Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankarada Yivsiz Tüfek İle Atış Yapmak İçin Poligon
Kendi yaptığım araştırmaların sonucunu üyeleri bilgilendirmek için paylaşmak istedim.

Ankara da yivsiz tüfek ile atış yapmak için poligon yok.

Meskun mahal dışı yerler dışında alternatif mevcut değil. Emniyetten aldığım bilgiye göre de meskun mahal dışında da olsa atış yapmak yasal değil. Tüfeklerin atış değil av tüfeği olduğunu hatırlattılar.

Ama kendilerinin de zaman zaman meskun mahal dışında atış yaptıklarını söylediler.

Yasal spor amaçlı atış yapmanın tek yolu av ruhsatı alarak av sezonunda avlaklarda atış yapmak şeklinde olabiliyor.

Alıntı

Eryaman'daki trap skeet poligonu, binaların arasında kalınca değerlendi ve kapandı.

Koca Ankara'da açık hava poligonu yok, bir otomobil yarış pisti olmadığı gibi...

Uzun süredir Temelli veya Polatlı civarlarında yeni poligon söylemi var, ama detay bilgim yok.

Yasa, kendi ruhsatlı silahı ile "sportif" atıcılık yapanı yokmuş kabul ettiğinden, ya av puluna ve yeni avcı kayıt sistemine vs girecek, ya da dağa taşa gideceksiniz...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hfc

İnternet'te Ankara için ava yasak sahaların haritası var. Başınıza gelecek en kötü şey ava yasak sahada av tüfeğiyle yakalanmak. Bu nedenle bu haritadan ava yasak olmayan yerleri belirleyip mümkün olan en ıssız yerde atış yapmanızdır. Atışa giderken yanınızda bol miktarda hedef kağıdı, mümkünse trap hedefleri vs götürün. Atış amaçlı silah kullandığınıza dair en azından bir dayanağınız olsun.

Ama dediğim gibi kesinlikle ava yasak sahalarda, yaban hayatı yerleştirme bölgelerinde silahla yakalanmayın...Bu bölgelerde hiç bir bahane tutmaz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
BBNinca
Sn gunman;

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Bölgesel bazda Ankara'da atış yapılabilecek yer tavsiyesi olan var mı?

İzmir'de yaşayan forum üyelerinin birlikte gerçekleştirdikleri atış organizasyonlarının resimli paylaşımlarını gördüm.

Ankara'da forum üyelerinin faaliyetleri oluyor mu?

Alıntı

Rica ederim Sayın Onur06, neticede aynı dertten şikayetçiyiz.

Yukarıdaki uyarıyı özellikle yaptım. Çünkü forumdan arkadaşlarla Kazan tarafında bir arazide atış yapmak için buluştuk. Daha doğrusu onlar önden gitti ben sonradan yanlarına vardım. Beni karşıladıkları yerden itibaren atış yapacağımız yere kadar takip ederek mekanı bulduk. İner inmez de müjdeyi yetiştirdim. Atış yapacağımız saha en az 3 yıldır ava kapalı ve yaban hayatı yerleştirme sahası.

Benim atış yaptığım bir yer var ama TOKİ sağolsun tam karşı tepelere mahalle yaptılar. Bu sene bir kaç kere daha gittim ama sanırım seneye Jandarma gelip ne yapıyorsunuz hemşerim der. Keçiören bağlumun haritaya göre doğu bölümünde nereye girseniz atış yapabilirsiniz. Sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Özellikle kösrelik göletinin çevresinde bir sürü boş alan var...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
BBNinca
Sn gunman;

Keçiören de oturuyorum bağlum tarafları aklımdan geçiyordu. Önerinizden sonra dikkatli ama daha bir rahat gideceğim.

Haritada belirttiğiniz alanları inceledim.

Teşekkür ederim.

Alıntı

Sayın Onur06,

Ayrıca biraz uykunuzdan fedakarlık edip sabah erken gidip erken gelmenizi de tavsiye ederim. Size yakın nasıl olsa. Sabahın erken saatlerinde her yer tenha oluyor. Birilerine rastlama ihtimaliniz düşer.

Alıntı

Birazdan Ankara'da olacağım ve bu hafta sonunu burada geçireceğim.
H.sonu açık olan, kızılay civarına yakın (yabancısı olduğumdan), fiyatları makul bir tabanca poligonu önere bilir misiniz acaba?

Saygılarımla.
Alp

Alıntı

Sn. alparslan16,

Bildiğim kadarıyla Ankara'da MKEK'nin ve OYAK'ın kapalı atış poligonları mevcut. MKEK hafta sonları kapalı durumda. OYAK'ta ise yalnızca TSK, Emniyet personeli ile özel güvenlik kuruluşlarınca atış yapılmakta olup, sivil vatandaşlarımızın kullanımına kapalı.

(OYAK Poligonu Balgat semtinde olup, Kızılay'a Taksiyle 10-15 dk bir mesafededir. )

Saygılar.

Alıntı

Kısacası Ankara'da (Güzelim başkentimizde) atış yapmak imkansız....Bir Angara'lı olarak sizlerden özür diliyoruz.Angry

Örneğin ;

Hem pratik yapayım hemde barut kokusu alayım istiyorum.İşlerimi bir kenara bırakıp 50 Km yol yapıp emniyete ulaştım.Poligon için izin yazısı almak için müracaat ettim.Birkaç gün sonraya randevu veya en iyi ihtimal ertesi güne yazını gel al derler.Tekrar 50 km dönüş.Ertesi gün yazıyı almak için 50 km yol tekrar gidilecek.Sonra tekrar 50 Km geri dönüp silah kasadan alınacak.Tekrar 50 Km yol gidilecek ve poligona ulaşılacak.Bittimi bitmedi yeni silah alanların öncelik atışlarını bekleyeceksiniz.En kötü ihtimal poligon yoğunluğundan o gün atış yapamaz yada yarım günlük yol belgeniz içerisindeki saatlerde işiniz çıkar.Yazı yanar.Tekrar yazı almaya gittiğinizde yeni yazı almışsınız denilir ve baştan savılırsınız.Çok rahat yazı alıp istediği zaman atış yapmaya gidende olabilir.Ama benim başıma hep yukarıdaki olaylar geldi.Bu yüzden artık havalı ile (yokluğun gözü kör olsunSmile kendimi eğitiyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hfc

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi