Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden, Niçin, Nasıl, Hangi, SW...
Aynı makalede silahın mekanik güvenilirliği ile ilgili yorumlar;

Alıntı: Instead, we hear occasional stories of them jamming, usually on the Internet. The 945 comes with two recoil springs, a 14-pound typically assembled inside the pistol, and a 12-pound spring found in the handsome Performance Center presentation case. “The lighter spring is for wadcutters and similar light match ammo,” Jim Rae told me, “and the heavier spring is for ball and duty ammunition
Nette dolanan, silahın nadirattan da olsa tutukluk yaptığı yönündeki hikayeleri SW yetkililerine aktarıldığında, silahın kutusunda yer alan iki farklı icra yayından12 lb olanın düşük basınçlı müsabaka mühimmatı ve yumuşak wadcutter uçlu mühimmat için olduğu belirtilmiş. Sert olan icra yayının ise yuvarlak uçlu FMJ ve savunma amaçlı mühimmatlar için olduğu söylenmiş.

Massad Ayoob ve arkadaşları bu öneriye uyduklarında bir kaç kez aşağıdaki durumu gözlemişler, fişekler atım yatağının üst girişine saat yönünde saplanıp kalmış ve silah fişekleri atım yatağına sürememiş;

[Resim: 01as.jpg]

Alıntı: Oddly enough, with the 14-pound spring in place we experienced several failures to feed, all taking the form of 12 o’clock misfeeds. These occurred with jacketed hollowpoint and roundnose reloads alike. Yet, mild mid-range “softball” ammo perked fine with the heavy spring in place. Swapping in the 12-pound spring, we found malfunctions disappeared, and the gun worked 100 percent with everything including the light loads. Slightly more recoil could be felt, but that was a small price to pay for total reliability.

Yukarıdaki tutukluk, 14 lb lik sert icra yayı takılı iken, JHP ve benzeri yuvarlak uçlu fişeklerle atış yaparken gözlenmiş. Orta basınçtaki yumuşak yuvarlak uçlu fişekler ise bir sorun çıkarmamış. 12 lb icra yayı takıldığında ise fazladan hissedilen bir miktar daha fazla tepmeye karşılık, gözlenen sorun ortadan kalkmış.

Yıllar önce kullandığım dereceli gezli bir 4506 modelinin kutusunda, iki ayrı icra yayının nasıl kullanılacağına dair kullanım talimatı olmasına rağmen, silahın kutusundan sadece bir tane icra yayı çıkmıştı. Sİlah ikinci eldi, ancak silahı direk MKEK' en sıfır alan bir başka tanıdığımdan aldığımdan dolayı, silahın MKEK ' den direk böyle çıktığını rahatlıkla söyleyebilirim.

MKEK ' deki 945 ' lerin nasıl geldiğini bilemiyorum.
Üzerlerindeki icra yaylarının özelliklerini de bilemiyorum.
Ancak sadece bir tek tabanca olarak alınacaksa, üzerindeki yaylarla her türlü mühimmatı, her türlü şartta güvenle kullanabilecek bir silahı daha çok tercih ederim. İşçilik ve malzemesine bir şey denemez, ama daha uygun fiyata, bu düzeyde dağılım özelliklerini, üstelik çok daha iyi mekanik güvenilirlik ile sunan silahlar varken, bu fiyata değer mi, sanırım bir kaç kez düşünmek gerekir.

Saygılar.

Alıntı

Sn.ustam, icra yayının basıncının kullanılan fişeğin tipine göre seçilmesini hep işaret edersiniz. Ancak yurdumda tek tip mühimmata mahkum bir jenerasyon olduğumuzdan bunlar hakkında yerli veri elde etmekte imkansız. Yurdumdaki birçok ustanın icra yayından müteşekkil bir arızanın tespit edilebileceğinden bile emin değilim.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Lupus usta,

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Alıntı

[/b]686 2.1/2".
Degerli site arkadaslarim,buyuklerim!686 2.1/2" Su anda Mkek'de mevcut tek toplu silah.Bu silahin kalibresi 357mag midir? 38 spl de kullanilabilir mi?Fiyati bu silah icin uygun mudur?Ayrica 686 modeli S&W icinde nasil bir yerdedir?Revolvercilerin taleplerini karsilar mi? 2 1/2" boy karakteristikleri nelerdir?4" veya 6" e gore balistik farklari nelerdir?Kisa boy kompleksi her cahilde var midir?Simdiden cevaplar icin tesekkurler.Sifir mi,ikinci el mi?adiyla konu acmistim.Nasil bir silah konusunda fikirlerim gorsellikten,islevsellige yoneliyor.357magnum kalibresi beni kalbimden vurdu.Balistik resimlerini ve verilerini gordukce bu kalibreye guven duymaya basladim.Herhalde S&W 357 ile kendimizi ,agzina kadar doldurulmus mermileri ile bir 9mmden daha cok guvende hissedebiliriz.Belki bir USP 9mm ikinci silah olabilir.

Alıntı

Sn.cagatay,

Aşağıdaki konuları inceleyerek çoğu sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1571

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1569

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=409

Alıntı

Evet,tum bilgiler baska konu basliklari altinda verilmis.Ama 2 1/2" namlunun digerleriyle karsilastirmali balistik degerlerini bulamadim.Neden Mkek da 2 1/2" namlu kaldigi belli oldu.

Alıntı

357 ve 44 de problem omadığından almak istediğim tek S&W 500 Cal. olacaktır. Neden derseniz büyük tabancalara karşı zaafım var. Gerçi büyük olan herşeyi seviyorum; araç, ev, bıçak, silah..
Saygılarımla.

Alıntı

Sn.Melih Aga öncelikle saygılar selamlar,gerek bir dünya markası oluşuyla,gerek sağlam yapısıyla,gerekte ustaların dediği gibi Revolver=Smith Wesson olduğu için,Smith Wesson.
Nasıl sorusuna ise,parlak beyaz krom,klasik 6 kapasiteli,sağlam 4 inch bir 686 derim Türkiye şartlarını da göz önünde bulunarak.Esenkalın.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi