Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Merhabalar ,
Pazartesi günü sağlık raporu için hastaneye gideceğim fakat merak ettiğim bir kaç husus var , rapor alma esnasında nasıl testlerden yada sorulardan geçiyoruz bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlarımız mutlaka vardır yardımcı olabilirler mi ?

Alıntı

Sayın Forum Üyeleri;

Yeni tabancam için heyet raporumu Sarıyer İsmail Akgün Devlet hastanesinden aldım. Rapor alacak üyelerimize tavsiye ederim. 6 imza toplam 1 saat sürdü. Rapor ücreti 250 TL. Tek kötü yanı rapor aynı gün verilmiyor. Bir sonraki iş günü öğleden sonra alabiliyorsunuz. Daha önce forumda yazıldı mı? bilemiyorum ama psikiyatri bölümünden ilaç kullanımına dair bir belge istendi. Herhangi bir eczaneden alabiliyorsunuz. Bir daha git gel olmaması için yanınızda bulundurmanızda fayda var.

İlk olarak İşlemlerin düzgün yapıldığını forumdan okuduğum Baltalimanı hastanesine gittim. Doktor eksikliği olduğu için veremediklerini söylediler. Oraya gidecek üyelerimizin, gitmeden önce arayıp rapor verip veremediklerini teyit etmesinde fayda var. İletişim numarası: 0212 323 70 75 Dah.:2054

Saygılar

Alıntı

(12-01-2017, 02:36 PM)dgkndmr demiş ki: Merhabalar ,
Pazartesi günü sağlık raporu için hastaneye gideceğim fakat merak ettiğim bir kaç husus var , rapor alma esnasında nasıl testlerden yada sorulardan geçiyoruz bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlarımız mutlaka vardır yardımcı olabilirler mi ?

Sayin dgkndmr 
16.01.2017 tarihinde Eyup Devlet Hastanesinden aldim raporu.
Sadece psikiyatri bolumunde yaklasik 1.5 saat suren 500 kusur soru barindiran bir test yaptim.
Bunun haricinde kan idrar vb. hic bir test olmadi , bir rahatsizligin var mi sorusuna "yok" cevabini alip , imzayi basiyorlar Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hymer
Merhabalar,

Dün sabah Beşiktaş Sait Çiftçi devlet hastanesinden bulundurma için raporu aldım. Saat 11 gibi işim bitmişti. Taşıma ruhsatı için bekleyenlerde (70+ yaş bile vardı) sorun yaşamadılar. Rapor ücreti 250 TL. Dahiliye göz ortopedi vb. gibi 6 uzman doktor tarafından muayene ediliyorsunuz ve muayene için rapor bekleyenlerin sıra önceliği var.

Not: Raporu aldıktan sonra fotokopisini çekerek "aslı gibidir" damgası ile başhekim vekiline imzalatarak yivsiz tüfek ruhsatı içinde kullanabilirsiniz.

Not2: Saat 8:30 gibi giderek sıra numarası alırsanız raporunuzu öğleden önce, saat 10 sonrası giderseniz büyük ihtimalle öğleden sonra alabilirsiniz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Murata
Değerli üstadlarım benim bir sorum olacak sizlere ;
Silah taşıma ve bulundurma ruhsatı için minimum 6 doktordan alınacak heyet raporunu şart koşarlarken tüfek için ruhsat alacaklarda aile hekimliğinden rapor yeterli görülmektedir.sizce bunun sebebi nedir?

Alıntı

Merhabalar;

Bende dün sabah saat 08:45 itibarı ile Beykoz Devlet Hastanesine sağlık raporu için başvurdum.
Burda da yine 250 TL rapor ücretini yatırdıktan sonra 6 farklı doktor muayenesi ve yaklaşık 50 dakika süren 500 küsür sorudan oluşan bir psikoloji testinden sonra öğle arasına kaldık. Smile saat 14:00 de toplanan kurul yaklaşık 20 dakika içinde raporumu onayladı. Raporu yazan birimdeki ilgili arkadaştan rica ederek iki nüsha çıkarttırarak kurula ikisini de imzalattım. Böylece he iki dosya içinde iki tane asıl raporum olmuş oldu. İşiniz ne kadar çabuk biterse bitsin kurul toplanma saati olan 14:00'ı beklemeniz şartmış bu hastanede!

Bilginize.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ismicey, husrev
Dün İstinye devlet hastanesinde rapor için işlemleri yaptım bugün ise öğleden sonra raporu aldım.Dün sabah 9.30'da oradaydım işim 1 buçukta bitmişti.Aslında 12.30'da bitti fakat 500 soruluk testi vereceğim psikolog doktor öğle arasındaydı onu bekledim.

Alıntı

Herkese Merhaba,

bir süredir takip ettiğim foruma bu ilk katkım olacak.
Yivsiz tüfek ruhsatı sağlık raporu için şansımı deneyim diyerek önce Eskişehir'deki aile hekimime  başvurdum.
Maalesef  4-5 sene evvel psikiyatri kaydı olmasının sebebiyle "hemen verirdim, ancak sistem izin vermiyor" açıklamasıyla
"çok istediği halde" raporu veremeyeceğini söyledi. Yoksa 5 dakkada verirmiş. Sistemin kayıttan dolayı rapor veremeyeceği açıklaması çok mu bahane kokuyor yoksa ben mi fazla şüpheciyim yorumunu sizlere bırakıyorum.

Ben de forumdaki tavsiyeler üzerine 22.2.2017 tarihinde Beşiktaş'aki Sait Çiftçi D.H.'den sağlık raporumu aldım.
Yivsz tüfek için sadece 200 TL talep ettiler. 50 TL cebime kaldı. Yivli silah için başvuranlar 250 TL ödediğine şahit oldum. Tutar farkının ziyaret edilecek hekimlerin adediyle açıklayabiliriz: Yivsiz tüfek için sadece psikiyatri, nöroloji ve ortopediye uğramam istendi. Yivli silah için ek olarak iç hastalıkları, göz ve kulak muayeneleri vardı. Benim üç doktorum hepsi "birşeyin var mı?" sorusunu yöneltip hepsi de  önüme uzatılmış bir şekilde ellerimi incelediler ve imzayı bastılar. Ellerimin titrememesi "kilitli sistemi" nasıl da açtığının canlı şahidi oldum!

Ben sabah 0835'te hastaneye giriş yapıp numaramı almıştım. Saat 0900'da kayıt işlemlerine başladılar. Kayıttan hemen sonra hekimleri gezmeye başladım ve saat 1015 civarı imzalı kağıtları tekrar kayıt ofisine teslim ettim. Bu arada sıra beklerken noterde işlem için psikiyatri onayına ihtiyacı olan 2 teyzeyle çok tatlı muhabbetimiz oldu ve onlardan herhangi bir psikolojik sorunumun olmadığının kesin onayını aldım. Toplam bir buçuk asırlık insan tecrübesinin onayı, söylemesi dile kolay :-)  Saat 1230'da raporları almamız için gelmemiz istendi. Yaklaşık 2 saatlik süreyi diğer bekleyenlerle yeni dostluklar kurarak, muhabbet ederek geçirme fırsatını değerlendirdim. Söylenen saatte isimleri okuyarak raporları dağıttılar.

Ertesi gün bağlı olduğum Bahçelievler Emn. Müd.'ne başvurdum, diğer evrakları önceden hazırlamıştım.
En az birbuçuk ay sonra anca çıkacabileceğini, müdürlüğe gelip sormam gerektiğini söylediler. Sahte evrak ve raporlarla gelenler oluyormuş, dosyalar teker teker sorgulanıyormuş.
Nisan'ın 3. haftasında gidip sormayı planlıyorum.

Bu arada, yine forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda 20 cal. Akkar Karatay pompalı tüfek alma niyetindeyim.
Ama bu meseleyi başka konu başlıklarına saklayalım.

Tüm Forumdaşlara Saygılarımla

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
sem, husrev, S@riyerli, batuhanvurall, ismicey, Murata, ckenarli, tirendaz
Sayin Uyeler;

Su an Bakirkoy Dr. Sadik KONUK hastanesindeyim. Silah ruhsati icin rapor ucreti olarak 375 TL odedim, diger hastanelerde de ayni zam uygulanmis olsa gerek.

Bilgilerinize....

Alıntı

Sn. Vamp2,

Ben daha dün Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi'nden silah bulundurma ruhsatı için sağlık raporu aldım ve 250 TL ödedim.

Bilginize.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, ugurucar57

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi