Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden, Niçin, Nasıl, Hangi, SW...
Alıntı: TR'de tutulmasının nedeni, zannediyorum çelik kalitesi,işçiliği ve sağlam yapısıdır.
Sn.CeyCey, 5906'nın TR'de asıl tutulma nedeni, sadece rengidir maalesef.
Kimsenin bu silahın gerçek avantaj veya dezavantajlarından haberi olduğunu sanmıyorum.

Alıntı

LUPUS demiş ki:
Alıntı: TR'de tutulmasının nedeni, zannediyorum çelik kalitesi,işçiliği ve sağlam yapısıdır.
Kimsenin bu silahın gereçek avantaj ve dezavantajlarından haberi olduğunu sanmıyorum.

Maalesef ben de "nacizane" katılıyorum.
""SW un efsanesi-15+1"" ile bir arada olunca" alınma sebebi ortaya çıkıyor kanımca...
Avantaj-dezavantaj hak getire....Sad

Sevgiler

Alıntı

LUPUS demiş ki:
Kimsenin bu silahın gerçek avantaj veya dezavantajlarından haberi olduğunu sanmıyorum.

Türkiye'de tutulmasının tek sebebi onun bir Smith Wesson olmasıdır, milletimiz Smith Wesson dedimi hemen aklına dünyanın en iyi silahı gelir oysa hiçbir özelliğini ve Sn Lupus'un dediği gibi niçin taşıdığınıda bilmez SW ise en iyisidir mantığı var, zaten o adama silahın nasıl desen diyeceği ilk söz düğünde iki şarjör peşpeşe sıktım banamısın demedi, olacaktır...

ama bana sorarsanız bu silahı taşımamın tek nedeni, silahı kılıfsız taşıdığım ve çok terleyen biri olduğum için, özellikle bu silahı almıştım ve onun için taşıyorum, çünkü bu yüzden birçok silahın boyasını berbat etmiştim, ama açıkcası p229 dan sonra onunda papucu dama atıcam gibi...

Alıntı

üşengeç demiş ki:Neden S&W: Toplu tabanca alacaksam. (Model 952 Long Slide'ın hakkını yedik bu arada)
Nasıl : Fabrikasyon gravürlü.
Niçin : Ömrüm boyunca bir kez yurtdışından silah etme hakkım olduğu için... (Buna da şükür)
Hangi : Mesela http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/s...sFirearm=Y

Sn Üşengeç,

Aynı silaha tüm kalbimle katılıyorum. Budur...Big Grin
Ancak 1400 dalır olan fiyatını, "benimbulacağım fiyatla karşılaştırınca" muhtemelen "hayal olarak kalacak böyle silahlar...Sad"
Siz yine de şanslısınız...Big Grin

Sevgiler

Alıntı

ekeke demiş ki:.....Ancak 1400 dalır olan fiyatını, "benimbulacağım fiyatla karşılaştırınca" muhtemelen "hayal olarak kalacak böyle silahlar...Sad"
Siz yine de şanslısınız...Big Grin
Sevgiler

Sayın Ekeke,
Herkesin hayaline kavuşması dileğimle.... Smile

Alıntı

genel itibari ile yarı otomatik sw ile ilgili görüşler pekte olumlu değil. peki bu başlık altında 945 pc ile ilgili görüşleriniz nelerdir acaba.

Alıntı

Sn Lupus usta,

SW 945 PC ile ilgili "MKE deki Diğer 1911 ler" başlığında yer alan görüşlerinizi okudum. bu silaha karşı gerçekten buyuk bir heves duyuyorum. Walter P99 ile bu silah arasında bir yerlerde dönüp dolaşıyorum. 945 in bakım konusunu nasıl değerlendirirsiniz.

ikinci eli ile ilgili Sn Melihaga görüşünü belirtmişti. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. forum üyesi diğer arkadaşlar bu konuda sizlerin düşünceleri nelerdir.temiz bir 945 alındığı bu günki değeri koruyabilirmi?

Saygılarımla.

Alıntı

Sn.FARSEZ, SW PC 945 ' i şimdiye kadar şahsen kullanma imkanım olmadı maalesef.
İşçilik olarak pek söylenecek söz yok. Malzeme konusunda ise son dönemlerde bazı PC revolverlerinde yaşanan hadiselerden sonra kesin bir şey söylemek zor, ancak yine de münferit hadiseler hariç, SW PC genelde malzemenin de en kalitesini kullanmaya çalışır.

Silahın sadece genel hatlarına bakarak, klasik bir 1911' e oranla oldukça kaba olduğu söylenebilir. Küçük elli atıcılara klasik 1911 ' ler kadar iyi uyum sağlamayabilir. Yurt dışındaki kullanıcı yorumları ise genellikle çok olumlu. Ama tabii ödenen para ve buna karşılık alınan silah konusunda görüş tamamen kullanıcının kendisine aittir. Böyle bir silah temiz kullanıldığında değerinden bir şey kaybetmez, ama her keseye ve zevke hitap etmeyeceği için değerinden satılması her zaman zordur. Tabii değerinin altına bir fiyata kaptırıklar havada kapar o başka.

Saygılar.

[Resim: pc945sa9.jpg]

[Resim: sw952945.jpg]

[Resim: 9451st.jpg]

Alıntı

945 konusunda Massad Ayoob ' un görüşleri;

Alıntı: The 945’s frame turned out neither Colt-ish nor coltish. It is massive. Its grip angle is more vertical, niched out sharply at the area of the web of the shooter’s hand, and then making a precipitous descent straight down to the butt. The 945 feels “fuller” in the hand than a 1911, and pays a bit of an homage to the Bren Ten’s rendition of the CZ 75 design a decade before. It doesn’t feel quite like anything else in the hand.
Daha dik kabza açısı, daha etli kabza konturu ile daha çok Bren Ten' e benzetmiş.

Alıntı: A Performance Center gun from the beginning, it has always been identified by certain hallmarks of quality. The 945 generally has an excellent trigger pull, smooth working safety, comfortable recoil, and outstanding workmanship and finish.
Tetik çekişini, emniyet manevelasını, tepmesini çok yumuşak olarak tanımlamış.
İşçilik ve yüzey perdahını ise çarpıcı olarak tanımlamış.

Alıntı: Thus, the 945 is unique unto itself, a crossbreed with a frame 1911-ish but not truly “1911” in spec or in grip angle. Just as you can’t plan on swapping its internals with generic aftermarket 1911 parts, don’t plan on doing so with magazines.
1911 parçaları ve şarjörleri ile uyumsuz.

[Resim: 82238687.jpg]

[Resim: 83707500.jpg]

[Resim: 34222777.jpg]

[Resim: 65916475.jpg]

Alıntı

Sn Lupus Usta,

hızlı geri dönüş ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

temizliği konusunda tahmininiz nedir. zor ve uğraştırıcı olabilir mi?

tutuşla ilgili bir sorunum olmayacaktır. iri elli, uzun parmaklı 1,87 boyunda 98 kilololuk biriyim. benim için en önemli husu maaliyeti olmakla birlikte hani birgün satmam gerekirse kayıpsız çıkarabilirmiyim ve tabiki bakımı. bakım konusunda da çok sıkıntı yaşamam gibime geliyor. bu konularda iyiyimdir diyeceğim. aklıma kendini usta gören arkadaşın hk 45 de fazlalık olarak görüp çıkartığı, daha seri bir yeni model hk 45 lik yarttığı gelince acaba bende bunu istemeden 1911 modele tıpatıp oyan bir hale dönüştürü müyüm diye düşünmüyorda değilim.

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi