Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Sn. Turkmen,

İlk tabancamı alırken İstanbul'da bulunan Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitmiştim. Benim de raporu almam sizin dediğiniz gibi 1.5 günümü almıştı. Daha sonradan forumdaki konulardan Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi'nde işlemlerin çok hızlı ilerlediği bilgisini okudum ve ikinci tabancam için alacağım sağlık raporu için bu hastaneye gittim. Gerçekten forumdaşlarımın söylediği gibiymiş. 1.5 saat içerisinde muayeneler tamamlandı, 2 saat civarı da raporun imzadan gelmesini bekledim ve toplamda 3.5 saatte raporu aldım. Forumda yazılanları okuyup takip etmek gerçekten her konuda çok işe yarıyor.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ckenarli, husrev
Merhaba Arkadaşlar,

soruma herhangi bir cevap alamadığım için tekrarlama ihtiyacı duydum,
aşağıdaki sorulara bilen birisi cevap verirse sevinirim.
Teşekkürler.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Tekrardan Herkese Merhaba,

yeni konu açma hakkım olmadığından en uygun yer olarak bu başlık altında sorumu eklemeye karar verdim.
Forumun değerli adminleri uygun görürlerse sorumu uygun mevcud veya yeni bir başlık altına taşıyabilirler.

Eskişehir otogarı girişinde bir X-Ray cihazı bulunmaktadır. Ben de düzenli olarak İstanbul-Eskişehir yolcusu olduğum için oradaki güvenlik görevlisine bir sorayım dedim. Ruhsatlı yivsiz tüfeğimle giriş yapacağım zaman prosedür nedir diye.
Cevap olarak ruhsat bilgilerinin silah ile karşılaştırılacağı ve herşey örtüşüyorsa geçişe izin verileceği bilgisini aldım.
Yani tüfeği çantasından çıkaracaklar ve seri no. vs. inceleyecekler.

Ancak OHAL'den dolayı fişek varsa fişeklerin adedini de beyan eden bir satınalma belgesi (fatura vb.) göstermek zorunda olduğumu da ekledi. Fişek adetleri de faturadaki adetlerden daha fazla olamazmış. Ne de olsa otogarın güvenliğinden kendileri sorumluymuş.  [Resim: huh.gif] 

Hukuk konularında deneyimli üstadlara sorularım:
Gerçekten OHAL'den dolayı böyle bir durum söz konusu mu, evet ise metni nasıldır, ?
Eğer böyle bir fişik ibraz uygulaması yok ise ama görevli güvenlik görevlisi inat ederse ne yapabilirim?

Şimdiden gelecek yorum ve cevaplar için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın deliduman, sizin yerinizde olsam güvenlik görevlisi ile uğraşmaktansa gider 200 adet fişeği faturasıyla satın alır, sonra da her güvenlik noktasından geçişimde aynı faturayı gösterir geçerdim. 200 den fazla fişek taşıyorsanız rakamı ona ayarlarsınız. 200 den az ise zaten sorun yok, eksik fişeklerin hesabını soracak değiller. Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, fbalun
Sayın Hüsrev,

çok teşekkürler, inanın bu aklıma gelmemişti.
İtle uğraşmaktansa çalıyı dolaşmak herhalde en uygunudur. Ben de öyle yapayım.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
husrev
Bugün Sait Çiftçi Devlet Hastanesine Yivsiz Av Tüfeği için sağlık raporu alma anacıyla sabah 9.15 te geldim , kurul sırasını 1 saat 40 dakika bekledikten sonra , polikliniklerdeki işlerim toplamda 7-8 dakika kadar sürdü sadece Psikiyatri Nöroloji Göz ve Ortopedi muayenelerinden geçtim , tam sevinçli bir şekilde tekrar kurula döndüm taş çatlasa 1-2 saate raporum çıkar diyerek fakat oradaki görevli raporumun 16.30 da hazır olacağını söyledi , bende 2 deki dersime yetişmek için oradan çıkmak zorunda kaldım , kardeşimin okulu Beşiktaş'ta olduğu ve o saatlerde müsait olduğu için hastaneyi tekrar arayıp bilgi istedim ve soyadı benzerliği varsa raporu benim adıma alabileceği söylendi ve içime bir miktar su serpildi .
Saygılar .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckenarli
Madem sağlık muayenesi oluyorum, hem gerçek bir sağlık taramasından geçeyim, hem ıstırabının hakkını dibine kadar vereyim diyenler "Sultan Abdülhamid Han Eğt. Arş. Hastanesi"ne (önceki adı ile GATA Haydarpaşa) gidebilirler. Dün rapor için ziyaret ettiğim hastanede "heyet raporu" için şu muayene ve tetkikler gerekiyor:
  • Tam Kan, Hormon, HIV ve mikrobiyoloji
  • Tam idrar
  • Göğüs ve batın grafisi (Röntgen)
  • Batın Ultrasonografi.
  • Dahiliye
  • KBB
  • Göz (Cihazlı tam kontrol)
  • Psikiyatri
  • Nöroloji
  • Ortopedi
Radyoloji ve Mikrobiyoloji ayrıca bir gün sonrası için detaylı bir rapor hazırlıyor.

Değerli hekim arkadaşların tümü büyük bir yardımseverlikle işlerini yapmalarına karşın işlemler tüm günümü aldı, daha heyete gireceğiz. Ücret bu arada 375 TL ancak bu çapta devasa bir sağlık muayenesi için fazla bir rakam değil.

Sözün özü, ateşli silah ruhsatı için böylesi bir rapor gerekli mi? Smile Hekimler akıllı adamlardır, malumun aksini iddia eden tek bir kişiye rastlamadım... 

Ancak "o kadar para ve zamanımı aldılar ama beni hakkıyla muayene etmediler" diyebilecek gönüllü silah severler bu hastanede beklentilerinin ötesinde muamele göreceklerinden emin olabilirler.

Saygılarımla.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
tirendaz, PersonalDefence, Murata, lupus, heisenberg, Ruhsuz, husrev
Kardioloji ve diş eksik kalmış sayın lenduha Big Grin

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lenduha, Murata, Ruhsuz
Bir de kellik falan var ise eğer, saç ekimi... Smile

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
lenduha, lupus, hunter 12, Ruhsuz, tirendaz
(26-05-2017, 12:07 PM)lenduha demiş ki: Sözün özü, ateşli silah ruhsatı için böylesi bir rapor gerekli mi? Smile 

Askere alırken de bunları istiyorlarsa lafım yok... Sanırım askeri öğrenci heyet listesini kopyala yapıştır yapmışlar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lenduha, tirendaz
HIV testi önemli, HIV pozitif çıkarsa 'tabanca kullanımına lüzumu yoktur' raporu düzenleniyor...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
lenduha, Murata, Ruhsuz, tsuba, ckenarli

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi