Seecamp LWS380
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seecamp LWS380
Ozellikleri:

Kalibre: .380 ACP (Kisa Dokuz)
Bos Agirlik: 325 gram
Full Dolu Agirlik: 381 gram
Uzunluk: 10.8 cm
Yukseklik: 8.25 cm
Genislik: 2.3 cm
Namlu Boyu: 5.38 cm
Kapasite: 6+1 mermi

Seecamp LWS380, el yapimi bir cep tabancasi. DAO only bir model. 1978 yilinda gelistirdikleri yay sistemi kendi patentleri olup, daha sonra bir cok modern silah modelinde kullanilmistir. Sahip oldugum en kaliteli silahlardan biridir. Gizlemesi cok kolay olup cuzdan boyunda bir kilif icerisinde cok rahat arka yada on cep icerisinde tasinabilir. Cok yakin mesafelerde kullanilmak icin tasarlandigindan silahda nisangah sistemi bulunmuyor. Ozelliklerinden de belli oldugu gibi boyuna gore kapasitesi ve gucu cok cok iyi olan bir silah. Ancak atis yapmasi da bir o kadar zor ve bir o kadar da aci veriyor. Her poligon seferinde en cok 3-4 sarjor mermi atmaya dayanabiliyorsunuz. Bu atislarin sonunda atis parmaginiz kesinlikle yara oluyor. Silah cok kucuk oldugu icin mermiyi neredeyse elinizin icinde atesliyormussunuz gibi hissediyorsunuz. Silahin yukariya dogru kisa fakat cok sert bir tepmesi var. Bu tepme esnasinda atis parmagi yani isaret parmaginiz tetik korkuluguna carpiyor. Eldivenli atmakda fayda var yada atis yapmadan once parmaga yara bandi baglanabilir. Ben normal durumda bunlari yapmayacagim icin poligonda da yapmiyorum. Dolayisiyla en fazla 3-4 sarjor atmaya dayanabiliyorum. Ondan sonra kanamayi durdurmak ve mikrop kapmamak icin elleri guzel yikadiktan sonra yara bandini takmak sart... Ve resimler:

[Resim: 3e280843.jpg]
[Resim: 10ccf56e.jpg]
[Resim: f2589304.jpg]
[Resim: 5e899cf3.jpg]
[Resim: 231271c6.jpg]
Silahi sokmek icin ust kizagi hafif geri cekip, kizak uzerindeki delikten punch ile hafif bastirmak gerekiyor. Bu tarz kucuk tabancalarda kizak kilidi olmadigindan kizagi geride tutmak icin mermi yada bos bir kovan kullanilabilir.
[Resim: f35746cc.jpg]
[Resim: d2262344.jpg]
[Resim: 0a82ac83.jpg]
Namlu govdeye sabit. Calisma sistemi de, HK P7MX lerdekine benzer bir sistem ve "chamber-ring delayed blowback" diye adlandiriliyor.
[Resim: 93e35b42.jpg]
[Resim: 122d9c2a.jpg]
[Resim: 7602975f.jpg]
[Resim: df69c552.jpg]
[Resim: 5bf410fd.jpg]
[Resim: 44065eca.jpg]
[Resim: fc299dee.jpg]
[Resim: 306efaf9.jpg]

Alıntı

Sn.Ilksurfer, fotolardaki fon seçimi harika!
Bir sorum olacak; Atış sırasında merminin adeta elinizin içinde patladığını söylemişsiniz. Bu durum, bu kadar compact bir silahta 380 ACP mermi kullanıldığı için kaynaklandığı gerçeğinden yola çıkarsak, 6.35 bir ultra compactta da aynı sorunu yaşayacağımız sonucu çıkar mı ? Yoksa, 6.35 mühimmat ile 380 ACP arasındaki güç çok farklı olduğu için, 6.35' de bu durum yaşanmaz mı ?

Tisaş firması Ağustos ayında Zig C 25 modeli ile bir 6.35 çıkaracak. Bu silahı İDEF 11' de görmüştüm ve bayağı da beğendiğim için almayı düşünüyorum. 6.35 ile 380 arasındaki güç farkı konusunda epey fark varsa, sizin yaşadığınız sorunu yaşamam değil mi ?

Alıntı

Sn. ilksurfer,

Gerçek bir "gizleme silâhı" değil mi?
Aslında emin olun; 5-6 santim namlulu .44 magnum tabancaları atanlar da sizin çektiğiniz atış zorluklarının bir kısmını çekiyorlar.
Ortada gerçek ve/veya fiili bir sebebi olmasa da.

Seçiminizi kutlarım.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Sn.İlksurfer, Seecamp kesinlikle bu sınıfta ekol olmuş tabancalardan birisi. Tabancadaki mükemmel işçilik fotoğraflardan bile belli oluyor. Tabancanın sadece dış görünüşüne bakıp keyif alan zevk sahiplerine pek hitap etmese de, malzemenin özünden, kaliteli işçilikten keyif alan zevk sahiplerini fazlası ile tatmin edebilecek bir silah. Hele bir de yeterli mekanik güvenilirlik sunuyorsa, kaliteyi arayan bir silahsever ve yaz aylarında da kendisini 7/24 korumak için kolay gizlenebilir ve taşınabilir bir yarı otomatik arayan kişiler için biçilmiş kaftan haline geliyor...Neyse, bizler de en azından ZVI Kevin edinebiliyoruz, hem de ABD fiyatlarına oranla çok daha hesaplı olarak...Smile

Alıntı

Sn. Lupus, bu silah sadece hollow point mermiler ile calismak uzere tasarlanmis. Ureticinin sayfasinda tavsiye edilen mermi cinsleri yazili. Ben iclerinden Speer Gold Dot (resimdeki mermi) ile atis yaptim ve simdiye kadar 100% guvenilir calisti. Tavsiye edilen mermilerin hepsi de piyasadaki savunma icin en iyi mermiler zaten. ZVI Kevin'de sanirim biraz boyuttan feragat edilmis ancak kaybedilen agirlik sayesinde tepmeden kazanilmis. Sizin eski videolarinizda cok rahat atis yaptiginizi hatirliyorum.

Sn Murata, bahsettiginiz kalibrede bir tabanca hic kullanmadim ama ayni kalibre, farkli model silahlarda bile tepme farkli oldugu icin, mumkunse satin almadan once bir atis yapip test etmenizi oneririm.

Sn Alikozanoglu, cok tesekkur ederim. Gercekten gizlemesi cok kolay, dolayisiyla cok rahat tasinan bir tabanca.

Bu tabanca Amerika'da mouse gun tabir edilen fare tabancasi gibi kucucuk ve etksiz gozukse bile planlanan yakin mesafede guvenlik konusunda yeterince etkili. Hatta bence 50 kalibreden bile daha etkili. Smile Cunku 50 kalibreyi tasiyamiyorum ama gerektiginde en azindan bu hep yanimda...Smile

Alıntı

Sn. ilksurfer,
Çok hoş ve kullanışlı bir tabanacanız var. Bu kadar geniş bir envanter içinde bu ufaklıkla "nasıl olsa" demeden antreman yapmanız gerçekten bu işi ciddiye alan bilinçli bir kullanıcı olduğunuzu gösteriyor. Gönül isterki hem tavsiye isteyip hem dinlemeyen, Silahını taşıma ve kullanmadan ziyade gezdirme ve gösterme niyetinde olan arkadaşlar aşağıdaki sözlerinizi anlayıp seçimlerini yapsınlar.

(12-07-2011, 03:43 PM)ilksurfer demiş ki: Bu tabanca Amerika'da mouse gun tabir edilen fare tabancasi gibi kucucuk ve etksiz gozukse bile planlanan yakin mesafede guvenlik konusunda yeterince etkili. Hatta bence 50 kalibreden bile daha etkili. Smile Cunku 50 kalibreyi tasiyamiyorum ama gerektiginde en azindan bu hep yanimda...Smile

Saygılar.

Alıntı

Sn. Alpago, sizinle Princess bulusmasinda ayak ustu bir tanisma firsati bulmustuk. Sizin icin bir sakincasi yoksa iletisim icin mail alabilir miyim?

Alıntı

Sn. Murata,
alpgiray947@hotmail.com
Saygılar.

Alıntı

Tesekkurler Sn Alpago.Shy

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi