Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
(22-07-2011, 02:56 PM)merak demiş ki: İyi ki İstanbul'da yaşamıyorum. Ben Adana'da 35 dakikada raporumu aldım.

Mart ayında Sarıyer Devlet Hastanesinden 96 TL ödeyerek, 1 saatte aldım.

Alıntı

Anladığım kadarıyla her hastanenin sağlık raporu için fiyat uygulaması farklı herhalde Undecided

Alıntı

Beşiktaştaki Saitçiftci hastanesindende alınıyor bir kaç saatte, silah için geçerli oluyordur sanırım oranın raporuda , ordanda alabilirsiniz .

Alıntı

Ben Ankaradan 90 tl'ye almıştım

Alıntı

(23-07-2011, 12:22 AM)ecorotti demiş ki: 3 yıl kadar önce Üsküdar Devlat Hastanesine muayneye gitmiştim. Ben sırada beklerken pskiyatri bölümüne silah için sağlık raporu almaya ellerinde evraklarla iki(yaşları baya büyüktü) amca girdi. Orada görevli doktor "napacaksınız siz silahı adam mı vuracaksınız?" diye bir çıkıştı adamlara ama hayret ettim. Adamlarda sorun çıkmayıp biran evvel raporlarını almak için ses çıkartmadılar.

O zamandan beri düşünüyorum silah almak isteyen bir insana katil muamelesi yapmak hipokrat yemininin neresinde yazıyor? Adam belki kolleksiyon yapmak için alacak. Belki hevesi var. İlla adam öldürmek istese sıradan bir sopa ile de yapabilir neden sana gelip rapor alsın?

Az biraz eli kalem tutan insanlarımızın silahlara çok kötüymüşçe yaklaşması bizim basınımızın bu konuyu abartmasından mı kaynaklı? Yoksa kalem tutan insanlarımız çok mu cahil?

Okumak cehaleti alır ineklik baki kalır.

Alıntı

Sayın Üyeler,
Benim 2007 yılındaki ilk başvurumdan hatırladığım kadarıyla,heyet raporu alabilmek için MMPI ve Roesche isminde iki tane ruh sağlığı ile ilgili test yapılıyor ve bu testler içinde ayrıca randevu almak gerekiyordu. Uygulama hala bu şekilde mi ? Şayet bu şekilde ise sizler bir saat yada bir saatten kısa süreden kısa sürede raporları nasıl alıyorsunuz ?

Benimde mevcut ve 2014'e kadar geçerli bir yivsiz tüfek ruhsatım var. Belki bir tane bulundurma ruhsatı alabilirim. Bu durumda bende sizler gibi kısa bir süre içerisinde bu heyet raporunu halledebilir miyim ?

Alıntı

Sn. Passatcan,
Doğru hastaneye giderseniz edebilirsiniz.

Saygılar

Alıntı

Sayın BekciHursit,
Söylediklerinizden anladığım kadarıyla ruhsat için rapor alacak üyelerimizin Bakırköy devlet hastanesinden kesinlikle uzak durmasında fayda var.

Saygılar

Alıntı

(23-07-2011, 12:22 AM)ecorotti demiş ki: 3 yıl kadar önce Üsküdar Devlat Hastanesine muayneye gitmiştim. Ben sırada beklerken pskiyatri bölümüne silah için sağlık raporu almaya ellerinde evraklarla iki(yaşları baya büyüktü) amca girdi. Orada görevli doktor "napacaksınız siz silahı adam mı vuracaksınız?" diye bir çıkıştı adamlara ama hayret ettim. Adamlarda sorun çıkmayıp biran evvel raporlarını almak için ses çıkartmadılar.

Sayın ecorotti;
Doktorun o şekilde çıkışması bir test şeklidir. Kişilerin öfkelerine ne kadar hakim olduklarını ve ne gibi tepkiler verdiklerini ölçmek için kullanılır. Bazı psikayatrisler ve psikologlar bu yöntemi kullanır.
Ama o psikiyatr ne amaçla kullandı bilemeyeceğim.
Saygılarıma...

Alıntı

(14-10-2011, 04:25 AM)caytmazoglu demiş ki:

Sayın ecorotti;
Doktorun o şekilde çıkışması bir test şeklidir. Kişilerin öfkelerine ne kadar hakim olduklarını ve ne gibi tepkiler verdiklerini ölçmek için kullanılır. Bazı psikayatrisler ve psikologlar bu yöntemi kullanır.
Ama o psikiyatr ne amaçla kullandı bilemeyeceğim.
Saygılarıma...

Anayasal hakkımı kullanıyorum diyince dumur oluyorlar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi