Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankarada Yivsiz Tüfek İle Atış Yapmak İçin Poligon
Konuyu hortlatmış olacağım da artık direk konum paylaşan olur sanırım Smile

Alıntı

Günaydın, yeni lokasyon bilgisi olanlar paylaşabilir mi lütfen?

Alıntı

Merhabalar, ben Çubuk'un doğu taraflarını kullanıyorum atış için. Uydudan en yakın kulübe, ev, yol veya benzerlerine en az 1 km uzak yerleri seçiyorum. Bunu Apple Maps uydu görüntülerinden yapıyorum şuan. Google Maps tabiri caiz ise çamur gibi bir görüntü sunuyor. Digital Globe uydu görüntülerini kullanıyordum ancak bir kaç hafta önce oda internette kolayca erişime kapattı sanırım.

Alıntı

Sayın Casky Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün Parsel Sorgulama uygulamasını tavsiye ederim. Yandex'in haritasıyla çok yeni ve net görüntüler alınabiliyor. Bilgisayardan kullanılacak ise konum bilgisine de ulaşılıyor. Uygulamanın bünyesinde bulunan alan ve mesafe ölçer kendi gözlemlerimce (çok hassas değil) doğru çalışıyor. Atalardan miras kalan tarlaların nerde olduğunu bulmak için harika bir program Big Grin.
Saygılarımla.

Alıntı

(12-10-2019, 12:56 AM)Casky demiş ki: Merhabalar, ben Çubuk'un doğu taraflarını kullanıyorum atış için. Uydudan en yakın kulübe, ev, yol veya benzerlerine en az 1 km uzak yerleri seçiyorum. Bunu Apple Maps uydu görüntülerinden yapıyorum şuan. Google Maps tabiri caiz ise çamur gibi bir görüntü sunuyor. Digital Globe uydu görüntülerini kullanıyordum ancak bir kaç hafta önce oda internette kolayca erişime kapattı sanırım.

Varsa bildiğiniz güzel yer tavsiye alırım. Hatta birlikte gidebiliriz dilerseniz.

Alıntı

Sn. Forum Üyeleri,
Bu forum üzerinden sizlere yazmış olduğum ilk mesaj.
Öncelikle çok kısaca kendimi tanıtayım.
53 yaşında, emekli olmuş, ama halen çalışmaya devam eden ve işim gereği seyahet eden bir inşaat mühendisiyim.
Ateşli silahlara olan ilgim yaklaşık 2 sene önce başladı ve devam ediyor.
Bu vesile ile, Ankara'da olduğum süreçte yapacağınız bir organizasyona katılmaktan büyük keyif alacağımı iletmek isterim.
Saygılarımla,

Burak

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, XXAHMETXX

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi