Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Sn. fbalun,

Taşıma ruhsatı için ayrı ücret almıyorlarsa eğer ,ya bu hastaneye özgü bir uygulama veya bugün zam geldi.

Şimdiden hayırlı olsun alacağınız yeni silahınız.

Saygılarımla,

Alıntı

Sn. Vamp2,

Taşıma için ayrı ücret alınmıyor. Taşıma ruhsatı için de ücret 250 TL olmalı. Bugün zam geldiğini de sanmıyorum. Gittiğiniz hastanede bir yanlışlık yapılıyor olabilir.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Size de hayırlı olsun.

Saygılar.

Alıntı

Sn.fbalun bende en son Sait Çiftçi'den almıştım raporu. Birkaç ay sonra yenilemem gelecek yine oradan almayı düşünüyorum. Umarım önceden de olduğu gibi hızlı ve sorunsuz ilerliyordur işlemler. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Saygılar.

Alıntı

Sn. alpsaral,

Saat 08:30 civarı hastaneye giriş yaptım. Saat 10:00 civarı tüm işlemler tamamlandı. 12:00'a kadar raporun onaylanması ve imzalanması için bekledim ve raporu teslim alıp hastaneden ayrıldım.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
mehmetstar, demirci57, Gravis_Pro, aosenguder, alpago, Fruktoz23
3 hafta önce Sait Çiftçi'den 250 liraya aldım raporu. Taşıma, bulundurma arasında fiyat farkı yok.
Yalnız, evet hastaneler arasında fiyat farkı var. Ben daha kısa sürede alabilirim diye duyduğum için, ilk önce Levent'teki semt polikliniğine gittim ve 375 lira talep ettiler. Diğer hastanelerde 250 lira sizde neden farklı diye sorduğumda, biz üniversite hastanesiyiz bu yüzden farklı cevabını aldım.

Alıntı

Heyet raporu ücretleri 110-140 TL civarında iken Sağlık Bakanlığı  "Ücretlerde farklılık oluyor, bunu bir standarta bağlayalım" diyerek yok yere ücreti 250 TL'ye çıkarmıştı. Sayın Murata, şimdi bu gerizekalıları şikayet edin ki yaptıkları yanlarına kalmasın. Meydanı boş zannetmesinler. Üniversite hastanesiymiş!

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Murata
(12-04-2017, 10:41 AM)Vefasiz demiş ki: Heyet raporu ücretleri 110-140 TL civarında iken Sağlık Bakanlığı  "Ücretlerde farklılık oluyor, bunu bir standarta bağlayalım" diyerek yok yere ücreti 250 TL'ye çıkarmıştı. Sayın Murata, şimdi bu gerizekalıları şikayet edin ki yaptıkları yanlarına kalmasın. Meydanı boş zannetmesinler. Üniversite hastanesiymiş!

Sn.Vefasız, 

4 yıl önce bir üniversite hastanesi de benden 500-600TL gibi bir rakam talep etmişti. Bunlara dur durak diyen yok ki, vatandaşı düşünen yok ki, Sağlık Bakanlığı'nın da amacının işi standarta bağlamak olmadığı fiyatı 250TL'ye çıkarmasından belli. Amaç standart getirmek olsa böyle fahiş zam yapmazlardı. Yine isteyen istediği gibi at koşturmaya devam eder, olan bize olur. 

Ülkemizde yapılan zamlara güncelleme tabirinden sonra bir de standarta bağlamak tabirini ekleyen Sağlık Bakanlığı'mıza teşekkürü bir borç biliriz. Vakti gelince biz de bazı işleri standarta bağlayacağız inşallah.  

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Vefasiz, Mr. Knowing
Herkese Merhaba,
#208 no.'lu yazımı güncellemek adına bugün Bahçelievler Emniyet Müd.'nden yivsiz tüfek satınalma belgemi teslim aldım :-)

23.2.2017 tarihinde başvurmuştum, 31.3.2017 tarihinde hazır olmuş. Ancak "en erken" 6 hafta içinde hazır olur, personel eksikliğinden dolayı hatta 1-2 hafta gecikir diye telkinde bulundukları için bende müdürlüğe uğramak için acele etmedim. Gidip elim boş dönmek daha çok moralimi bozardı.
Şu an çok sevinçliyim!
Tüfeğimi Prohunt'ı ziyaret ettikten sonra, yani haftaya almak istiyorum.

Saygılarımla

Alıntı

Tekrardan Herkese Merhaba,

yeni konu açma hakkım olmadığından en uygun yer olarak bu başlık altında sorumu eklemeye karar verdim.
Forumun değerli adminleri uygun görürlerse sorumu uygun mevcud veya yeni bir başlık altına taşıyabilirler.

Eskişehir otogarı girişinde bir X-Ray cihazı bulunmaktadır. Ben de düzenli olarak İstanbul-Eskişehir yolcusu olduğum için oradaki güvenlik görevlisine bir sorayım dedim. Ruhsatlı yivsiz tüfeğimle giriş yapacağım zaman prosedür nedir diye.
Cevap olarak ruhsat bilgilerinin silah ile karşılaştırılacağı ve herşey örtüşüyorsa geçişe izin verileceği bilgisini aldım.
Yani tüfeği çantasından çıkaracaklar ve seri no. vs. inceleyecekler.

Ancak OHAL'den dolayı fişek varsa fişeklerin adedini de beyan eden bir satınalma belgesi (fatura vb.) göstermek zorunda olduğumu da ekledi. Fişek adetleri de faturadaki adetlerden daha fazla olamazmış. Ne de olsa otogarın güvenliğinden kendileri sorumluymuş.  Huh

Hukuk konularında deneyimli üstadlara sorularım:
Gerçekten OHAL'den dolayı böyle bir durum söz konusu mu, evet ise metni nasıldır, ?
Eğer böyle bir fişik ibraz uygulaması yok ise ama görevli güvenlik görevlisi inat ederse ne yapabilirim?

Şimdiden gelecek yorum ve cevaplar için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Alıntı

(11-04-2017, 01:50 PM)fbalun demiş ki: Sn. alpsaral,

Saat 08:30 civarı hastaneye giriş yaptım. Saat 10:00 civarı tüm işlemler tamamlandı. 12:00'a kadar raporun onaylanması ve imzalanması için bekledim ve  raporu teslim alıp hastaneden ayrıldım.

Saygılar.

Sayın fbalun sizin orada yıldırım hizmet var galiba ben 1.5 günde alabilmiştim. Maşaallah diyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi