Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÖNCE GÜVENLİK!
Kurgu ama olsun. Smile

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Yasin06, Sabri, lupus, Altuğ, lenduha, DaRkNeSs-
(27-08-2017, 02:37 PM)ilksurfer demiş ki: Kurgu ama olsun. Smile

Oysa canlandırmada "Sarı Bıyık" olsa daha inandırıcı olabilirdi...

[Resim: gercek-kesit-sari-biyik_1337902.jpg]

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-, ckenarli
Selamlar,
İşbu değerli forumda, bilgiye aç bir acemi olarak oldukça uzun zaman geçiriyorum. Yaklaşık 1 ay kadar önce, okuduklarımı bir nebze olsun deneyimleyebilmek/tadabilmek adına Ankara'da bir poligona gittim. Atış yaparken boş kovanlarımdan biri yan panele çarparak boynuma yapıştı. Acemiliğim dolayısıyla acıdan ziyade elimdeki dolu silaha odaklandım ve yavaşça önümdeki tablaya bıraktım. Sonrasında boynuma elimi attığımda, kovan yapıştığı deriyi de alarak yere düştü. Acaba burada yaptığım bir hata var mıydı? Çünkü başlı başına kıyafet çözüm olamaz diye düşünüyorum, zira kovan yanağıma da gelebilirdi.
Bu sorumu güvenlik başlığında sormamın sebebi ise kovanın verdiği acıdan ziyade, o anda elimde dolu bir silahla meydana gelme ihtimali olan kazalardan mütevellittir. Biraz uzun oldu ama affola.
Not: Yanık nişanımı halen boynumda taşıyorum
Sayın üstatlara ve üyelere şimdiden teşekkür ederim. Saygılar
Furkan Bilgehan Ertem

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe
Buna ne demeli?

https://www.facebook.com/bozoklu.kaplan/...038641707/

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, Dr.Vatan, alpago
Şahsen çok az bilgimle cevaplamam gerekirse,

-Atıcıların aynı hat üzerinde belli mesafelerle olması atış güvenliği bakımından gerekli
- Atışlara bir komut ile başlayıp, komutla bitirmeleri gerekiyor.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
glock17, alpago
Selamlar,

Atis esnasinda bu tür olabilecek durumlarda öncelikle dolu silahi emniyete almak ( jarjörü cikarmak namludaki mermiyi sürgüyü acip cikarmak ve sürgüsü acik olarak önünüzdeki tablete birakmak )
can güvenligi acisindan cok önemlidir.
Türkiyede ki Poligonlar hakkinda hic fikrim yok.Sahsen hic gitmedim. Bizim Klübün poligonundan örnek vermek isterim,
25m.lik atis mesafesi toplamda 15 kisinin ayni anda atis yapabilecegi bir poligon.
Aticilar arasindaki mesafeler ise 80 cm.lik idi. Koruyucu yan paneller ise bos kovanlarin carpmasini absorbe eden stropor tabaka ile kapli.
Atislar esnasinda benden önceki arkadasin belirttigi gibi, Atislardan sorumlu bir veya 2 kisinin atislari denetlemesi ve onun komutlariyla atislarin güvenli bir sekilde yapilmasidir.
Selamlar...
Birol

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpago, ckenarli
Emniyet kuralları neden önemlidir sorusunun cevabı, patlamayan mühimmat olduğunda güvenli alana doğrultup neden bir süre beklemeliyiz kuralına örnek;

https://www.cnnturk.com/turkiye/yeni-ald...nden-vurdu

Saygılarımla,

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
husrev, lupus, hunter 12, 1905sss, Ahmet Efe, PersonalDefence, demirci57
Aşağıdaki videoyu kaç kez paylaştığımızı hatırlamıyorum... 

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
hunter 12, HTK, sezgin63, Sabri, Carbon12, Ahmet Efe, Son Akıncı, sadık, PersonalDefence, zarif_, scarface4086, alpi, BSS, demirci57, Tongel, xeorx

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi