Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Daha onceden de bahsettim, Sarıyer Devlet Hastanesi...
Hem tenha, hem de 96 lira.

Alıntı

Her hastane kendi kafasına göre uygulamayı değiştirdiğine göre anladığım kadarı ile ilgili kurumlarca hazırlanmış ve silah ruhsatı için kullanılacak bir prosedür yok.

Alıntı

(21-12-2011, 10:59 PM)tirendaz demiş ki: Sayın Prada,
Bu 300 TL'yi ne adına istiyorlarmış acaba?
Saygılarımla

Tahminim 8 Doktor Muayene bedelinin indirimli toplam ücreti olduğu yönünde.

(21-12-2011, 11:11 PM)Sbilgen demiş ki: Ben parayı geçtim de sabıka kaydını ne yapıyorlar acaba?

Sabıka Kaydı Belgesini hastanenin muayene için verdiği diğer formlara ekliyorlar. Sağlık Kurulu Raporunu alırken yani tüm muayeneler sorunsuz tamamlandıktan sonra Sabıka Kaydı Belgenizi iade ediyorlar. Sabıka Kaydı Belgesi olmadan tek bir işlem dahi yapılmıyor..

Alıntı

(23-12-2011, 01:58 PM)Prada demiş ki:
(21-12-2011, 10:59 PM)tirendaz demiş ki: Sayın Prada,
Bu 300 TL'yi ne adına istiyorlarmış acaba?
Saygılarımla

Tahminim 8 Doktor Muayene bedelinin indirimli toplam ücreti olduğu yönünde.

Sağlık Bakanlığı' nın 96 TL' ye verdiği bir hizmeti, gidip 300 TL ' ye satın almak...Üstelik bu paranın büyük bir çoğunluğunun malum vakfın destekçisi olan adamların cebine gideceği düşünülürse...Silahsever dostlardan ricam bu tezgahtan uzak durmalarıdır...

Alıntı

O 300 liralık faturada birşey yazmıyordur, bağış makbuzu filandır.
Ne diyeyim, geçmiş olsun Sad
Saygılarımla

Alıntı

Sayın Prada,

malumunuzdur belki ama ben tekrar edeyim, ruhsat başvurusu sırasında İlçe Emniyet Müdürlüğü sabıka kaydını kendisi yazışma yaparak alıyor. Dolayısıyla hem fazla para vereceksiniz hem de ek iş olarak sabıka kaydı alacaksınız.

Kaldı ki diyelim ki karşılıksız çek kesmekten sabıkanız var ne yapacak? Vermeyecek mi raporu? Sabıka kaydında ne yazdığını nasıl anlıyorlar acaba?

Allah herkese sağlıklı bir ömür versin, büyük konuşmak gibi olmasın ama kapısından geçmem ben o hastanenin.

Saygılar

Alıntı

(23-12-2011, 03:31 PM)tirendaz demiş ki: O 300 liralık faturada birşey yazmıyordur, bağış makbuzu filandır.
Ne diyeyim, geçmiş olsun Sad
Saygılarımla

İlave Ücret Farkı yazıyor faturada.

(23-12-2011, 03:35 PM)Sbilgen demiş ki: Sayın Prada,

malumunuzdur belki ama ben tekrar edeyim, ruhsat başvurusu sırasında İlçe Emniyet Müdürlüğü sabıka kaydını kendisi yazışma yaparak alıyor. Dolayısıyla hem fazla para vereceksiniz hem de ek iş olarak sabıka kaydı alacaksınız.

Kaldı ki diyelim ki karşılıksız çek kesmekten sabıkanız var ne yapacak? Vermeyecek mi raporu? Sabıka kaydında ne yazdığını nasıl anlıyorlar acaba?

Allah herkese sağlıklı bir ömür versin, büyük konuşmak gibi olmasın ama kapısından geçmem ben o hastanenin.

Saygılar

Elimde İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından verilmiş olan 27 maddelik ''İstenen Belgeler '' listesi var. İlk 15 maddesi tüm belgeler herkesten isteniyor kalan 12 maddede meslek gruplarına göre isteniyor. Bu listenin 5 nci maddesine göre İlçe Emniyet Müdürlüğü Silah Ruhsatı için Sabıka Kayıt Belgesi istemektedir.

Cumhuriyet Savcılıklarına Sabıka Kayıt Belgesi için başvurduğunuzda zaten nereye verilmek üzere istediğinizi dilekçenizde belirtiyorsunuz ona göre Sabıka Kayıt Belgesi çıkartılıyor.

Keza Sağlık Raporu için başvuru yaptığınızda Hastane bu raporu ne için istediğini soruyor. Silah Ruhsatı için olduğunu raporda belirtiyor.

Alıntı

Geçenlerde gittiğim, Başakşehir Devlet Hastanesi sağlık raporunu 1.5 ayda çıkartacağını söyledi.Psikologları bu konuda aşırı hassasmış.

Alıntı

(13-03-2012, 02:12 PM)UUU demiş ki: Geçenlerde gittiğim, Başakşehir Devlet Hastanesi sağlık raporunu 1.5 ayda çıkartacağını söyledi.Psikologları bu konuda aşırı hassasmış.

Umarım aynı hassasiyeti ayaktan normal muayene ve görüşme için gelen hastalara da gösteriyorlardır...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
coolermaster
(13-03-2012, 02:12 PM)UUU demiş ki: Geçenlerde gittiğim, Başakşehir Devlet Hastanesi sağlık raporunu 1.5 ayda çıkartacağını söyledi.Psikologları bu konuda aşırı hassasmış.

Gidip İl Sağlık Müdürlüğü'ne şikayet edin, görsün hassaslık kisvesi altında vatandaşı 1,5 ay bekletmeyi.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi