettik .

Vaktinizi aldım affola .
Saygılar .

(04-03-2013, 10:24 AM)ecorotti demiş ki: Sn. Kararsız cevval bir insansınız. Her mahalleye sizin gibi biri lazım. Smile

Sn. Ecorotti , hala ne işiniz var dağda , kaç para alıyorsunuz , kim size para veriyor , bedava yapılırmı , bende gelsem ayda ne kazanırım diyenler çoğunlukda oldukca , sizler medya maymunusunuz , ben sizi kurtarmışdım , yalan söylüyorsunuz demeğe devam edildikçe zor çoğalırız !!!

Keşke AKUT' a ihtiyaç olmasa ve bizler insan kurtarmak zorunda kalmasak .

Burdan sorarım : Hangi devlet kurumu devletden 1 lira desdek almadan 1500 can kurtarmış , 30 bölgede ekip kurmuş ve bunları ücret alma düşüncesi olmadan yapmış ? Birde üstüne bir sürü vergi ödemiş ?

Bu kurtarma hikayesindeki adamların durumu ilginç. 16 saat suda bekleyen adamın böyle geyik gibi gerilerek dışarı çıkması bana tuhaf geldi. Güneşin altında 3 saat sonra dalarken biz titrerken bu adam nasıl o kadar orada diri kalmış hayret.

Hatirladigim kadari ile Kara Ada sifali sicak suyu ile unlu idi. Kaplica etkisi yapmis anlasilan. Big Grin

Sn.Mirgun yukarda yazmışdım ama gözden kaçmış herhalde Smile . Mağranın içi nefes almayı güçleştirek kadar sıcak ve kükürt kokulu bir ortam .

Saygılar .

(04-03-2013, 10:34 AM)kararsız demiş ki: Sn. Arkadaşlar ......

16 saat içierde olmalarını sebebi ise mağrada kükürt gazı ve sıcak olması . .....
Biz medya maymunları 2 can kurtarmanın sevinci ile tatilimize devam ettik ....

Vaktinizi aldım affola .
Saygılar .

Tavandaki kayalıklara burnumuzu dayayarak nefes almaya çalıştık, 10 metre aralıklarla duruyorduk böylelikle nefes alabiliyorduk, bazen ısınmak için sarılıyorduk vs vs..elleri ve ayakları suda uzun süre durmaktan büzüşmüştü gibi birşeyler anlatılıyor haberde..

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi