Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Sol varikosektomi opere nedir yahu. Yani bunun silah ruhsatı ile ne alakası var. Genel cerrahi titizmiş galiba (o ameliyatı üroloji yapıyo zannediyodum, kimse duymasın heyete bir de ürolojiyi eklerler). Ortopedi de şey falan yazsın; sol diz total lateral menisektomi. Neticede bunun sonu yok.

Bu ülkenin insanlarına şu saçma sapan prosedürleri dayatanlara yazıklar olsun. Eski bir forum üyesinin bu sağlık raporunu da içeren bir videosu var Youtube da, bol küfürlü. Az bile etmiş. 

Adam dünya rekoru harç ödeyip canını korumak için silah alacak. Sanki harp okuluna 18 yaşında öğrenci seçiyorlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
waltherslv
Sn.blacksea dediklerinize katılıyorum. Varikosel gibi basit müdahaleler çoğu insanda olabilen rahatsızlıklar. Hemen hemen her hekim raporu neden almak istediğimi sordu. Silah ruhsatı için dediğimde tavırları hemen değişti ve tabiri caiz ise yan gözle baktılar. Ortopedi doktoru tarafından azarlandım. Saat 9da kapı kapı gezmeye başladım ve ilk iki doktor işlemimin önemsiz olduğunu ve 2 saat sonra gelmemi söylediler. Ortalık zaten karışık olduğu için işlemleri bir an önce bitirip kaçmak istedim. Çok şükür hastalık kapmadım. 
Saygılar benden

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
blacksea, Sabri
Sn.waltherslv
Ben Türk vatandaşı değilim. Psikiyatr ilaç kullanıp kullanmadığımı sordu. Sistemlerinde geçmişim ile alakalı bilgileri göremediğini söyledi fakat 10 yıldır Türkiyede yaşıyorum. Hayır cevabını vermeme rağmen test ettirdi. Bu konuşmadan sonra biraz atıştık ama tahlil sonuçları için yanına gittiğimde biraz alttan alarak ortamı yumuşatmaya çalıştım ve az da olsa muhabbet ettik diyebilirim. Ben ilk defa rapor aldığım için önceki uygulamaları sadece duyduğum kadarıyla biliyorum yani uygulama yeni mi değil mi bilmiyorum. Saygılar benden

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
waltherslv
Ruhsat yenileme işlemi için sağlık raporu almak üzere hastaneye gittim. Doktorları geziyorum. Cerrahi uzmanına göründüm. "Bir sıkıntınız var mı?" diye sordu. "Yok" dedim.
"Zaten cerrahiden niye görüş isterler anlamam" dedi ve ekledi, " Olsa olsa adamda silah taşıyacak g.t var mı ona bakmamızı bekliyorlar herhalde"
"Neyse g.tü çok açığa çıkarmayıp ben kaçayım o zaman" dedim.
Gülüştük. İmzayı aldım ve çıktım.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
harun, yyildiz, Ahmet Efe, axoy68, bilalkabao, Dost, Bariss, sem, waltherslv, orhanbilgin, Sabri, ErhanG
Ruhsat yenilemek için aile hekimimden aldım raporu, 5 sene önce ruhsat çıkartırken de aile hekimi vermişti sağlık raporunu.
sagolsunlar ne diyelim, hastaneye git deseler yanmistim, doktor doktor dolaş dur anasını satiyim

Alıntı

Yivsiz tüfek ruhsatı almak için sağlık raporu lazımdı. Sağlık ocağındaki aile hekimime başvurdum. Normalde rapor vermeyeceğini adım gibi biliyordum. Çünkü daha önce tahlil istediğimde her seferinde ne gerek var diyerek yollamaya çalışıyordu. Oturduğum yer Merkezi bir yerde olmasına rağmen nüfus olarak düşük rakamlı bir yer. Bundan dolayı da doktorun iş yükü çok az. Bu yüzden genelde doktor 9.30'da gelip 15.00'da gidiyordu. Raporu istediğimde kendisinin veremeyeceğini bunun hakkı olduğunu söyleyip hastaneden almamı söyledi. Bende tamam dedim ve sağlık ocağından ayrıldım. Zaten 6 senede ben 3 kere sağlık ocağına gittim.

Pandemiden dolayı hastaneye gitmek istemedim. Başka bir sağlık ocağındaki arkadaşıma rapor vermesini için rica ettim. Normalde vermediğini ancak beni tanıdığı için (aslında psikolojimi biliyormuş.) doktoru olarak onu seçersem verebileceğini söyledi. Bende tamam desem de iş yoğunluğundan 1 ay ertelemek zorunda kaldım. Daha sonra kendisini aradığım da başka bir şehre tayini çıktığını söyledi.

Bende elimdeki son ve en sağlam yöntemi kullandım. Memleketim olan Antalya'ya gidip oradaki sağlık ocağından rapor istedim. Sağ olsun doktor 2 soru sorarak muayene etti ve raporumu verdi.

Evraklarımı ilçe emniyete götürdüm, teslim ettim. Ancak o zaman evraklarımı kontrol eden memur sorun yok demişti. Ancak şansıma Sağlık Bakanlığı sağlık raporunun formatını değiştirmiş. Görevli memur beni arayayıp emniyete gelmemi formatın değiştiğini beni bilgilendirmeleri gerektiğini söyledi.  Emniyette memurun telefonunda kayıtlıymış, sadece fotoğrafını çektim ve geri döndüm. Whatsapp yada maille atsaydı da beni boşuna yormasaydı.  Dodgy 

Daha sonra tekrar Antalya'daki doktorun telefonunu buldum. Doktora formatın değiştiği raporun geçerli olmadığını yeni formata göre yapabilecek mi diye sordum. Benden yeni formatın fotoğrafını istedi. Whatsapp ile yolladım. 1 dakikadan kısa sürede yeni formata göre ayarlayıp tekrardan Whatsapp'tan teyit amaçlı bana yolladı. Raporuda istediğim zaman alabileceğimi söyledi. Tabi benim tekrar gitme imkanım yoktu. O yüzden akrabam vasıtasıyla sayesinde raporu aldım..

Şimdi bütün evraklarım teslim ettim. Yakında başka aksilik çıkmazsa ruhsatımı alacağım.

Son zamanda tabanca almayı düşünüyordum. Ancak yivsiz tüfek ruhsatından dolayı gözüm korktu.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ErhanG
(24-11-2021, 10:42 AM)ombra demiş ki: Yivsiz tüfek ruhsatı almak için sağlık raporu lazımdı. Sağlık ocağındaki aile hekimime başvurdum. Normalde rapor vermeyeceğini adım gibi biliyordum. Çünkü daha önce tahlil istediğimde her seferinde ne gerek var diyerek yollamaya çalışıyordu. Oturduğum yer Merkezi bir yerde olmasına rağmen nüfus olarak düşük rakamlı bir yer. Bundan dolayı da doktorun iş yükü çok az. Bu yüzden genelde doktor 9.30'da gelip 15.00'da gidiyordu. Raporu istediğimde kendisinin veremeyeceğini bunun hakkı olduğunu söyleyip hastaneden almamı söyledi. Bende tamam dedim ve sağlık ocağından ayrıldım. Zaten 6 senede ben 3 kere sağlık ocağına gittim.

Pandemiden dolayı hastaneye gitmek istemedim. Başka bir sağlık ocağındaki arkadaşıma rapor vermesini için rica ettim. Normalde vermediğini ancak beni tanıdığı için (aslında psikolojimi biliyormuş.) doktoru olarak onu seçersem verebileceğini söyledi. Bende tamam desem de iş yoğunluğundan 1 ay ertelemek zorunda kaldım. Daha sonra kendisini aradığım da başka bir şehre tayini çıktığını söyledi.

Bende elimdeki son ve en sağlam yöntemi kullandım. Memleketim olan Antalya'ya gidip oradaki sağlık ocağından rapor istedim. Sağ olsun doktor 2 soru sorarak muayene etti ve raporumu verdi.

Evraklarımı ilçe emniyete götürdüm, teslim ettim. Ancak o zaman evraklarımı kontrol eden memur sorun yok demişti. Ancak şansıma Sağlık Bakanlığı sağlık raporunun formatını değiştirmiş. Görevli memur beni arayayıp emniyete gelmemi formatın değiştiğini beni bilgilendirmeleri gerektiğini söyledi.  Emniyette memurun telefonunda kayıtlıymış, sadece fotoğrafını çektim ve geri döndüm. Whatsapp yada maille atsaydı da beni boşuna yormasaydı.  Dodgy 

Daha sonra tekrar Antalya'daki doktorun telefonunu buldum. Doktora formatın değiştiği raporun geçerli olmadığını yeni formata göre yapabilecek mi diye sordum. Benden yeni formatın fotoğrafını istedi. Whatsapp ile yolladım. 1 dakikadan kısa sürede yeni formata göre ayarlayıp tekrardan Whatsapp'tan teyit amaçlı bana yolladı. Raporuda istediğim zaman alabileceğimi söyledi. Tabi benim tekrar gitme imkanım yoktu. O yüzden akrabam vasıtasıyla sayesinde raporu aldım..

Şimdi bütün evraklarım teslim ettim. Yakında başka aksilik çıkmazsa ruhsatımı alacağım.

Son zamanda tabanca almayı düşünüyordum. Ancak yivsiz tüfek ruhsatından dolayı gözüm korktu.
inanın işi sadece rapor vermek olan devlet hastanelerinde -eğer rapor olmaya engel bir durumunuz yok ise- rapor almak çok daha kolay.
İstanbulda Sait Çiftçi devlet hastanesinde tabanca için raporumu sabah 9 da gidip, 11 e kadar muayeneleri tamamlayıp, saat 15 de alabildim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi