Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P 08 Luger Parabellum Şarjörleri
Üstte dik olarak duran şarjörler bana ait olup içlerinde orjinal HAENEL SCHMEISSER ve MAUSER şarjörlerin yanı sıra fxo37 (oyma) ve 1001 (VoPo-VolksPolizei Doğu Alman) şarjörler de mevcuttur. Bunlara ek olarak ahşap tabanlı Birinci Dünya Savaşı öncesi ve kısa süre sonrası (Weimar Republik) dönemde üretilmiş olan ahşap tabanlı şarjörler de vardırr. Ha, tabi birkaç tane de MecGar varlık göstermekte, ama onları sayın tokoglu bana gazlamıştır. Şahsen para verip alacağım şeyler değiller.

Altta yatay olarak duran dandik şarjörler ise sayın tokoglu'na ait olup bir kısmı benim tarafımdan kendisine itinayla kaptırılmıştır. Kaptırılmış derken; öyle böyle değil, şarjör başına fiyatlar müessesemizde 100 Avro'dan başlamakta 500 Avro'ya kadar çıkmaktadır (Şaka bir yana bu fotoğraflada gözükmeyen çok temiz bir Haenel Schmeisser şarjörüm var, 500 Avro etmese de 800~900 TL eder, sanırım!

Neyse gecenin bu vaktinde fazla lakırdıya gerek yok. Sizleri fotoğraflarla başbaşa bırakayım:

[Resim: P1010231.jpg]
[Resim: P1010228.jpg]
[Resim: P1010227.jpg]
[Resim: P1010226.jpg]
[Resim: P1010225.jpg]

İlk üretim Haenel Schmeisser şarjörüm. Daha sonra üretilenler biraz daha iyi durumda oluyor.
[Resim: P1010224.jpg]
[Resim: P1010222.jpg]
Oyma fxo37 (By şarjörler de Schmeisser tarafından üretilmiş sanırım, 37 rakamı şarjörlerin kabulünü yapan Waffenamt'a işaret ediyor.
[Resim: P1010221.jpg]
[Resim: P1010220.jpg]
Mauser marka şarjörüm. Bunun bu kadar temizini bulmak pek mümkün değilmiş. Benim elime böylesi düşünce, ilk zamanlar MecGar muamelesi yapmış, kıymetini daha sonra anlamıştım.

[Resim: P1010219.jpg]
[Resim: P1010215.jpg]
[Resim: P1010218.jpg]
Sayın tokoglu'nun eskilerinden ayrı olarak benim eskilerin grup fotoğrafı:
[Resim: P1010214.jpg]

Alıntı

Fotoğraflar hiç iyi çıkmamış "gün yüzü görmeyen bir yerde çektiniz heralde"

Alıntı

Güzel paylaşım için teşekkür ederiz Sn.Evrenay, silah kıymetini bilenin elinde paha biçilemez olunca aksesuarları da bir o kadar önem ve özen istiyor.
Saygılar,
TT

Alıntı

Sn evrenay Germanya'da çürük ,bozuk ,hışır,hurda ne kadar şarjör varsa memlekete doldurdu sanki bizim hurdalarımız bize yetmiyordu...Sorsanız veya bir tanesine talip olsanız müslüman parası ile de konuşmuyor ille avro olacak...Rolleyes

Alıntı

Sayın tokoglu, sanki şarjörler sünnetli de biz Müslüman parası istemiyoruz Tongue .

Kefere bile mevzuya uyanmış, binbir naz niyaz ile veriyor elindeki malı. İlk sahiplerini geçtim, batık haliyle Yunan'a karşı verdiğimiz mücadeleler yetmezmiş gibi bir de kendi cinsimiz çıkıyor karşımıza. En çok ağırıma giden de o!

Eh, bu kadar kahramanlığın bedeli birazıcık ağır olabiliyor Wink .
Sayın yiğit mert,

sayın tokoglu elindeki malzemeleri dehlizlerde saklıyor. Malum bu parabelliciler böyle oluyorlar, en yakın dostlarına bile ellerindekileri göstermiyorlar. Ama zaten elindeki birkaç hışır şarjör dışındakiler hariç, çoğunu benden almış olduğu için, dehlizin yarı karanlık bölümlerine girmeme izin verdi ama sonuna kadar gidemedim.

Rivayete göre dehlizin sonunda .30 Luger, .22 lr, .308 Winchester niyetine 7,62 NATO ağaçları ile .303 British ve .40 S&W fideleri varmış. Ne çare, oraya bir giren bir daha geri dönemiyormuş Tongue .
Bir ara .223 Remington niyetine 5,56 NATO dikmeye niyetlendiğini ama sonra 5,56 nın Cennet Bahçesi'ni keşfettiğini uydum. Doğal olarak biz giremedik o bahçeye daha, ancak 5,56 ağacının meyva kasalarıyla idare ediyoruz.

Alıntı

Bu çirkin şeyleri bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler elinize sağlık. Smile
Sahip olamazsak da sevip okşamak nasip olur umarım.

Alıntı

Şarjör fiyatlarını duyunca , silahın neden bu kadar kıymetli olduğunu daha iyi anladım.

Alıntı

(14-06-2011, 01:53 PM)spir demiş ki: Şarjör fiyatlarını duyunca , silahın neden bu kadar kıymetli olduğunu daha iyi anladım.

Yanlış. Keratanın herbirşeyi alem. En küçük ayrıntısına destanlar yazılır. Shy Birde sahibini utandırmasa.Sad

Alıntı

(14-06-2011, 04:50 PM)xhmyt demiş ki:
(14-06-2011, 01:53 PM)spir demiş ki: Şarjör fiyatlarını duyunca , silahın neden bu kadar kıymetli olduğunu daha iyi anladım.

Yanlış. Keratanın herbirşeyi alem. En küçük ayrıntısına destanlar yazılır. Shy Birde sahibini utandırmasa.Sad

Sahibini utandıracak bir durum olmuşsa bilmiyorum. Benim böyle bir tabancam olsa yanlız benim değil ,tüm aile eşrafının gururlanacağını belirtmek isterim.Saygılar..

Alıntı

Bizde sevilir kerata. Malum düğünlerde atış yapılır. Enazından eskiden çokça yapılırdı.
Bir silahsever için tutukluk, barışta sevimsiz bir durumdur. İşte o an 14'lü sahne alır.Shy

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi