Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bernardelli M 68
Silah elime geçti fazla bir bilgiye sahip değilim bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Alıntı

http://unblinkingeye.com/Guns/Bernardell...llM.68.jpg

buda sarsilmaz kopyası

http://cdn5.thefirearmsblog.com/blog/wp-...e-34-2.png

6.35 5+1

Sarsilmaz üretimi çinko kapak takımına sahip başkada anlatılacak bir özelliği yok,cep tipi yakın mesafe tabanacası.

Alıntı

Sn. tnt_ankara,

Geçmiş yıllarda kullandım. Bir kaç tane de kullananlarda gördüm. Genellikle iyi ve güven verici şekilde çalışmıyorlar. Bendekinin iğnesi kırılmıştı. Yakın mesafede kullanmak için tasarlanmış ve yetersiz nişangaha sahip. Kendi tecrübem çerçevesinde tavsiye etmem.

Alıntı

Sarsılmaz kopyasının şarjörünü çıkarırken tırnağım acıdı.

Alıntı

Merhabalar, Mke'den bu marka tabancadan (Bernardelli 22lr) edindim. Siyah kaplamalı olan modelinden. Mke'de yaşadığım ilginç bir durumu aktarmak istiyorum. Bu olay Mke'den silah satın alan arkadaşları da etkileyebilir. Öncelikle silah satış kısmında ve depolarında bu model var ama fiyatlarını kimse bilmediği için beni iki gün kadar beklettiler. Sonrasında bir şekilde silahı ve mermilerini teslim ettiler. Denemem için poligona yönlendirdiler. İlk önce oradaki görevli şarjöre mermileri yerleştirmeye çalıştı başarılı olamadı tabancayı iade alıp ikinci sıfır tabancayı verdiler onu da aynı şekilde deneyen görevli mermileri şarjöre yerleştiremedi silahı iade etmemi istedi ama iade etmedim. Eve geldiğinde mermilerin tabancaya uygun olmadığını birkaç mikron uzun olduğunu fark ettim. Bir kalem tıraş ile mermileri küçülterek şarjöre yerleştirdim, yakınımdaki poligonda test ettim ve çalıştığını onayladım. Çok riskli bir iş yaptığım için biraz tedirgin olmuştum. Silahı kimse Mke'de bilmiyormuş, tek alan kişi benmişim. Silahın işçilik kalitesi ve görünüşü etkileyici.

Bu arada ikinci enterasan olay ise bu tabancayı araştırma bilgi edinme kısmında yaşadım. Mke sitesinde hiç bir silah ile ilgili bilgi olmadığı gibi bu silah için de bilgi yoktu. Ben de mke'ye bilgi edinme kapsamında dilekçe verdim. Çok kısa şekilde web sitemizde var dediler. Ben de bakanlığa yazılı dilekçe vererek ayrıntılı bilgi istedim. Birçok ayrıntılı fotoğraf ve silahın çeşitli bilgilerini mail olarak attılar(Her iki kaplamalı olanı da). Kurumda satılan yabancı silahlarla ilgili ek bilgi istediğiniz zaman cevap veriyorlar.

Yıllardır takipteyim bu forumu, bu ilk yorumum, ben İstanbul'dan Murat saygılar.

Alıntı

Sn. rocnel

Hayırlı olsun model numarası nedir , fotoğraf ekleyebilir misiniz?

Saygılar

Alıntı

Teşekkürler, ışıklı bir ortam değil, net olmayabilir fotolar.

[Resim: 1zlg5jk.jpg]
[Resim: 2lj0p6h.jpg]
[Resim: ogfndt.jpg]
[Resim: qwx2dw.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
absobon, Tonyukuk ÖTUKEN

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi