Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Arkadaşlar dün sağlık raporu almak için Üsküdar Devlet Hastanesine gittim.Silah ruhsatı için sağlık raporu alacağımı söyledim,önce vezneye 100 tl yatırıyorsunuz. Sonra elinize bir evrak veriyolarlar , küçük bir yer sırayla muayene olacağınız doktorlara muayene oluyorsunuz.Dahiliye,kulak,göz,ortopedi ve psikiyatri. Eğer daha önceden silah ruhsatınız varsa psikiyatri sizi teste tabi tutmuyor. Eğer ilk ruhsatsa uzun bir test ve sonucun çıkması 2 hafta sürüyormuş.Salı ve perşembe günleri heyet toplanıyor.Ve bir gün sonra sorununuz yok ise raporu alabiliyorsunuz. Ben bugün saat 1 itibari ile aldım raporumu.

Gerekli Evraklar,
Nüfus kağıdı fotokopisi-Kantinde fotokopi makinası var.
4 adet resim.
Varsa ruhsatınızı yanınızda getirin.

Hepsi bu kadar.

İhtiyacı olan arkadaşlar için bilgi paylaşımıdır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Aisin
İyi ki İstanbul'da yaşamıyorum. Ben Adana'da 35 dakikada raporumu aldım.

Alıntı

Sn. Sayrin

Ben Bayrampaşa devlet hastanesinden bu sene 150 Tl muayene ücreti ve 7 Tl de test ücreti yatırarak aldım; Sizin aldığınız hastane neresidir acaba

Alıntı

(22-07-2011, 02:57 PM)Schumacher demiş ki: Sizin aldığınız hastane neresidir acaba

(22-07-2011, 02:50 PM)Sayrin demiş ki: Arkadaşlar dün sağlık raporu almak için Üsküdar Devlet Hastanesine gittim.

Alıntı

(22-07-2011, 02:50 PM)Sayrin demiş ki: Arkadaşlar dün sağlık raporu almak için Üsküdar Devlet Hastanesine gittim.

Dahiliye,kulak,göz,ortopedi ve psikiyatri. Eğer daha önceden silah ruhsatınız varsa psikiyatri sizi teste tabi tutmuyor.

Sn Sayrin, sözkonusu hastaneden daha önce sonuncusu 2009'da olmak üzere toplam 3 defa rapor almıştım. Saydıklarınıza ilaveten Genel Cerrahi ve Nöroloji muayaneleri de vardı. Toplam 7 doktordu, sayı beşe mi indi?

Alıntı

(22-07-2011, 02:56 PM)merak demiş ki: İyi ki İstanbul'da yaşamıyorum. Ben Adana'da 35 dakikada raporumu aldım.

Kesinlikle katılıyorum. Sağlık raporu kovaladığım zamanlarda, forumdaki arkadaşların, heyet raporu için kimi zaman 1-2 hafta arası bekletildiklerini okumuştum. Bu korkuyla başlamıştım işlemlere. Fakat hiçde öyle olmadı. Sn. Merak'ında belirrtiği gibi Adana'da rapor işi gerçekten kolay.Adana Numune Hastanesinden almam çok kolay oldu diyebilirim.( Göz muayenesindeki kıl bayan doktorun görme alanı randevusunu 1 gün sonraya sallaması dışında tabi) Yoğunluğa göre ortalama 1-2 saat içinde alabiliyorsunuz.

Alıntı

(22-07-2011, 04:12 PM)blacksea demiş ki:

Dahiliye,kulak,göz,ortopedi ve psikiyatri. Eğer daha önceden silah ruhsatınız varsa psikiyatri sizi teste tabi tutmuyor.

Sn Sayrin, sözkonusu hastaneden daha önce sonuncusu 2009'da olmak üzere toplam 3 defa rapor almıştım. Saydıklarınıza ilaveten Genel Cerrahi ve Nöroloji muayaneleri de vardı. Toplam 7 doktordu, sayı beşe mi indi?

Sn Blacksea ,

Nöroloji gene vardi yazmayi unutmusum ama genel cerrahi yoktu.
(22-07-2011, 02:57 PM)Schumacher demiş ki: Sn. Sayrin

Ben Bayrampaşa devlet hastanesinden bu sene 150 Tl muayene ücreti ve 7 Tl de test ücreti yatırarak aldım; Sizin aldığınız hastane neresidir acaba

Bende daha onceden ruhsat oldugu icin teste tabi tutulmadik. aklinizda olsun.

(22-07-2011, 04:15 PM)caca32 demiş ki:
(22-07-2011, 02:56 PM)merak demiş ki: İyi ki İstanbul'da yaşamıyorum. Ben Adana'da 35 dakikada raporumu aldım.

Kesinlikle katılıyorum. Sağlık raporu kovaladığım zamanlarda, forumdaki arkadaşların, heyet raporu için kimi zaman 1-2 hafta arası bekletildiklerini okumuştum. Bu korkuyla başlamıştım işlemlere. Fakat hiçde öyle olmadı. Sn. Merak'ında belirrtiği gibi Adana'da rapor işi gerçekten kolay.Adana Numune Hastanesinden almam çok kolay oldu diyebilirim.( Göz muayenesindeki kıl bayan doktorun görme alanı randevusunu 1 gün sonraya sallaması dışında tabi) Yoğunluğa göre ortalama 1-2 saat içinde alabiliyorsunuz.

Burasi da gerek doktorlar gerekse calisanlarin duzgun calismasindan dolayi yormadan sinir bozmadan kisa bir surede veriyor raporu.

Alıntı

Ben istinye devlet hastanesinden aldım 90 tl civarı ve çok uğraşmadan alabiliyorsunuz.
Saygılarımla.

Alıntı

3 yıl kadar önce Üsküdar Devlat Hastanesine muayneye gitmiştim. Ben sırada beklerken pskiyatri bölümüne silah için sağlık raporu almaya ellerinde evraklarla iki(yaşları baya büyüktü) amca girdi. Orada görevli doktor "napacaksınız siz silahı adam mı vuracaksınız?" diye bir çıkıştı adamlara ama hayret ettim. Adamlarda sorun çıkmayıp biran evvel raporlarını almak için ses çıkartmadılar.

O zamandan beri düşünüyorum silah almak isteyen bir insana katil muamelesi yapmak hipokrat yemininin neresinde yazıyor? Adam belki kolleksiyon yapmak için alacak. Belki hevesi var. İlla adam öldürmek istese sıradan bir sopa ile de yapabilir neden sana gelip rapor alsın?

Az biraz eli kalem tutan insanlarımızın silahlara çok kötüymüşçe yaklaşması bizim basınımızın bu konuyu abartmasından mı kaynaklı? Yoksa kalem tutan insanlarımız çok mu cahil?

Alıntı

Kalem tutmak için bir kaç uzuv yeterli. Ama düşünmek ve idrak edebilmek için daha fazlasına ihtiyaç var...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi