Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P 08 Luger Parabellum Şarjörleri
Sayın xhmyt,

bir silahsever ve Luger sahibi olarak söyleyeceğim şudur; atış yapılacağını bildiğim düğüne gitmem, gittiğim düğünde atış yapıldığını görürsem mekanı terk ederim.

Luger'in bayisini bile utandırdığını bilirim. Bu utancı asgariye indirmek için orjinal Alaman malı carcür sahibi olmak gerekir.
Bilmem anlatabiliyor muyum ne demek istediğimi? Big Grin .

Şaka bir tarafa, iş şarjörle bitse ne ala, ne ala ne güzel Parabelli sahibi olmak. Ver 1000 TL al evrenay'dan şimişer (Schmeisser) carcürü çalışsın.
O kadar çok parametre var ki bir Luger'in sorunsuzca çalışması için, bir mühendis olarak, Petronas kulelerini betonarmeden dikme görevi bana verilmiş olsa, sanki, daha kolay!

Not: Yürekten sevdiğim, hayatımı düşünmeksizin ürettiği silahlara emanet edebileceğim iki silah üreticisi var: İlki Heckler und Koch, ikincisi ise Glock.

Not2: Düğün mevzusunda Çerkez düğünlerini istisnai durum olarak kabul edebiliriz Big Grin .

Alıntı

Pekiyi bir sey soracagim. Luger tetigi mi daha iyi P7 mi? Luger bana cok muhtesem geldi ama daha atis yapma sansim olmadi, o yuzden her ikisini de kullanmis olan size bir sorayim dedim...Smile

Alıntı

Sayın ilksurfer,

P7 nin uzun, ancak homojen ağırlığa sahip, bir tetik yolu var. Çekiyorsunuz çekiyorsunuz hep aynı sonra bir araba BUM! iğne kurtuluyor.

Luger'de ise, tabi sayın bayinin yorumu buraba benim nacizane tecrübelerimden çok daha kıymetlidir, tetik yolu çok kısa ancak ben iğnenin ne zaman kurtulacağını (release) henüz tam olarak kestiremiyorum. Tabi bunun müsebbibi farklı Luger'lerin farklı tetik karakteristklerine sahip olması ve bizim burada genel olarak 1. Dünya Savaşı öncesi ve hemen sonrası Luger'lere sahip olmamız.
Yani 1970~1980 yıllarında Interarms için üretilmiş bir Luger'in tetik karakteristiği nasıldır, hiç bilmiyorum.

Atış yarışmaları için ben yine de P7 yi tercih ederim. Luger, sanki tek elle atış için tasarlanmış gibi, eh, o konsept de bana uymuyor.

Hepsinden ötesi; atış yaptığımız Luger'ler neredeyse 100 yaşında. Ben Amerikonya'da 36500 USD'ye, her ne kadar barter olduğu idda edilse de, el değiştiren Col1911 .38 Super OSS tabancamla bile atış yapmaya kıyamazken, ki kendisi Luger'lere göre sadece 67 yaşında bir delikanlıdır, P08 lerime MKEK Parabellum'larını sürmeye vicdanım el vermiyor.

Söküp, temizleyip tekrar takıyorum, sonra söküp tekrar temizliyorum. Geçenlerde, sayın tokoglu ile birlikte, Artillery'in ayarlı gezini söktüğümüzü söylesem, sanırım durumun vahametini daha rahat kavrarsınız ;-) .
Not: Mengenemiz olmadığı için icra yayını sökmeye teşebbüs etmedik.

Alıntı

Anladim. Cok tesekkurler izahat icin...Smile

Alıntı

Sakarya'lı Abhaz arkadaşlar var. Bir Laz düğünü oldumu rahatlıyoruz diyorlar. Malum onlarda yasaklandı. Alkol ve silah biraraya gelmemeli.

Alıntı

(15-06-2011, 03:32 PM)xhmyt demiş ki: Sakarya'lı Abhaz arkadaşlar var. Bir Laz düğünü oldumu rahatlıyoruz diyorlar. Malum onlarda yasaklandı. Alkol ve silah biraraya gelmemeli.

Bereket büyüklerle beraberdir.

Büyük sözünü, genel olarak, dinlemek gerekli.

Olay sadece alkol ve silah değil, sadece alkol ve sadece silah, ikisi de ayrı ayrı yasaklanmış diye duydum ben. Yani alkol aldıkları için havaya kurşun atmamaları yasak değil, genel olarak dirseğini masaya yaslayıp, tatlı tatlı, havaya saydırmak sakıncalı olduğu için yasak.

Sanırım bu yasak Türkiye'de yaşayan bütün Çerkes halklarını kapsıyor.

Alıntı

(15-06-2011, 04:06 PM)evrenay demiş ki:
(15-06-2011, 03:32 PM)xhmyt demiş ki: Sakarya'lı Abhaz arkadaşlar var. Bir Laz düğünü oldumu rahatlıyoruz diyorlar. Malum onlarda yasaklandı. Alkol ve silah biraraya gelmemeli.
Bereket büyüklerle beraberdir. Büyük sözünü, genel olarak, dinlemek gerekli.
+1. Söz güzel.
Alıntı: Olay.. sadece alkol ve sadece silah, ikisi de ayrı ayrı yasaklanmış diye duydum ben.
İlkine sözüm yok.
Alıntı: Sanırım bu yasak Türkiye'de yaşayan bütün Çerkes halklarını kapsıyor.
Ninemin köyünde yaklaşık 100 yıldır bizlerle yaşayan bu komşularımız, kapsama dışıShy.Üzüm üzüme hesabı.

Alıntı

Bu Luger P08, nam-ı diğer Barabelli ne ilginç silahtır. Bırakın kendisini, şarjörü bile insanı heyecanlandırır. İhtiyacınız olduğunda bir delme şarjör için sizden talep edilen 500 dolores gibi bir fiyatın sizde yarattığı heyecan ise bambaşkadır. İyi bir örneğini görebilmek için gerektiğinde büyük zahmetler çekilir. Üç akşam önce, memleketten dönmeden önceki son akşam arkadaşlarla yemekteyiz. Restoranın sahibi amca eski dostumuz olup masamızda oturuyor. Derken arkadaşlar Fatmagül'ün suçunu analiz ederken, ben ve amcamız derin bir silah muhabbetinin içindeyiz. Bir aralık ısrar ediyorum kalkmak için, çünkü sabah erkenden 11-12 saatlik bir yolculuğa çıkacağım. Amca da bizimle kalkmak istiyor. Ofisinden tabancasını istiyor ki ne göreyim. Önceki Emniyet barabellisini değiştirmiş, DWM yapımı, kabza emniyetli, dipçik yuvası bulunmayan, tahminen 1910 öncesi tarihli ve nadir bulunacak özellikte ve temizlikte bir barabelli almış. Masadan kalkan ben yeniden oturup tam 1,5 saat silahı inceledim. Arkadaşların sitemleri olmasa bir o kadar daha bakardım. Sanırım Alaman bu meretin metaline insanı çeken bir madde koymuş.

Alıntı

Luger görsel anlamda çok cezbedici bir silah ancak tutukluk sorunu namına biraz gölge düşürüyor.Tutukluk yapması her nekadar şarjörle,şarjör yayıyla vs. bağdaştırılsada çalışma anlamında çok iyi tasarlanmış bir silah olduğunu düşünmüyorum.100 tane tutukluk yapan silah gördüysem 80 i luger. Silah önce asli görevini yapacak diğerleri ikinci planda.

Alıntı

(19-06-2011, 10:28 PM)Pinus demiş ki: Bu Luger P08, nam-ı diğer Barabelli ne ilginç silahtır. Bırakın kendisini, şarjörü bile insanı heyecanlandırır...
Sanırım Alaman bu meretin metaline insanı çeken bir madde koymuş.

+1. Şu Tisaş klonunu yapsın, varsın yakmasın. Gerçek bir silahın taklidi bile, kendilerine çok şey kazandırır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi