Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UTAŞ UTS-15
Bugün İstanbul Mercan Yokuşu' ndaki Astra Silah Bayii' nde vitrinde görünce dalıverdim içeri.

Ellerinde bir tane demo var. Bu önümüzdeki hafta içinde 500 adet ellerinde olacakmış.

Bana oldukça küçük geldi ( Ya da ben fazla iriyim. Tam bilemedim şimdi. ) Dipçik kısmı çok kısa.
Dışardan bakıldığında oldukça ağır izlenimi vermesine rağmen ele alınılşa şasırtıcı bir şekilde hafif geliyor. Bu başlıkta ilk mesajımda olduğu gibi mermi sürmek isterken kullandığınız el dikkatli değil ise çok kolaylıkla namlunun önüne gelebiliyor. tekrar tekrar bizzat denedim sonuç aynı. El feneri ve lazer extra aksesuar olarak alınabiliniyor. keza Namlu uzatması da talep halinde tedarik edilebiliniyor.

Namlu uzatması kullanılırsa elin namlunun önünde kalması sorunu çözülebilir. Veya el kundağındaki picattiny kanallar bir şekilde yeni kanallar açılmak süretiyle çoğaltılabilinir veya kundak komple kaymayan bir malzeme kaplanabilir. elimde tuttuğum vakit aklıma gelenler bunlar oldu.

Aslında satın alınabilinir diyede düşünmedim değil ama Türkiye' de alan birisinin fişek takılmadan tüm fişek tüpleri sorunsuzca ateşlediğini görmeden almakta pek akıl kar'ı gelmedi açıkacası.

Alıntı

(28-02-2014, 10:19 PM)comert demiş ki: Aslında satın alınabilinir diyede düşünmedim değil ama Türkiye' de alan birisinin fişek takılmadan tüm fişek tüpleri sorunsuzca ateşlediğini görmeden almakta pek akıl kar'ı gelmedi açıkacası.

Bende tam bu yazdığınız gibi düşünüyorum.
Alan sıkıntısız kullanan düşüncelerini paylaşan bir arkadaşımız olursa Benelli kardeşlerin yanına bir Utas ve gelirse eğer bir Vepr koyma düşüncem var. Hadi hayırlısı bakalım..
Saygılar.

Alıntı

(24-02-2014, 11:48 PM)septia demiş ki: Tek beklentim, Akkar'ın Utaş'ın fiyatını görüp, fiyat düşürmesi.

Alete 3.285,00TL etiket basılmış, Akkar bu fiyatı mı görüp iskonto yapacak anlamadım HuhHuhHuh Akkarın bu fiyata satılan hangi ürünü var, o üç namlulu olan mı? mammut galiba adı...

Alıntı

Hickok 45 tarafından yapılan bu değerlendirmeyi çevirip alı yazılı yazacak bir üyemiz varmı ?

Alıntı

Aşağıdaki videoyu seyrettikten sonra Her ne kadar üretici firma 3" e kadar her fişeği atabildiğini iddia ediyorsada kısa fişeklerde besleme sorun çıkarttığı ve fişek seçtiği sonucunu çıkartıyorum..

( Bir başka videoda 0.67 " den kısa tırnaklı fişekleri tahliye edemediğini belirtiyordu ama videoyu bulamadım )

Bu arada Utaşa alternatif Ksg'ninde boş fişekleri kullanıcısının koluna ve üzerine boşlatmasını görmekte ayrı bir süpriz oldu.Ayrıca Ksg de besleme tüpleri ayrı ayrı seçildiği için , atıcı ateşlediği fişeği saymıyorsa ilk tüpün bittiğinin farkına varmadan tetiğe dokunuyor , patlamayınca bir kez daha dokunuyor. ( her ksg videosunda bu olayı gözlemledim ) bunu idrak edip selektör kolunu diğer tarafa geçirip mermi sürmesi sürecinde ciddi vakit kaybediyor.

Utaş şu besleme meselesini halledebilirse ve fiyat makul seviyelere çekilirse , ev savunması için hakikaten tadından yenilmeyecek bir tüfek gibi duruyor.

Bu arada henüz net fiyatlar belirlenmemiş ama kamulaj kaplamalı olana 250 dolar ve Marine kaplamalı olanlar içinde 400 dolar fiyat farkı olacakmış. El feneri, lazer içinde 300 dolar gibi bir rakam düşünülüyormuş. Kim verecekse bu paraları artık ??? ( Ne diyeceğimi bilemedim şimdi )

Alıntı

Merhaba herkese,

Ben de dün astra silah bayiinin önünden geçerken silahı vitrinde gördüm. Türkiye'de satılacağını bilmiyordum, girip silaha baktım. Silah hantal görünüşünün aksine baya hafif ve kullanışlı duruyor. Yurtdışına satılan uts-15 vidyolarının hiç birinde düzgün çalışmadığı için bayideki abiye silahı tamamen doldurup fişekleri patlatmadan boşaltabilir miyim diye sordum ( gerçi fişekler patlamamış halleriyle daha kısa oluyorlar, yine de yapabileceğini sanmadım vidyoları izledikten sonra Big Grin ) yetkili abi de Küçükçekmece'de bir poligon tarif etti, silahı oraya verdiklerini söyledi, orda gidip deneyebilirmişiz.

Tüm vidyolarda boşatma sırasında sorun çıkarttığını acaba düzeltme yaptılar mı diye sordum, tezgahtar abimiz daha ilk zamanları olduğunu söyledi o zamanların =). Silahta bir şekilde düzeltme yapmış olduklarına inanmak istiyorum ama sanmıyorum. İstanbulda oturan forum abilermizden birinin o poligona gidip hayrına her türden toplamda 200 fişekle, değişik açılardan bir atış denemesi yapıp youtuba'a koysa, ülke onurumuzu kurtarır diye düşünüyorum Big Grin

Alıntı

Big Grin 
Red dot mu ! O neki ?.Aklıma geldi.Smile

Alıntı

Gaul: İyi günler gualandi tek kurşun var mı.?
Amca: Bizde sadece Züber var.

Alıntı

Laylondan tüfek mi olur kardeşim...

Laylon dabanca ve düfekleri gınıyorum.

Alıntı

Çok güvenilir bir kaynakla bu tufeği konuştum. Anlatıkları inanılmaz. Sayın Zerdust forumda özel mesaj sistemi aktif olmadığı için size bunları özel mesaj olarak yazamıyorum.

Konuşulanları alelende buraya yazamıyorum. cozen34@hotmail.com e-mail adresime Utasuts 15 başlıklı boş bir mesaj atarsanız size detaylı bilgi verebilirim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi