Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
(26-05-2017, 03:49 PM)lupus demiş ki:
(26-05-2017, 12:07 PM)lenduha demiş ki: Sözün özü, ateşli silah ruhsatı için böylesi bir rapor gerekli mi? Smile 

Askere alırken de bunları istiyorlarsa lafım yok... Sanırım askeri öğrenci heyet listesini kopyala yapıştır yapmışlar.

Tahmininiz doğru Sn. Lupus, ama kopyala/yapıştır da yapmamışlar: Tüm heyet raporları standart idi. Bir ara aynı kapıda denk geldiğimiz personelin elinde de aynı evrakı görünce farkettim. 

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus
En azından silah ruhsatı icin istenen raporlarda bir tutarlılık var. Ruhsatı kolay olan yivsiz tüfeğin raporu kolay, ruhsatı zor olan tabancanın raporu da zor.
Tıp fakültesine başlarken kurul raporu isteniyor, 6-7 uzman hekim görüyor. Pratisyen olarak memuriyete başlarken tek hekim raporu yetiyor.(Aile hekiminden bir dakikada almıştım.) Ama uzmanlık kazanınca tekrar kurul raporu isteniyor. Smile

Alıntı

Bir diğer absürtlük, mezun olduğum fakülte kurul raporu için kimse başvurmasin diye 1350 lira ücret belirlemiş. Devlet hastanesi 250 lira isterken.

Alıntı

confused 
Bu sene bu hastanede refakatçi olarak 20 gün kaldım. Gerçekten nev'i sahsina munhasır bir yer. Eski halini bilmiyorum ama şu an kimlik bunalımı yaşayan ergene benzettim ben. Ne tam sivilleşebilmiş ne de eski ruhunu unutabilmiş. Geçen ay bu hastanede bir vesile ile beklerken, kendi kendime "acaba silah ruhsatı için rapor veriyorlar mı ?" diye sormuştum. Sağolsun sayın Lenduha ayrıntısı ile konuya açıklık getirmiş, kendisine teşekkür ederim.

Not : Kantininde nakit para geçmez, sadece banka kartı ile alışveriş yapılabilir.
Not 2 : Tuvaletlerinde birkaç gün üst üste sabun bulamayabilirsiniz. Sorduğunuzda istihkak bitti cevabı alır ve bir süre kendinize gelemezsiniz. (yatan hasta+tuvalet+sabun ?? Huh )

Saygılar.

Alıntı

(26-05-2017, 05:19 PM)drsilahsever demiş ki: Bir diğer absürtlük, mezun olduğum fakülte kurul raporu için kimse başvurmasin diye 1350 lira ücret belirlemiş. Devlet hastanesi 250 lira isterken.

Kurul hastaları hastaneler için ciddi bir gelir kapısı . Nitekim ben de yeni rapor aldım 250 tl idi.

Alıntı

(26-05-2017, 08:02 PM)nineteeneleven demiş ki:
(26-05-2017, 05:19 PM)drsilahsever demiş ki: Bir diğer absürtlük, mezun olduğum fakülte kurul raporu için kimse başvurmasin diye 1350 lira ücret belirlemiş. Devlet hastanesi 250 lira isterken.

Kurul hastaları hastaneler için ciddi bir gelir kapısı . Nitekim ben de yeni rapor aldım 250 tl idi.

Bildiğim kadarıyla normal sigortalı hasta ile kurul hastasının pek farkı yok hastane için. Yani normal sigortalı hasta hastalığı için başvurduğunda hastane masrafını sigorta kurumu karşılıyor. Rapor için başvuru yapıldığında aynı ücreti rapor isteyen kişi ödüyor. Ödediğimiz 250 lira da 6-7 ayrı poliklinik muayene ücreti. Tahminimce Haydarpaşa'da fazla olma sebebi de tetkiklerin ücretlerinin eklenmesi. Yani devlet hastaneleri bir nevi tam özel hastane gibi çalışıyor rapor söz konusu olduğunda. Hastane açısından fark yok yani. 
 Yanılıyorsam peşinen özür dilerim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nineteeneleven
Yıllardır hastalık veya kaza gibi nedenlere binaen istenen maluliyet ve muafiyet raporları, tetkikler dahil olmak üzere ücretli olarak düzenleniyor. Bu tür raporlar sağlık açısından mecburiyeti olmayan, kişinin menfaatine yönelik raporlar olarak kabul ediliyor. Böyle bir zihniyetin ateşli silah sahipliği için düzenlenecek raporlara sıradan sağlık hizmeti gibi bakmasını beklemek abes olur.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, drsilahsever, blueokkes, nineteeneleven

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi