Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RUGER P Serisi
[Resim: i740181_ruger1.jpg]

[Resim: i740216_ruger2.jpg]

Ruger yarı otomatiklerine;

* Dikkatlice bakarsanız, sürgü takımının bile hassas döküm olduğunu görürsünüz. Yanlış anlamayın bunu menfi manada söylemiyorum, çünkü gerçekten inanılmaz derecede sağlam bir sürgüsü vardır. Ancak dünyada, maaliyeti düşürmek için, kendine güvenip, sürgü takımını dahi döküm yapmaya cesaret edebilen başka bir firma yoktur.Burada kast ettiğim olay '' Forged '' yerine '' Billet '' kullanmak değildir, kızak tamamen '' Casting '' dir. Kusura bakmayın bu tabirlerin kesin ve net tercüme karşılıklarını bilemediğimden direk olarak kendilerini kullandım.Yaptığı bu dizayna o kadar çok güvenmektedir ki, silaha sadece 11 lb icra yayı koymuştur. ( BHP de 17, CZ de 14 lb dir ).

* Silahın tüm iç parçaları hassas dökümdür.

* Namlusu fişek yatağından ekli, iki parça namludur. Yeni nesil Ruger'lerde artık tek parça namlu vardır.

* Tırnak yekpare tek parça yaprak yaydır.

* Emniyet mandalı kızakta, horozu indirip, iğne ve horozun, tetik ile mekanizmanın irtibatını kesecek şekilde dizayn edilmiştir. Kurulu kilitli taşıma imkanı yoktur.

* Gövdesi alaşımdır, ancak iddia edilenin aksine son derece dayanıklıdır.

* Şarjör mandalı çift taraflı manüpüle edilebilir.

* Tetik sağma mesafesi hem çift, hem de tek harekette çok uzun olup, yeterli akıcılığa sahip değildir.

* Tetik korkuluğunun kabzeyle birleşim yeri genelde atıcıyı rahatsız etmektedir.

* Tolerans değerleri gevşek olmasına rağmen vuruş dağılım özellikleri oldukaç tatminkar düzeydedir.

Özetle görebileceğiniz en kaba, en şekilsiz, en langır lungur silahlardan birisidir, ancak o kadar. Bunun dışında her zaman çalışan, kolay kolay arıza vermeyen, tetiği manupüle edebildiğiniz sürece de gayet iyi dağılım özellikleri olan bir tabancadır.

Saygılar.

[Resim: i740249_rugerkp90-1.jpg]

Alıntı

Soz konusu tabanca içpiyasada doğru dürüst üretimin olmadıgı 90 lı yıllarda

polislere görev silahı olarak dagıtılmıştı. Daha sonradan biircogundan geri toplandı fakat silahını inatla sevip geri vermeyen bir tanıdıgım olmuştu. Silahın düşmeyle cok kolay kırılmalara maruz kaldıgınıdair bir

takım sözlerde duymuştum polislerden ama gözümle görmedim.Sadece söylentiydi. Ancak silahı elime aldıgımda bana cok kaba gelmişti atış tecrübesi malesef yaşıyamadım ama ergonomi olarak o zamanlar hiç

hoşuma gitmemişti. Saygılar...

Alıntı

Çoğu otoriteler silahın sert bir zemine düşmesi ile gövdesinin çatlayacağı ihtimali üzerinde duruyordu , fakat Sturn & Ruger Company Inc. firması tarafından tekrarlanan testler neticesinde böyle bir ihtimalin olmadığı ortaya çıktı.

Bizde 1987 yılından itibaren ithal edilmeye başlanmıştı; Silahın o zamanlar çok sayılan 20.000 atış güvencesi şeklindeki uzun ömrü, arpacık ve gezin üzerindeki fosforu, hem arpacığın hem de gezin ayarlanabilmesi,
şarjör düğmesinin çift taraflı olması, emniyetin kapalı olması halinde bile dolduruş yapabilmesi, atıştan vazgeçildiğinde kurulu horozu düşürmek için emniyet mandalını aşağıya doğru indirilmesinin yeterli olması
(kesinlikle evde denemeyin, bu işlemi yaparken silahı ölü bir noktaya tutun lütfen) ve belki de en önemlisi silahta ateşleme pim bloğunun olması, o zamanlarda bu silahın albenisini oluşturmaktaydı, fakat malumunuz artık en kötü silahlarda bile bu özelliklerden daha fazla özellik bulunmakta.

Silah bence de çok kaba , fakat ele oturması ve kavrayışı çok iyi, dengesi de güzel , kullandığım silahlardan biri ve atışları hep 10 da 10 .. Fakat dediğim gibi gereksiz kaba..

Alıntı

[Resim: 83384618wq3.jpg]

biraz egzantirik olmus..

Alıntı

bence biraz photoshop olmus

Alıntı

bu tabanca tıpkı şaka gibi.

Alıntı

Montajdır oooo Big Grin

Alıntı

selam lupus
ben ilk silahımı almak üzereyim bir adet ruger p89 buldum çokta şekli hoşuma gitti sen ne dersin ilk silahım için sence uygunmudur
saygılarımla

Alıntı

Ruger 22 ile ilgili de bilgi alabilir miyiz

Alıntı

Selam aranıza yeni katıldım, uzun zamandır forumlarınızı okuyorum, bir çok eksiklerimi sizin sayenizde tamamladım. Benim de bir Ruger kullanıcısı olarak bir sorum olacak, P85 kullanıcısıyım, bir polis abimden bana geçti, hemen hemen 5 yıldır bende, bugüne kadar '' tık '' yok yola devam etmekte ama bu silahlar hakkında kalite yönünde iç açıcı, yani tatmin edici bir cevap alamadım. Sayın lupus yukarıda açıklama yapmışsınız gerçi ama benim şahsen midem bulandı, çok da seviyordum silahımı, şimdi elimden çıkaracam sanırım... Siz ne dersiniz ?

Bir de bu Rugerlerde genelde şarjör çıkarma mandalı tek tarafı düşüyor, benimki de düştü nerden bulabilirim bu mandalı ? Yaptırmak istemiyorum, orjininal, istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi