Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leica ER Riflescopes
Leica ciddi markadır uydulara kamera bile üretir. Kalitesini düşürmez bilakis standart yaratır.

Alıntı

Hanım profesyonel fotoğrafçı oradan biliyorum ,dürbününü bilmem ama tartışmasız dünyanın en iyi fotoğraf makinelerini ve lenslerini üretir .

Alıntı

Ben de Leica lensli fotoğraf makinaları kullandım. Leica nın lensleri de kendi içerisinde kalite sıralamasına sahip. Sadece Panasonic e 5 farklı lens veriliyor. Leica yı sırf isminden dolayı tercih etmek hata olur. Kaliteye etki eden bir çok faktör var.

Saygılarımla

Alıntı

(28-08-2013, 02:02 PM)merak demiş ki: Ben de Leica lensli fotoğraf makinaları kullandım. Leica nın lensleri de kendi içerisinde kalite sıralamasına sahip. Sadece Panasonic e 5 farklı lens veriliyor. Leica yı sırf isminden dolayı tercih etmek hata olur. Kaliteye etki eden bir çok faktör var.

Saygılarımla

Sn. merak,

Lensin değil de, makinanın üzerinde Leica yazan herhangi bir makina kullanıp ta, memnun kalmadığınız oldu mu acaba?

Leica, ürettiği çoğu malzemede, misal mikroskop, total station, tapu kadastro cihazları, uçak kameraları, uydu kameraları, ve adını taşıyan marka fotoğraf makinalarında işin nirvanasıdır, sevenleri dışarıdaki üreticilere topluca mal verip adını lekelediğinde oldukça üzülmüştür, forumlarından takip edebilirsiniz...

Alıntı

Sn Barış, yukarıdaki yazının ana teması Leicanın da kendi içerisinde farklı kalitelere ayrıldığı, sırf isminden dolayı değil ihtiyaca göre tercih yapılmasıdır. Yoksa markanın 1000 dolarlık makinaları varken niye 20000 USD verilsinki?

Eskiden filimli bir Leicamız vardı. Şu an kompak makina olarak Panasonic'in Leica lensli TZ10 modelini kullanıyorum. Bu modeli tercih etmemin sebebi de lensidir. Işık iyi olursa mükemmel lakin azalınca sıkıntılı. İso başarımı berbat, grensiz foto çekmek imkansız. Birkaç sene önce almıştım. Fotoğrafçılık da benim için bir hobi ama inanın şu an cep telefonundan başka hiçbir şey kullanasım gelmiyor.

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi