Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankarada Yivsiz Tüfek İle Atış Yapmak İçin Poligon
(11-07-2017, 01:44 AM)akorkmaz demiş ki:
(10-07-2017, 11:29 PM)Ahmet Özalp demiş ki: Sayın Akorkmaz,

Çankırı Yolu Taş Ocakları
Gölet'in yanında, 50 mt yakında Çeşme mevcut
39°55'19.18"K
33° 9'2.59"D

Küsrelik Göleti çevresi
40° 5'27.47"K
32°53'35.59"D

Bunlar güvenli (doğal poligon oluşumunda), meskun mahallerden uzak belli noktalardır.
Harita üzerinde bu şekilde nokta bazında kısa bilgi içeren bir database çok daha faydalı olabilir.
Aynı noktaların kullanılması hem buralarda atış aktivitesinin olağan kabul edilmesi hem de atıklarımızın toplu bulunması açısından faydalı olabilir.  

Bunlara ek olarak daha önce verdiğim Polatlı'yı biliyorum.
Saygılar

Teşekkürler Ahmet bey, Belirttiğiniz noktaları ekledim. Polatlı'nın da koordinatlarını paylaşabilirseniz, ekleyebilirim. 

Selamlar.

Polatlı Üçpınar Atış Poligonu
Yakında Çeşme var, Belediye tarafından yapılmış. Otoyola ve Köye 600 mt mesafede olmasına rağmen Atış yapıldığı bilinen, rahat bir bölge. Tek sorun ağaç yok gölge yok.

39°34'44.45"K
32° 4'29.12"D

Diğer arkadaşlardan da nokta olarak uygun yerleri bekliyorum. Aynı alanları kullanmamız faydalı olacaktır, görüşüp tanışmaya da vesile olur.
Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
akorkmaz, PersonalDefence, Yasin06, BBNinca
Ahmet Özalp Bey, bilgiler ve koordinatlar için çok teşekkürler .

Aslında bu haritayı biraz daha geniş kapsamlı olarak düşünümek suretiyle, Ülkemiz genelinde bilinen noktaları paylaşabiliriz.
Paylaşmak istiyen arkadaşlarımız için aşağıda bir bir taslak paylaşıyorum. Bu taslak üzerinden (geliştirebiliriz) paylaşabilirsek, elimizde farklı illeri ziyaret ettiğimizde de kullanabileceğimiz bir bilgi bankası oluşacaktır. Bu haritaya cep telefonunuzdan da ulaşabilirsiniz. Forum'un deneyimli üyelerinden de bu konuda görüş ve önerilerini paylaşmasını rica ederim. Bu veritabanının öngöremediğimiz bir sakıncası var mıdır ? Ahmet beyin'de ifade ettiği gibi aynı yerleri kullanmamız bizlere tanışma ve birlikte vakit geçirme olanağı sunar. Başka şehirlere seyahatlerimizde güvenli olduğu bilinen yerleri kullanma şansımız olacaktır.

Teşekkürler.

Atış alanı paylaşmak için taslak metin:
----------------------
Konum Adı :
Koordinatlar :
Ağaçlık Durumu:
Gölgelik Durumu:
Su Kaynakları:
Araçla Ulaşıma Elverişli mi:
Ulaşım Yolu Durumu:
En Yakın Yerleşim:
Notlar :
------------------------

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, BBNinca
(12-07-2017, 10:24 AM)akorkmaz demiş ki: Ahmet Özalp Bey, bilgiler ve koordinatlar için çok teşekkürler .

Aslında bu haritayı biraz daha geniş kapsamlı olarak düşünümek suretiyle, Ülkemiz genelinde bilinen noktaları paylaşabiliriz.
Paylaşmak istiyen arkadaşlarımız için aşağıda bir bir taslak paylaşıyorum. Bu taslak üzerinden (geliştirebiliriz) paylaşabilirsek, elimizde farklı illeri ziyaret ettiğimizde de kullanabileceğimiz bir bilgi bankası oluşacaktır. Bu haritaya cep telefonunuzdan da ulaşabilirsiniz. Forum'un deneyimli üyelerinden de bu konuda görüş ve önerilerini paylaşmasını rica ederim. Bu veritabanının öngöremediğimiz bir sakıncası var mıdır ? Ahmet beyin'de ifade ettiği gibi aynı yerleri kullanmamız bizlere tanışma ve birlikte vakit geçirme olanağı sunar. Başka şehirlere seyahatlerimizde güvenli olduğu bilinen yerleri kullanma şansımız olacaktır.

Sayın Akorkmaz,
Bu noktayı hiç düşünmedim. Emekli olduğum, tabiri caiz ise 'unumu eleyip, eleğimi asmış' olduğum ve Kanun'a, nizam'a uyduğum için rahat davranıyorum. Ancak görüyorum ki (belki görevleri icabı) birçok üye mahlas kullanıyor.
Atış alanlarımızı içeren bir veritabanı paylaşılmasının sakıncaları olabilir mi?
Saygılar

Alıntı

Efendim işinize karışmış gibi olmayayım ama naçizane düşüncem bu tip paylaşımın en azından üyelere özel yapılmasında fayda olabilir. Forumu hayırlı-hayırsız her türden insanın okuduğunu unutmamak lazım.

Saygılar.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, sparus, aseyhan, lenduha, akorkmaz, alone61, serdar_mutlu
Merhaba Blacksea,

Haklısınız, ilgili haritayı referans sistemine göre e-posta bazında erişime açabilirim. "Atış İçin Kullandığımız alanlar" isminde yeni bir konu olarak açabilirseniz. (benim halihazırda yeni konu açma yetkim bulunmuyor) bende kıdemli üyelerden başlamak üzere talep edilen kişiler için erişime açabilrim. Şu an için erişimi duraklatıyorum.

Teşekkürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blacksea
Değerli Arkadaşlar,
Yeni bir yivsiz aldım ve bu kadar yazılandan sonra denemeye cesaret edemedim. Herhangi bir atış etkinliği olursa paylaşır mısınız? Çok teşekkürler

Alıntı

Sayın Serdar Mutlu
Hemen hemen her hafta gidiyoruz. ahmetozalp(at)hotmail.com dan kontak kurabilirsiniz.
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
serdar_mutlu
(02-08-2017, 07:56 AM)Ahmet Özalp demiş ki: Sayın Serdar Mutlu
Hemen hemen her hafta gidiyoruz. ahmetozalp(at)hotmail.com dan kontak kurabilirsiniz.
Saygılar

Selamlar.
Sayın Ahmet Özalp,
Bende Ankara'da ikamet etmekteyim. Bu atışa gitme teklifi bütün forum üyeleri için geçerli ise, bende bir ara sizinle gelmek isterim. Eğer sakıncası yoksa size mail atıp iletişime geçmek isterim.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi