Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Sn. Turkmen,

İlk tabancamı alırken İstanbul'da bulunan Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitmiştim. Benim de raporu almam sizin dediğiniz gibi 1.5 günümü almıştı. Daha sonradan forumdaki konulardan Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi'nde işlemlerin çok hızlı ilerlediği bilgisini okudum ve ikinci tabancam için alacağım sağlık raporu için bu hastaneye gittim. Gerçekten forumdaşlarımın söylediği gibiymiş. 1.5 saat içerisinde muayeneler tamamlandı, 2 saat civarı da raporun imzadan gelmesini bekledim ve toplamda 3.5 saatte raporu aldım. Forumda yazılanları okuyup takip etmek gerçekten her konuda çok işe yarıyor.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ckenarli, husrev
Merhaba Arkadaşlar,

soruma herhangi bir cevap alamadığım için tekrarlama ihtiyacı duydum,
aşağıdaki sorulara bilen birisi cevap verirse sevinirim.
Teşekkürler.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Tekrardan Herkese Merhaba,

yeni konu açma hakkım olmadığından en uygun yer olarak bu başlık altında sorumu eklemeye karar verdim.
Forumun değerli adminleri uygun görürlerse sorumu uygun mevcud veya yeni bir başlık altına taşıyabilirler.

Eskişehir otogarı girişinde bir X-Ray cihazı bulunmaktadır. Ben de düzenli olarak İstanbul-Eskişehir yolcusu olduğum için oradaki güvenlik görevlisine bir sorayım dedim. Ruhsatlı yivsiz tüfeğimle giriş yapacağım zaman prosedür nedir diye.
Cevap olarak ruhsat bilgilerinin silah ile karşılaştırılacağı ve herşey örtüşüyorsa geçişe izin verileceği bilgisini aldım.
Yani tüfeği çantasından çıkaracaklar ve seri no. vs. inceleyecekler.

Ancak OHAL'den dolayı fişek varsa fişeklerin adedini de beyan eden bir satınalma belgesi (fatura vb.) göstermek zorunda olduğumu da ekledi. Fişek adetleri de faturadaki adetlerden daha fazla olamazmış. Ne de olsa otogarın güvenliğinden kendileri sorumluymuş.  [Resim: huh.gif] 

Hukuk konularında deneyimli üstadlara sorularım:
Gerçekten OHAL'den dolayı böyle bir durum söz konusu mu, evet ise metni nasıldır, ?
Eğer böyle bir fişik ibraz uygulaması yok ise ama görevli güvenlik görevlisi inat ederse ne yapabilirim?

Şimdiden gelecek yorum ve cevaplar için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın deliduman, sizin yerinizde olsam güvenlik görevlisi ile uğraşmaktansa gider 200 adet fişeği faturasıyla satın alır, sonra da her güvenlik noktasından geçişimde aynı faturayı gösterir geçerdim. 200 den fazla fişek taşıyorsanız rakamı ona ayarlarsınız. 200 den az ise zaten sorun yok, eksik fişeklerin hesabını soracak değiller. Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, fbalun
Sayın Hüsrev,

çok teşekkürler, inanın bu aklıma gelmemişti.
İtle uğraşmaktansa çalıyı dolaşmak herhalde en uygunudur. Ben de öyle yapayım.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
husrev

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 8 Ziyaretçi