Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
(14-10-2011, 05:50 AM)Avcı41 demiş ki:
(14-10-2011, 04:25 AM)caytmazoglu demiş ki:
(23-07-2011, 12:22 AM)ecorotti demiş ki: 3 yıl kadar önce Üsküdar Devlat Hastanesine muayneye gitmiştim. Ben sırada beklerken pskiyatri bölümüne silah için sağlık raporu almaya ellerinde evraklarla iki(yaşları baya büyüktü) amca girdi. Orada görevli doktor "napacaksınız siz silahı adam mı vuracaksınız?" diye bir çıkıştı adamlara ama hayret ettim. Adamlarda sorun çıkmayıp biran evvel raporlarını almak için ses çıkartmadılar.

Sayın ecorotti;
Doktorun o şekilde çıkışması bir test şeklidir. Kişilerin öfkelerine ne kadar hakim olduklarını ve ne gibi tepkiler verdiklerini ölçmek için kullanılır. Bazı psikayatrisler ve psikologlar bu yöntemi kullanır.
Ama o psikiyatr ne amaçla kullandı bilemeyeceğim.
Saygılarıma...

Anayasal hakkımı kullanıyorum diyince dumur oluyorlar...

Gayet sakin bir tavırla, herşeye burnunu sokan bir doktor var onu vuracam, demek yeterli oluyor...:d

Alıntı

Sn Forum Üyeleri, İlçe emniyet müdürlüğüne vermiş olduğum sağlık raporunu 6. ayda almıştım.Bu gün memur bey bana ,yeni bir sağlık raporu getirmem gerektiğini bu sağlık raporunun süresinin 6 ay olduğunu ve yenilenmesi gerektiğini söyledi.
Bu konuda bilgisi olan var mı?Yeni bir sağlık raporu almadan bu iş yapılamaz mı?
Saygılar.

Alıntı

Sayın Ashabikehf,

ne yazık ki doğrudur. Yeniden saglık kurulundan rapora ihtiyacınız var.

Saygılar

Alıntı

(14-10-2011, 12:12 PM)sekman demiş ki:
(23-07-2011, 12:22 AM)ecorotti demiş ki: 3 yıl kadar önce Üsküdar Devlat Hastanesine muayneye gitmiştim. Ben sırada beklerken pskiyatri bölümüne silah için sağlık raporu almaya ellerinde evraklarla iki(yaşları baya büyüktü) amca girdi. Orada görevli doktor "napacaksınız siz silahı adam mı vuracaksınız?" diye bir çıkıştı adamlara ama hayret ettim. Adamlarda sorun çıkmayıp biran evvel raporlarını almak için ses çıkartmadılar.

Sayın ecorotti;
Doktorun o şekilde çıkışması bir test şeklidir. Kişilerin öfkelerine ne kadar hakim olduklarını ve ne gibi tepkiler verdiklerini ölçmek için kullanılır. Bazı psikayatrisler ve psikologlar bu yöntemi kullanır.
Saygılarıma...

Gayet sakin bir tavırla, herşeye burnunu sokan bir doktor var onu vuracam, demek yeterli oluyor...:d

Sn. Sekman , nasıl bir doktorla karşılaştığınıza göre olay değişir bence.Olay şöylede gerçekleşebilirdi ; ''Napacaksınız silahı?Adam mı vuracaksanız?Bakın adam vuracaksanız uygun kalibreyi seçin,öldürücü noktalara ateş açın.Silahınızı temiz tutun tutukluk yapmasın.Hem hangi marka model düşünüyorsunuz?''Big Grin

Alıntı

(06-12-2011, 01:16 PM)drufuk demiş ki:
(14-10-2011, 12:12 PM)sekman demiş ki:

Sayın ecorotti;
Saygılarıma...

Sn. Sekman , nasıl bir doktorla karşılaştığınıza göre olay değişir bence.Olay şöylede gerçekleşebilirdi ; ''Napacaksınız silahı?Adam mı vuracaksanız?Bakın adam vuracaksanız uygun kalibreyi seçin,öldürücü noktalara ateş açın.Silahınızı temiz tutun tutukluk yapmasın.Hem hangi marka model düşünüyorsunuz?''Big Grin

Öyle doktora can kurban...
(06-12-2011, 12:46 PM)Sbilgen demiş ki: Sayın Ashabikehf,

Saygılar

İki şekilde uygulama var bazen ruhsat onaylansa bile henüz silah almadıysanız tekrar rapor istiyorlar ki bu durumda kesinlikle karşı çıkınız ısrar ederlerse yazılı olarak isteyiniz.

Ama ruhsat başvuru aşamasında iseniz ve raporun 6 aylık süresi doldu ise malesef yenisini almak zorundasınız.

Alıntı

(06-12-2011, 01:16 PM)drufuk demiş ki: Sn. Sekman , nasıl bir doktorla karşılaştığınıza göre olay değişir bence.Olay şöylede gerçekleşebilirdi ; ''Napacaksınız silahı?Adam mı vuracaksanız?Bakın adam vuracaksanız uygun kalibreyi seçin,öldürücü noktalara ateş açın.Silahınızı temiz tutun tutukluk yapmasın.Hem hangi marka model düşünüyorsunuz?''Big Grin

Yok artık...Smile

Alıntı

(06-12-2011, 12:46 PM)Sbilgen demiş ki: Sayın Ashabikehf,

Saygılar

Teşekkür ederim Sayın Sbilgen.

Alıntı

Yer : Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Sağlık Raporu ile ilgili birime müracaat ettiğinizde ilk istenen şey Sabıka Kaydı Belgesi . Sabıka Kaydı Belgeniz yoksa hiçbir işlem yapmıyorlar. Sabıka Kaydı Belgenizi ibraz ettik ettikten sonra ilk iş olarak vezneye giderel 300 TL yatırıyorsunuz. Daha sonra ilk gitmeniz gereken birim Psikiyatri. Psikiyatri muayenesinden olumlu sonuç alırsanız diğer birimlerde muayenelerine devam edip 8 birimi tamamladıktan sonra Sağlık Kurulu Raporunuzu ortalama 2,5 saatte almış oluyorsunuz.

Bilgilerinize sunarım.

Alıntı

Sayın Prada,
Bu 300 TL'yi ne adına istiyorlarmış acaba?
Saygılarımla

Alıntı

Ben parayı geçtim de sabıka kaydını ne yapıyorlar acaba?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi