Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XD-M 5.25 9MM HICKOCK 45
Merhabalar.

Hazır konu açılmışken, mke sitesinde şu an satışta olan XDm 5.25 45acp model tabanca ile ilgili birkaç soru sormak istiyorum.

Sorularımı öncelikle Hasan bey' e yönlendiriyorum fakat konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise, kıymetli yorumlarını okumak isterim.

1.Halihazırda siyah renkli model görünüyor mke sitesinde, üst sürgüsü paslanmaz çelik olan(gümüş renkli olanı) modeli vardı diye hatırlıyorum. Eğer gelmişse, belli ki stokta kalmamış. Bu modelin gelme durumu nedir öğrenmek isterim. Çünkü görsel olarak silahın, siyah renkli modelinden daha şık durduğunu düşünüyorum.

2.Diğer bir konu, namlunun üst kısmında, arpacığın hemen gerisinde büyük bir boşluk var. Fakat youtube' da izlediğimde, görebildiğim kadarıyla, içerisindeki namluda kompensatör delikleri fark edemedim gaz çıkışı sağlayan. Acaba bu denli uzun namluya sahip bir tabancanın ağırlığını hafifletmek için mi bu kısım kesik vaziyettedir ?

3.Diğer bir konu siyah renkteki gez. 5.25 inch namlu uzunluğuna sahip tabancanın taşımaktan çok poligon için üretildiğini söyleyebilir miyiz ? Eğer öyle ise, tetik ağırlığı, daha kısa namlulu versiyonlarından farklımıdır?

4.Sayın Osman Ortaç' ın Sarsılmaz K12 Sport incelemesinde, bu tip bir gezin çizilmelere ve kemere takıp çıkartırken takılmalara sebep olacağı uyarısına istinaden, aynı durum bu model için de mümkünmüdür?

Son olarak, Hs ibaresi ile gelecek/gelmiş olan bu tabancaların üzerinde Springfield damgası bulunmayacağını anladım yorumunuzdan. Ve fakat tasarımsal farklılıklar mevcut hs ve springfield versiyonlarında. Kabze tasarımı ve sürgü çekme kertikleri ilk dikkatimi çeken farklılıklar...

5.Red-dot nişangah uyumu olarak, herhangi bir işleme gerek olmadan, red-dot ön hazırlığı gibi bir durum bahse konu XDm 5.25 45 acp' de söz konusu mudur diye sormak isterim.

Alıntı

SN Kivop, sorularınızı cevaplayayım.

1.Stoklardaki 5,25 siyah olan modeldir. Atıcılık tabancası olduğu düşüncesi ve atıcıların parlamaya karşı siyah tabanca tercihini göz önüne alarak bu partide siyah seçenek ön plana çıktı.

2. Kapaktaki bu boş bölüm, ağırlık dengesi ve hafifletmek amaçlı bir işlemdir.

3.Evet tabanca atıcılık amaçlıdır, 5,25" namlu uzunluğuna sahip tabanca taşınır mı? Bence taşıma amaçlı farklı boyuttaki tabancaları tercih etmek gerekir. Ancak ülkemizde bir çok kişinin Tisaş Sport diye bir modeli taşıdığını göz önünde bulunduracak olursa, bu da taşınabilir. Ama tekrarlıyorum günlük taşıma için bence daha küçük silahlar tercih etmek daha iyi bir seçim olur.

4.Tabancalarımız melonite işleminden geçtiği için küçük darbelerde çizilme yaşamazsınız. Fiber gez cam değil adı üstünde fiberden. Fiberde elastik bir malzeme olduğundan onunda kolayca zarar göreceğini düşünmüyorum.

HS XDm 5,25 ve Springfield XDm 5,25 arasında hiç bir fark ne teknik, ne tasarım, ne de görsel açıdan bulunmamaktadır. Her ikiside Hırvatistan'da aynı bantlada üretilmiş sadece markalaması farklı olarak üretilen aynı silahlardır.

5.Red-dot kaidesinin monte edilmesine hazır işlenmiş kapaklı modelleri ithal listesine almadık. Çünkü henüz ülkemizde çok yoğun red dot kullanım talebi oluşmamıştır. İlerleyen siparişlerde forumda da tartışarak belirleyeceğimiz bir modeli kapak traşlı (red dot kaidesi montesine hazır) şekilde listeye dahil etmek projelerimiz içinde. Hatta bu modelleri satın alan müşterilerimize Vortex Venom veya Viper modellerini indirimli olarak temin etmeyi planlıyoruz.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
topraxxx, batuhanvurall, maho07, kivop, Gazanfer, Zamane Akıncısı, serdaraktas, Vectra, mimaslan, asicocuk, jeronimo
Hasan bey, sabah da telefonda beni bilgilendirmistiniz. Şimdi de sorularıma verdiğiniz içten ve bilgilendirici yorumlarınız için teşekkür ederim.

İlerleye süreçte, farklı hs modellerini görmek ve sahip olmak dileğiyle, ve markanın hak ettiği değeri bulması arzusuyla.
Hoş kullanan herkes kıymetini bilmekte, fakat popülarite ve önyargı konuları bir araya geldiğinde, kulak aşinalığı olan modellere yurdum insanının sıcak bakması, bilmediği markalara ise seviyeli yaklaşması gibi bir durum mevcut.

Ne yalan söyleyeyim, bu durum biz hs severler için bir avantaj aslında. Taleplere yetişemeyen bir marka, glock veya sigsauer de olduğu gibi fanatiklerini uzun süre elinde olmayan nedenlerle tabancasız bıraksa, herhalde şimdiki gibi mutlu olmazdık.

Alıntı

(19-03-2018, 06:50 PM)kivop demiş ki: İlerleye süreçte, farklı hs modellerini görmek ve sahip olmak dileğiyle, ve markanın hak ettiği değeri bulması arzusuyla.
Hoş kullanan herkes kıymetini bilmekte, fakat popülarite ve önyargı konuları bir araya geldiğinde, kulak aşinalığı olan modellere yurdum insanının sıcak bakması, bilmediği markalara ise seviyeli yaklaşması gibi bir durum mevcut.

Sn. Kivop'un bu iletisini görünce yazmak istedim.
Tabancamı almak için MKEK'ye gittiğimde, HS almak için gelenlerin bilinçli ve neyi ne amaçla almaya geldiğini bilen, bilinçli bir şekilde tercih yapan insanlar olduğunu fark etmiştim. Hatta hemen muhabbet bile kurmuştuk aramızda. Smile
Her marka için bilinçli ve bilinçsiz kullanıcı vardır elbet ama sanırım Ülkemizdeki HS kullanıcıları arasında bilinçsiz kullanıcı oranı çok düşük.
XDs gibi küçük modellerin daha gösterişli olan büyük modellerden önce tükenmesinin ve hala talep görüyor olmasının buna bir örnek olduğunu düşünüyorum. Stok sayılarının buna gerekçe olamayacağını düşünüyorum.
Marka bilinirliği arttıkça bu durum değişir mi bilemem tabi.
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kivop
Sn. Kivop ve Sn. Zamane Akıncısı, yorumlarınız için öncelikle teşekkür ediyorum.
1990 yıllarda otomobil ihtiyacımız olduğunda temel olarak iki seçeneğe sahiptik. Tofaş mı Renault mu?.
Alt seçeneklerde de Kartal mı Toros mu?, Broadway mi, Doğan mı?
İhtaycınız nasıl bir otomobil olursa olsun seçeneklerimiz malesef bunlardı ve diğer seçenekler ulaşılmaz konumdaydı.

Silahta da daha kısa süre öncesine kadar seçim şansımız birkaç markanın (ithal için söylüyorum) birkaç modeliyle sınırlıydı. Sizin ihtiyacınız ne olursa olsun onları tercih edebiliyordunuz.

Oysa şimdi, günlük taşımak için tek sıra cep tabancası da var, yine günlük taşıma için çift sıra sub compact modellerimizde mevcut, görev için standart 4" veya atıcılık veya daha güçlü seçenek grubunda 5,25 lik 45ACP.
Bu seçenek bolluğunda herkes ihtiyacını tekrar gözden geçirip, tercihini rahatça yapabiliyor. Bizde şunu gördük ki, ülkemizde silah taşıyan müşterilerimizin tercihleri cep tabancaları ve günlük taşıma tabancalarına doğru değişim gösteriyor. Bu değişim gösteren grubu şahsımın da dahil olduğunu belirtmek isterim. Yeni parti sipariş hazırlığında adetlerimizi bu değişen tercihler doğrultusunda belirleyeceğimizi söyleyebilirim.
HS Produkt (HS) marka bilinilirliği siz memnun müşteri kitlesinin kulaktan kulağa reklamıyla bugünlere geldi. Yine devam edecek kulaktan kulağa reklamla üst sıralara hızla tırmanacağına eminim.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
ugurucar57, Sabri, batuhanvurall, tirendaz, Gazanfer, Zamane Akıncısı, kivop, defender45acp
Hasan bey, telefonda da belirttiğim gibi,  hs' nin 4" lik 357 sig modelinin gelmesini de ayrıca arzu ederim. Farklı kalibreli modeller, biz tüketicilerin sadece tabanca boyutları konusunda değil, farklı kalibreli bakımından da seçim yelpazemizin genişlemesini sağlayacaktır.

Burada farklı marka ve modeller belirtmek ne kadar uygundur bilmem ancak, fn 5.7, 45acp, REX markası, glock modelleri(özellikle 32 modeli) veya sw' un farklı toplu tabancalarını da raflarda görmek isteriz.

Alıntı

Arkadaşlar Arex Rex serisi ürünlerin birim fiyatı HK ve Sig Arms modelleri ile aynı seviyede,toplu alımlarda satıcı ülkenin Slovenya olmasına istinaden fiyat politikasında bir değişiklik yapılırsa ne ala, aksi taktirde ülkemizde ve dünya genelinde henüz marka ismi oturmadığı için mevcut SSM ve Mkek fiyatlandırma politikası ile ülkeye gelir ise CZ TT'ler gibi depoda uzunca yıllar bekler.
Kendini ispat etmiş HS-Produkt ürünlerine yakın bir fiyat ile vitrinde yerini alır ise bir alternatif oluşturur.

Alıntı

(21-03-2018, 03:21 PM)Heat demiş ki: Arkadaşlar Arex Rex serisi ürünlerin birim fiyatı HK ve Sig Arms modelleri ile aynı seviyede,toplu alımlarda satıcı ülkenin Slovenya olmasına istinaden fiyat politikasında bir değişiklik yapılırsa ne ala, aksi taktirde ülkemizde ve dünya genelinde henüz marka ismi oturmadığı için mevcut SSM ve Mkek fiyatlandırma politikası ile ülkeye gelir ise CZ TT'ler gibi depoda uzunca yıllar bekler.
Kendini ispat etmiş HS-Produkt ürünlerine yakın bir fiyat ile vitrinde yerini alır ise bir alternatif oluşturur.
 Sn Heat ;

Sig sauer liste fiyatları ortalama 1080 dolar ile 1600 dolar arasında değişiyor.Ortalama olarak bir P 226 1200 dolar gibi bir meblağa satılıyor.Türkiye'ye yaklaşık 3600-4000 dolar seviyelerinde mkek satış fiyatları ile geldi.

Rex zero ise ortalama 600-800 dolar seviyesinde.Benim tahminim aç gözlü olmayan bir dağıtıcı bu silahı 2300-3000 dolar mertebesinde getirebilir.Belki eksik olur belki fazla.

Burada sn zamane akincisinin dediği gibi iki çeşit kullanıcı var.Bir moda neyse piyasa da en çok tutulan neyse o silahı alanlar.En pahalı silah hangisi?Şu marka tamam o zaman ya o silah çok iyidir.Bizim tanıdık bir polis , subay ,assubay hir arkadaş var ona sorarız hangi silah iyidir( çöl kartalı abi).Bak işte uzman görüşü de tamam.On sene once istisnasız her maden sahibinde veya muteahhitte sig sauer vardı.Millletvekilleri biraz yaşlıysa smit wesson alıyordu.Hatta İbrahim Tatlıses'in simit Wesson
tabancasını Silahsızlanma nedeniyle karakola teslim ettiğini çok iyi hatırlıyorum.

İşte bu kişiler zaten gidip bu tabancaları almayacaktır.Bilen araştıran insanlar bu silahları alacaktır.İmkanı da yüksek olan birisi boyler davranabilir.

Poligonda eğitmen şöyle demişti.Ben hedefi beş metreye cekip Önemli olan hedefi vurmak demiştim. O da aslında en doğrusu bu demişti. Buraya bazı silah severler geliyor ve hedefi 25 metreye koyuyor birini bile vuramadan binlerce fişek atıp gidiyor demişti.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Carbon12,
Sn. Madenci08, bahsettiğiniz gibi ülkemizde eskiden kalma bir alışkanlık olan kulaktan dolma bilgi ile hareket etme biraz adetten özellikle de silah konusunda, buda doğru yada yanlış halen piyasa talebinin büyük bir kısmını belirliyor.

Dediğiniz gibi fiyatlar ilk çıktığı zamanlarda ki 800-850$ civarından 600$ civarı son kullanıcı seviyesine kadar inmiş, haliyle bahsettiğiniz rakamlar mümkün, mevcut kalitesi ile makul rakamlardan ülkemize gelse bir seçenek oluşturabilir, zira bir olumsuz gelişme olmadı ise mekanik olarak oldukça stabil bir platformdu.

Bu tarz ihale üretimi yapmayan ufak avrupa ülkelerine ait firmaların ürünleri genelde sorunsuz olduğu gibi, üretici firmalarda iş yapmaya daha meyilli olabiliyor,
Sovyet grubu haricinde tabiki..

Ülkemize gelmesini ben şahsen isterim, hem kaliteli bir Sig klonu hemde hakkı verilerek yapılmış bir tabanca ama her ne kadar sorunsuz bir ürün olsada,3000$ bence biraz fazla olur, 2000$ veya maximum 2200 dolar civarından satışa çıkarsa talep olacağı kanısındayım, aksi halde biraz muallakta.

Saygılar.

Alıntı

Rex zero nun MKE'ye gelme gibi bir ihtimali mi var acaba.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi