Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SigSauer P226 Enhanced Ergonomics upgrade Kit
Sevgili Forumdaşlar,

Burada sizlerle, P226'ım için temin etmiş olduğum, Enhanced Ergonomics nam-ı diğer E2 Kit montajını ve sonuçlarını paylaşmak istedim.

Bildiğiniz üzere, Kit, E2 olarak üretilmemiş silahlardaki, çok iri olan ve çoğu atıcının eline uymayan kabzayı, daha ergonomik hale getirmek üzere sunulmuştur.

Kit muhteviyatı, inceltilmiş tek parça kabza kapakları, uzun ve daha açılı horoz yay kılavuzu, kısaltılmış horoz yay takozu ve eskisinden farkını anlamadığım tetik düşürme kaldıracından ibaret. Burada, özellikle dikkatimizin çekildiği nokta, yeni versiyon 226 larda zaten mevcut olan kısa boylu horoz yayını kit içerisinde olmaması. Dolayısıyla, eski model olan ve horoz yayı uzun olan modellere sahip olanların, yeni versiyonun yayını temin etmeleri gerekmektedir. Bu kadar laf ile anlatılanların anlaşılması aşağıdaki resimlerden daha kolay olacaktır diye düşünüyorum. Resimlerde, sol taraftaki parçalar, kit ile yeni gelen parçalardır. Silahın son halinin resimlerini, malesef gece çok geç olmasından dolayı çekemedim. Bu resimleri, ve Kit'in atışa olan etkisi ile ilgili düşüncelerimi, en kısa zamanda buradan paylaşacağım.

Saygılarımla

Silahın Nill kapaklar ile görüntüsü

[Resim: 67dea037.jpg]

Kit Muhteviyatı

[Resim: 532e2694.jpg]

Horoz Yay Kılavuzu

[Resim: 6d8faf8e.jpg]

Tetik düşürme kaldıracı

[Resim: 22569eea.jpg]

Horoz yayı takozu

[Resim: 57bffc2b.jpg]

Eski ve yeni kapaklar,

Dikkatiniz çektiğine emin olduğum, yeni kapakların sabitlenmesinde vida kullanılmamakta. Bunun yerine, silahın gövdesindeki kabza kapak vidalarının dişlerinin açıldığı yerilerin çıkıntıları, yeni kapaktaki, oyuklara geçerek, sabitlenme sağlanmaktadır. Kapağı yerine yerleştirmek oldukça zahmetli bir uğraş. Allahtan, malzeme kalitesi üst düzey olmasından, defalarca söküp takmama rağmen, polimer malzemede herhangi bir deformasyon olmadı ve kapak hiç oynamayacak şekilde sabitlendi

[Resim: 126e9fa9.jpg]

[Resim: fa404f06.jpg]

Tüm eski ve yeni parçalar bir arada

[Resim: 954d7d7a.jpg]

Yanlışlıkla eski modele göre sipariş verdiğim düşük kuvvetli (17 libre) yay

[Resim: 9083b0d3.jpg]

Alıntı

Gene cok guzel bir paylasim olmus. Elinize saglik. Yeni kitinizi de gule gule kullanin...

Alıntı

Sn.Bekçihurşit,

Beklediğiniz E2 kapakların gelmesine çok sevindim. Çok güzel paylaşım için de teşekkürler. Yeni kabza ile fotoğrafları da merakla bekliyoruz. Daha da önemlisi ilk fırsatta poligonda birlikte denemek daha da keyifli olur.

Saygılar

Alıntı

Sn. İlksurfer, Sn. Arthur,

değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

Sn. Arthur, en yakın zamanda beraberce deneyelim istiyorum, en doğru değerlendirmenin sizler tarafından yapılacağından eminim. Sonrasında buradan son halinin fotoları ile birlikte paylaşırız.

Saygılarımla

Alıntı

Hayırlı olsun Sn.BekciHursit. Tetiği de değiştirmeyi düşünüyormusunuz? Kiti nereden nekadar zamanda temin ettiniz?

Alıntı

(03-08-2011, 01:43 PM)xhmyt demiş ki: Hayırlı olsun Sn.BekciHursit. Tetiği de değiştirmeyi düşünüyormusunuz? Kiti nereden nekadar zamanda temin ettiniz?

Sn. xhmyt,
çok teşekkür ederim. Şimdilik tetiği değiştirmeyi düşünmüyorum. Kit'i triebel.de adresinden 75 Euro karşılığı temin ettim, fakat Almanya'daki arkadaşıma göndertip, onun buraya gelirken getirmesini sağladığımdan yaklaşık 1,5 ay gibi bir sürede elime ulaştı. Almanya içinde ise nakliye sanırım 1 hafta 10 gün kadar sürmüş olmalı.

Alıntı

(02-08-2011, 02:26 PM)BekciHursit demiş ki: Burada, özellikle dikkatimizin çekildiği nokta, yeni versiyon 226 larda zaten mevcut olan kısa boylu horoz yayının kit içerisinde olmaması.
Dolayısıyla, eski model (P226 'sı) olan ve horoz yayı uzun olan, (eski) modellere sahip olanların, yeni versiyonun yayını temin etmeleri gerekmektedir.

Yanlışlıkla eski modele göre sipariş verdiğim düşük kuvvetli (17 libre), (uzun)yay.
[Resim: 9083b0d3.jpg]

Kısaca yeni model 226' ların horoz yayı, E2 kitine uygun.
Eski model 226' sı olanlar ise nisbeten kısa boylu horoz yayınıda kite eklemeli.
Affınıza sığınıp anladığım şekilde mesajı düzelttim. E2 kitini bir ustayamı yoksa sizmi taktınız Sn.BekciHursit?

Alıntı

Sn. xhmyt,
Estafurullah, düzeltme için ben teşekkür ederim. Sizin ifade ettiğiniz şekilde anlaşılması daha kolay hale geliyor. E2 kiti ustaya taktırmaya kesinlikle gerek yok. Eli birazcık yatkın olan herkes kendisi takabilir. Yukarıda da bahsettiğim gibi, en uğraştığım nokta kabza kapağının takılması oldu. O da, tek parçadan mütevellit ve sıkı geçme şeklinde sabitlenme olmasından dolayı, yerine oturturken, tetik düşürme mandalı yayına ve tetik yayına takılmasından kaynaklanıyor.

Alıntı

Sayın Bekçihurşit' in çok kısa bir zamanda vasat bir atıcıdan, gazoz kapaklarını vuran usta bir atıcıya dönüşmesi, ayrıca silah modifikasyonunda da ustalaşması çok gurur verici.
Saygılı, paylaşımcı ve öğrenmeye açık tutumu ile tüm silah severlere örnek olacak bir kişilik.
Kendisini tanımaktan dolayı çok mutluyum, bunda da en çok pay TT forumdur.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Saygıdeğer Osman Ağabey,

Sizden bunları duyuyor olmak beni sonsuz onurlandırıyor.

Sadece sizlere layık olmaya çalışıyorum.

Saygı ve Sevgilerimle

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi