Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SigSauer P226 Enhanced Ergonomics upgrade Kit
Sn. BekciHursit cevabınız için teşekkür ederim.

Benim hatam yok ise horoz yaylarında kısa olanın 21 lb olduğunu okudum uzun olan 24 lb ve standart icra yaylarının 15-16 lb olduğunu Sn. lupus belirtmiş. İcra yaylarında yapılan 2 lb lik değişikliğin horoz yayında yapılacak 4-8 lb değişikliğe denk geleceğindende bahsedilmiş.

Bizim eski model icra yayları 15-16 lb ise, siz horoz yayı 24 lb olsa bile bizim mkek fişeklerinde kullanılmasını tavsiye etmiyorsunuz.
3 lb fark içinde 19 lb yay tavsiye ediyorsunuz, ben üçlü sarmal yayı sizinde bahsettiğiniz çalışma avantajından dolayı sevdiğimden 20 lb icra yayı alsam çalışma sıhatine zarar vermeden horoz yayından olacak farkı kapatmış olurmuyuz? Yoksa icra yayındaki 4 lb fark aşırıyamı kaçmış olur?

Sizin E2 taktıktan sonra kullandığınız sağlıklı çalışan en ağır icra yayı kaç lb dir?

Kafanızı ağrıtıyorsam kusuruma bakmayın.
Saygılarımla

Alıntı

Sn.zi'b,

MKEK fişekleri, eski tip 24 LB horoz yayı ve .40 S&W için kullanılan 20 LB fabrika irca yayı takılı bir P 226' yı rahatlıkla çalıştırıyordu...Herhangi bir fişek besleme veya tahliye sorunu olmadığı gibi, sürgü rahatlıkla son fişekten sonra geride kilitleniyordu...Ancak bu silahın şarjörlerinde %5 XP şarjör yayı kullandığımı belirtmeliyim. Standard fabrika şarjör yayları beslemede sorun çıkarmıyordu, ancak sürgü bazen son fişekten sonra geride kilitlenmiyordu...

Saygılar.

Alıntı

Sn lupus, cevabınız için teşekkür ederim.

E2 kit + kısa horoz yayı (21 veya 24 lb olması farketmeyecek) + 20 lb üçlü sarmal icra yayı getirtmeye çalışacağım.
Kullanmak nasip olursa burdan sonuçlarınıda paylaşırım.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın z'ib,

Haklısınız, tekrar kontrol ettiğimde irca yayının standart olarak 16 lb olduğunu hatırladım. Benim aklımda 21 lb kalmış olmalı, yani horoz yayı ile karıştırdım sanıyorum.

Şimdilerde yay konfigürasyonum ise şu şekilde,

17 lb horoz yayı, 18 lb irca yayı, 10% ekstra güçteki şarjöy yayı ile en az 500 atışlık bir tecrübem oluştu. Öncelerde yaşadığım son fişeğin tahliyesindeki problem ortadan kalktı. Sadece Sellier Bellot fişeklerin, kapsüllerinin aşırı sert olmasından dolayı yaşadığım patlatamama problemi hasıl olmakta, o da 10% gibi aslında oldukça yüksek bir oranda.

Saygılar

Alıntı

Sn.zi'b
"İrca yayı" yerine "İcra yayı" diyorsunuz. Saygılarımla

Alıntı

Sn. tekoglu, siz yanlış yazdınız zannettim ama doğrusu ''irca yayı'' imiş.
Forumda bununla alakalı konu bile varmış.
Hiç aklıma gelmezdi yanlış terim kullandığım, teşekkür ederim farkında olmadığım bir yanlışın doğrusunu öğrendim.

Saygılarımla

Alıntı

Sn.zi'b
Konu hakkında derin bilginiz olduğunu düşünüyorum yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile. Sn.lupus ve SnBekciHursit'in mesajlarını okurken görürsünüz diye düşünmüştüm. Ama insan inanınca gördüğünü bile farklı görüyor. Ben teşekkür ederim, anlayışınız için. Saygılarımla

Alıntı

(19-04-2013, 12:52 AM)zib demiş ki: E2 kit + horoz yayı (mecburen) + (gerekli ise) icra yayı şeklinde sipariş vermek ve şarjör yayı meselesinden uzak durmak istiyorum.

Bükme karbon çelik sürgülü ve aliminyum gövdeli p226 da, +P kıvamındaki mkek mermileri ile yaşanabilecek kırımları önlemek için
irca yayı lbs' sini artırmak şarttır ve irca yayı artırılırsa, şarjör yayı lbs 'side buna uygun artırılmalı.

Yeni main spring seat ' ın saat 2-10 istikametindeki köşelerine değen eski kabza kapakları iç taraftan yaklaşık 0,5 cm2 traşlanırsa gövdeye tam oturuyor ve kullanılabiliyor.
Yeni tip tetik kolu yayı kullanılacaksa bu yayın boğumlu kısmın kalınlığının yarısı oranında ve sağ kabza kapağına değen kısmı iç taraftan yaklaşık 1 cm2 traşlanmalı. Yoksa sağ kapak oturmaz.

Ayrıca küçük elli kısa parmaklı silahseverlere short trigger'i naçizane tavsiye ederim.Tetik erişimi çok fark ediyor.

Alıntı

[Resim: 7518189220_56abe84bba_b_zpsb0e11ae9.jpg]

İlgili manivelada yeni eski ayırımı hangi yıldan itibaren geçerlidir Sn.Lupus?

Alıntı

Photobucket dosyamı hiç karıştırmadığım halde bazı fotoğraflar silinmiştir Sad . Müsebbibi değilim. Arz olunur.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi