Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankarada Yivsiz Tüfek İle Atış Yapmak İçin Poligon
Boş kovanları ve hedef kağıtlarını toplayıp çöpe atmayı unutmayalım lütfen :-)

Alıntı

(27-06-2015, 10:06 PM)levent_cc demiş ki: Poligon maalesef yok. Ben atış yapacağım yerleri 500 metre çevresinde ev olmayacak şekilde seçiyorum. Genellikle Çubuk tarafında yapıyorum. Çevre ilçelerde bunun gibi bir çok arazi bulabilirsiniz. Gölbaşı tarafında da bir çok arazi mevcut.

Sayın levent_cc;
Tam olarak nerede yapıyorsunuz acaba. Ben de birkaç kere Çubuk'un hemen girişinde sağ tarafa, Şabanözü'ne bir yol ayrılıyor. Oradan girip bi 10-15 km gittikten sonra gördüğüm boş bir dere yatağında attım birkaç kere. Ne olursa olsun yine de tedirgin oluyorum, içim rahat etmiyor bir türlü.

Alıntı

Sn. siyahbeyaz_, Sn.LoBo999;

Sizler gibi uygun yer araştırmış olduğum dönemlerde (saolsun) Sn. gunman'ın ikinci sayfada bana tavsiye etmiş olduğu bölgeye yaklaşık 1,5 yıldır gidiyorum. Atış güvenliği açısından atışa uygun yer bulmak oldukça zor. Ama araştırınca bulunabiliyor. Smile Sizlere de tavsiye ederim...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
BBNinca
Teşekkürler sn.Leventcc ve sn.Onur06

Alıntı

Teşekkürler. Smile

Alıntı

Merhaba sn arkadaşlar Ankara'da yaşıyorum ve yivsiz tüfek ile atış yapılabilecek bir poligon olmadığı için hafta sonları gölbaşı haymana yolu üzerinde veya ahlatlıbel taraflarında atış yapıyorum biraz uzak oluyor ama ahlatlıbel,de bir çok yer bulmak mümkün

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

(27-06-2015, 11:13 PM)siyahbeyaz_ demiş ki:
(27-06-2015, 10:06 PM)levent_cc demiş ki: Poligon maalesef yok. Ben atış yapacağım yerleri 500 metre çevresinde ev olmayacak şekilde seçiyorum. Genellikle Çubuk tarafında yapıyorum. Çevre ilçelerde bunun gibi bir çok arazi bulabilirsiniz. Gölbaşı tarafında da bir çok arazi mevcut.

Sayın levent_cc;
Tam olarak nerede yapıyorsunuz acaba. Ben de birkaç kere Çubuk'un hemen girişinde sağ tarafa, Şabanözü'ne bir yol ayrılıyor. Oradan girip bi 10-15 km gittikten sonra gördüğüm boş bir dere yatağında attım birkaç kere. Ne olursa olsun yine de tedirgin oluyorum, içim rahat etmiyor bir türlü.

Sayın siyahbeyaz_,

Bahsettiğiniz Şabanözü yolunda arada bahçe işleriyle kafa dağıtmak için gittiğimiz bir yerimiz var, ben de o taraflarda atış yapabileceğim müsait ve güvenli bir yer arıyorum. Rica etsem biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

Saygılarımla

Alıntı

Merhaba Sn. forum üyeleri,

Polatlı'daki poligonla ilgili bilgi sahibi olan var mı acaba? Aramalarımda Polatlı Belediyesi'nin sayfalarındaki birkaç haber dışında bilgiye ulaşamadım. Hangi gün ve saatlerde açıktır, kimler kullanabilir, iletişim imkanı var mıdır? Bilgi sahibi olanlar paylaşırlarsa çok sevinirim.

Eğer bu poligon aktif değilse Gölbaşı'ndaki taş ocakları civarlarında uygun bir yerler aramayı düşünüyorum. Bu bölge için tavsiyeleriniz varsa öğrenmeyi çok isterim.

Selamlar.

Alıntı

Sayın an_derder,
Gölbaşında uygun yer bulabildiniz mi? Google Earth'de Çankayanın arkasında Yakupabdal civarında birkaç taşocağı görünüyor, civarlarında yapı yok.Önümüzdeki hafta bu bu bölgeye keşfe gitmeyi, hava uygunsa atış yapmayı düşünüyorum.
Yalnızlık yaratana mahsus, yolcuya yoldaş gerek, siz veya başka bir arkadaş bana katılmak isterseniz can baş üstüne.
OHAL dolayısıyla 3 kişiden kalabalık bir grup olmaz diye düşünüyorum, yoksa önceden belirlenmiş yerlerde piknik-kamp havasında kalabalık gruplarca gidilmesi güzel olurdu. Atışa uygun ortam bulamazsam fotoğraf çekerim, gezmiş olurum en azından.
Saygılar.

Alıntı

Ulkenin baskentinde halen bir atis poligonu yok degil mi?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi