Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKUT hakkında ne biliyoruz ?
http://www.imedya.com/haber/12414/akutta...iglik.html

Saygılar.

AKUT birimini ve genel arama kurtarma birimlerini şu şekılde özetlemek istiyorum. Bütün arama kurtarma birimleri arasında genel bir sidik yarışı mevcut olmakla beraber medyatiklik çok ön plandadır. AKUT arama kurtama ekipleri arasında hicbir karşılık ve cıkar gözetmeden işini gücünü ve konumunu hice sayıp arama kurtarma faliyetlerine giden birimlerin yanında bu işi şovmenlik ve medyatiklige ceviren concon tayfayalarıda mevcuttur. İşte bu medyatik ve kendini birşey sanan az sayıda kişi veya kişiler akuta mal olmaktadır. Kişisel fikrim kırallık gibi verilen akut birim başkanlıklarının veya üyeliklerin yanlışlıklar karşısında geri alınması ve üyeliklerinin iptal edilmesi şeklindedir.
Saygılar.

Sn. Pars , kesinlikle aynı görüşdeyiz ve bunu başarmak için dışardan eleştiri yanında içerden de bir şeyler yapmak gerekiyor.
Saygılar .

(15-08-2011, 12:00 AM)kararsız demiş ki: Umut vakfı İnternet sayfasını gezerken Bakanlar kurulu kararı ile vergi muafiyeti hakkı tanındığını gördüm

Daimi süregelen rezillik.
İşçi, emekli, küçük/orta esnaf, "İsviçre vatandaşlarıyla" aynı paradan et alıyor, ama Soros efendi'nin parasıyla geçinenlere dokunulmaz...
Sebebi de basittir...
Bu memlekette her tip insan vardır. Ancak üç tip insanın asla eksiği olmaz. Hep fazlası olur...
Aptallar, onursuz/haysiyetsizler ve hainler...

Yazı alıntıdır ........''TAMAMEN GÖNÜLLÜLERDEN OLUŞAN AKUT, DEVLETİN HİÇBİR KAYNAĞINI KULLANMADAN, 2012 YILINDA 147 ARAMA KURTARMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRMİŞ, 98 İNSANIN HAYATININ KURTARILMASINI SAĞLAMIŞ VE ARAMA KURTARMA OPERASYONLARINDA KULLANDIĞI ARAÇLAR VE TELSİZLER İÇİN DEVLETE 44.366 TL VERGİ ÖDEMİŞTİR. ''
Saygılar .

(17-09-2012, 07:11 PM)pars demiş ki: AKUT birimini ve genel arama kurtarma birimlerini şu şekılde özetlemek istiyorum. Bütün arama kurtarma birimleri arasında genel bir sidik yarışı mevcut olmakla beraber medyatiklik çok ön plandadır. AKUT arama kurtama ekipleri arasında hicbir karşılık ve cıkar gözetmeden işini gücünü ve konumunu hice sayıp arama kurtarma faliyetlerine giden birimlerin yanında bu işi şovmenlik ve medyatiklige ceviren concon tayfayalarıda mevcuttur. İşte bu medyatik ve kendini birşey sanan az sayıda kişi veya kişiler akuta mal olmaktadır. Kişisel fikrim kırallık gibi verilen akut birim başkanlıklarının veya üyeliklerin yanlışlıklar karşısında geri alınması ve üyeliklerinin iptal edilmesi şeklindedir.
Saygılar.

Bu görüşü kaçırmışım..

Sn. Mirgun , bir altında benim yazdığım yorumu da kaçırmayın Smile Smile .
Saygılar .

(16-10-2012, 01:01 PM)kararsız demiş ki: Sn. Mirgun , bir altında benim yazdığım yorumu da kaçırmayın Smile Smile .
Saygılar .

Size küsmüştüm Big Grin

Akut beyin fırtınası, bursa toplantısına katılan varmı ?

Sn. Üyeler ,3-5 sene önce başıma gelen bir olayın görüntülerini buldum Smile

Olay sırasında Marmaris'de ailemle beraber tatildeydim .
Saat 10.30 civarında toplanma haberi geldi . Bodrum'da mağrada 2 kişi kalmışdı ve gece saat 3 den beri haber alınamıyordu , denilene göre denizde bir mağraydı , olduğum yerden AKUT merkeze 40 dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşdım .

Araç hazırlanmış tüm dalış ve kurtarma ekipmanı yüklenmiş sadece ben bekleniyordum .

Saat 11.15 de Marmaris'den Bodrum'a hareket ettik . 2.5 saat yoldan sonra Bodrum limana ulaşdık ve mazemeleri tekneye yükleyip Karaadaya geçtik .

Saat 15.00 da Karaadada olay ile ilgili bilgi alıyorduk . Anladık ki getirilen ekipmanın hiç birine ihtiyaç yokmuş .

Bize anlatılana göre 400 metre gidilmiş ve kimse bulunamamışdı . Biz suya girdiğimizde bizimle beraber 40 kişi daha atladı suya . Sağolsun bir Komser yardımcısı arkadaş bu kişilere engel olup çıkardı sudan Smile .

Sözde cenezeler biz suya ayak basdıkdan 13 dakika sonra sağ sağlim olarak mağra girişinde belirdiler .

Bu olayla ilgili en ilginç şey ise , daha kaybolalı 13-15 saat olan kişilerin AKUT tarafından gecikilerek 1 gün sonra cıkarıldığı haberi yapıldı Smile

Kameranın çekim yaptığını bilmiyoruz bu arada sadece bir kişi kolunun altında kamera bize sorular sordu bizde anlattık .

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi