Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt Python 2.5'

Merahaba Sayın Üye Arkadaşlar.

Uzun zamandır işlerim dolayısıyla siteye giremedim ,umarım herkes iyidir.
Sizlerin yazılarınızdan aldığım şevkle silah tutkum çok ilerledi,bu nedenle herbirinize alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim .
Kendime geçensene bir S&W 686 2.5' almıştım okadar çok sevdimki toplu tabancayı birçok aksesuarınıda getittirdim yurt dışından çok memnunum .
Şimdide bir Colt Python 2.5' almak istiyorum ,Adana dışında başka bir şehirde buldum sahibi bir fotoğraf yayılamış, temizliği pek anlaşılmıyor ,fiyatına enson 3000 TL diyor ,kendisi temiz diyor anladığım kadarıyla doğru bir insana benziyor fakat çok bilgi vermiyor .
almak istiyorum 1995 modelmiş,bu modellerin tek serisimi oluyor Python da ve fiyatı uygunmu?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Alıntı

Hemşerim silahı görmeden alma.

Alıntı

Sayın kilimvesaire

Adana bir ağbeymizde colt pyton 4. var isteseniz numarasını verebilirim
namı değer deli yücel avcı satmadıysa kendisinde var satılık .

Alıntı

Sayın kilimvesaire,

S&W 686 2,5" silahınızdan çok mennun olmanıza rağmen niçin 2,5" benzer bir silah almak istiyorsunuz? S&W 686 2,5" ile kıymetli deneyimlerini bizimle paylaşmanızı ümit ederim.

S&W 686 2,5" benimde çok ilgimi çekiyor. Tabancalarda fazla deneyimim olmadığı için Colt Python fiyatı hakkında yardımcı olmayacağım.

Alıntı

Top kilitlemesi tek taraflı olduğundan,zamanla,hor kullanmayla yada tabancayı eline alan her zatın tamburu çevirip dönüşüne bakmasından ötürü kilit ayarları kolay bozulan bir tabanca,3000 lira gibi bir fiyata veriliyorsa tahminimce oldukça kurcalanmış bir silah olabilir,tabi siz genede incelemeden karar vermeyin ama pekde umitlenmeyin derin.

Alıntı

Bence o silah bir Gümüşay bile olabilir, görmeden bilemezsiniz...

Alıntı

Selamlar sn kilimvesaire,
S&W 686 2,5'' silahınız hakkında daha önce görüş alışverişinde bulunmuştuk.Memnuniyetinizi yine dile getirmiştiniz.Benim de sahibi olmak istediğim bir silah, fakat bulundurma ruhsatlı olacağından ve ayrıca hedef atışı tutkumdan dolayı peşinde olduğum model 4'' tir. 2,5'' ile de son derece isabetli atışlar yapmak mümkün,ama 4'' varken...
İşte size tavsiye edeceğim bir husus..
Elinizde gerçekten kaliteli ve sıkı toleranslarıyla ün salmış bir 686 var.Bunun yanına toleransları daha oynak bir 2,5'' almayın derim.
İlla ki revolver ise,illa ki colt diyorsanız,onun da yakışanı 4'' veya 6'' olacaktır,atış keyfi açısından...
Sn lupus üstadın revolverler hakkında çok detaylı izahatları var,tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.Özellikle colt pyton ve 686 arasındaki namlu çıkış hızları arasındaki farklara dikkat ediniz.
Yerinizde olsam tekrar asla bir 2,5'' almazdım.Zaten elinizde kralı var.
Saygılar..

Alıntı

Konuyla alakalı yazan arkadaşlara çok teşekkürler .
Evet S&W 686 silahım çok güzel herşeyiyle mükemmel bir silah ,bu Colt Pyhton u görünce açıkca söylemek gerekirse oda istediğim bir silahtı, bir arkadaşımda var çok güzel ,bu silaha gelince gelecek hafta bir yakınım satıcının bürosuna gidecek ve fotoğraflarını çekecek, satıcıyı böyle ikna edebildim kendisi istanbul'da fotoğraflar elime ulaştığında sizlerle paylaşacam, yine sizlerin fikrini almak istiyorum.
Eğer herşey uygun olursa alabilirim.Kısmetse olur.

Saygı ve Sevgilerimle
(02-08-2011, 09:58 PM)Blackcolt demiş ki: Top kilitlemesi tek taraflı olduğundan,zamanla,hor kullanmayla yada tabancayı eline alan her zatın tamburu çevirip dönüşüne bakmasından ötürü kilit ayarları kolay bozulan bir tabanca,3000 lira gibi bir fiyata veriliyorsa tahminimce oldukça kurcalanmış bir silah olabilir,tabi siz genede incelemeden karar vermeyin ama pekde umitlenmeyin derin.

Sayın Blackcolt.
Top kiltlenmesi tekteraflı ne demek ?Lütfen öğrenmemi sağlarmısınız? S&W ile Colt arasında fark sadece bunlarmıdır?

Saygılarımla Efendim...

Alıntı

(03-08-2011, 09:31 PM)kilimvesaire demiş ki: Top kiltlenmesi tekteraflı ne demek ?Lütfen öğrenmemi sağlarmısınız? S&W ile Colt arasında fark sadece bunlar mıdır?

SW silindiri dönme ekseni, iki yerden kilitlenir. Colt' un çift hareketli revolverlerinin silindirleri ise dönme ekseninde sadece bir yerden kilitlenir. Colt silindirlerinin '' ejektör '' ü namluya kilitlenmez.

Alıntı

Paytonun 686 ya bence tek üstünlüğü tasarımı iken 2.5 da bunu dahi ileri süremiyorum.

Ama 4 , özellikle 6 namlu payton gerçekten ''güzel'' lüfelverdir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi