Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal Ghost, yeni üretim tabancalardaki değişim ve gelişmeler.
Birkaç ay Kriminal Ekpertiz Temiz Raporu bekleyişi ve yaklaşık 1.5 ay da yeni üretim partisi bekleyişi sonrası, Akdal Ghost Tr02 Ng Tabancam, Akdal firması tarafından tamamen yenilenmiştir.

Bildiğiniz üzere Akdal Ghost Tr tabancalar bir kaç revizyonlardan geçmiş ve bir çok Akdal kullanıcısı bu revizyonlardan faydalanmış olsa da çok memnun kalmamıştı .

Gördüm ki, bu yeni üretim serisinde yapılan revizyonlar daha öncekilere hiç benzemiyor ve geçici çözümler yerine bir çok köklü ve standart değişiklikler içeriyor. Daha önceleri burada(ve Sn. Dr Akdal?a mail yoluyla) önemle belirtmiş olduğum (şarjör mandalı, otomatik iğne kilidi, nişangah takımı şarjör boyu, tetik kolu taşıyıcısı ve yayı vs) bir çok değişiklik yapılmış ve önemlisi, bu yenilikler standart hale getirilerek yeni üretim serilerinde tamamen uygulanmış olması.

[Resim: ba6048ab.jpg]

[Resim: e14138cb.jpg]

[Resim: 36e5294f.jpg]

[Resim: 8edac109.jpg]

[Resim: 6cb22c85.jpg]

[Resim: eac65ca5.jpg]

[Resim: b7de0f16.jpg]

[Resim: 468c6f80.jpg]

[Resim: 0908d2f6.jpg]

[Resim: 69cbad2a.jpg]

[Resim: 0dd2bc95.jpg]

[Resim: 84b21028.jpg]

Yeni üretimlerdeki değişimler ve gelişmeler:

1- Yeni kapak, Yeni parçalara uygun olarak traşlanmış.

2- Yeni namlu: Firmanın vermiş olduğu bilgilere göre namlular artık mke den tedarik ediiyor. Eski namlu 113 gr agırlandaydı, yeni namlu ön tarafının dış tarafı daha fazla havşalı olduğu halde eskisinden 4 gr daha ağır yani 117 gr. (Sn. lupus?un namlunun üretilmek yerine tedariki konusunda ki tavsiyesine uyulmuş)

3- Otomatik iğne kilidi; yeniden tasarlanmış , daha fonksiyonel hale getirilmiş, daha esnek ve daha kullanışlı yay monte edilmiş.

4- Tetik kolu, tetik kolu taşıyıcısı ve tetik kolu taşıyıcısı yayı: Daha kaliteli, daha temiz, daha fonksiyonel parçalar kullanılmış.

5- Şarjör mandalının teması arttırılmış ve daha sert yay kullanılmış.

6- Şarjör; Paslanmaz malzemeden üretilmiş ve ön duvar boyu 2mm kadar yükseltilmiş (elimde fazladan bulunan 1 adet eski şarjörle yenisi arasında 2mm civarı fark var, aşağıdaki resimde göreceksiniz.

7- Sıkı geçme arpacığa ilave olarak kapak altından sabitleme vidası eklenmiş.

8- 25 gr ağırlığındaki eski novak gez yerine çok daha hafif malzemeden üretilmiş gez kullanılmış ve buna ilave olarak sürgünün iğne bloğu kenarlarındaki işe yaramaz kalınlık da azaltılarak kapak genel olarak 30 gr hafifletilerek daha dengeli bir hale gelmiş.

9- Ön sürgü taşıyıcı eskilere (hatta bir öncekine ) göre farklı.

10- İç parçaların temizliğinde ve kalitesinde artış gözleniyor.

11- Genel işçilik seviyesinde artış var. Daha önce krom kaplama sonrası sürgü ile taşıyıcı arasında ilk başlarda hissedilen sürtünme hissi yerini tatlı sert sürgü manüplasyonuna bırakmış.

Kısacası, bana müdahele edecek, revizyon yapacak, hiç olmassa bir eğe sürecek hiçbir şey kalmamış. Şimdi ben ne yapacağım J kaldım 200 mermi istikakımla başbaşa.

Akdal firmasına Garanti kapsamında yapmış oldukları bu yenilemeden dolayı teşekkür ediyorum. Umarım bu standartlar ve kalite bozulmaz hatta daha artar ve başarılı olurlar.

Bu yeni üretim (bir önceki üretim serisi de aynı olabilir)serisinin Mkek?de ne zaman satılacağı ya da Mkek deposundaki tabancaların bunlarla değiştirilip değiştirilmeyeceği hakkında hiçbir bilgim yok, ancak Kriminalden temiz raporunu almış tüm müşterilerine bu yenilemeyi yapıyorlar.

Saygılarımla.
[Resim: 2066ea4f.jpg]

Alıntı

Akdal'ın sevindirici haberlerine bende çok seviniyorum.

Teşekkürler paylaşım için.

Saygılar.

Alıntı

Sayın cihan54,
Umarım ki silahınızın fabrikaya son gidişi olur da gönlünüzce, sorunsuz kullanırsınız.
Açıklamalarınızda tetik ağırlığı, yolu ve çekiş hissi ile ilgili bir nokta göremedim.
Lütfen paylaşır mısınız.
Saygılar.
Osman

Alıntı

İyi dilekleriniz teşekkürler sn.northwolf, sn.ortaç.

Henüz fazla bir deneme imkanı bulamadığım için tetikle ilgili bir şey yazmamıştım. İlk izlenim olarak şunu söyleyebilirim ki, daha önceki hallerine göre daha temiz bir tetik hissediliyor. Alışma sürecinden sonra dahada iyi olacağını düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı

Akdal fabrikasini ziyaretim sirasinda bazi degisiklikleri gorme sansim olmus ve gercekten oldukca begenmistim.
Anladigim kadariyla Akdal bu konuda kendini gelistirmeye calisan vede gelistiren bir firma.
Tum emegi gecen arkadaslarin, eline saglik umarim sikintisiz guzel atislarla sn.cihan54 ve diger tum musteriler de memnun kalirlar.
Saygilar,

Alıntı

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim sn.glock19c. Umarım tüm kullanıcılar için bu dilekleriniz gerçek olur. Akdal'ı bu yolda artık daha istekli gördüm.
Saygılar.

Alıntı

Kullanıcılardan gelen feedbacklere duyarsız kalmadıkları ve kendilerini geliştirmek istedikleri için Akdal tebriği hak etmiş.

Sn.Cihan54, tekrar hayırlı uğurlu olması dileğiyle...

Alıntı

Teşekkürler sn.Murata.

Alıntı

Selamlar,bu revizyondan faydalanmak için üçyıldız silahı aradığımda kayıtlı telefonlarının kullanılmayan bir numara olduğunu öğrendim,netten araştırdığımda ise bir başka telefon numarası buldum,cevap veren yetkili firmanın kurusıkı silah bölümünü satın aldıklarını üçyıldız silah aş.'nin kapandığını söyledi.Bu durumda tr-2 modeli silahımı revizyon için göndereceğim bir muhatap yok sanırım hali hazırda silahımda besleme problemi var şarjör mandalı tutmadığından şarjör yuvasına tam oturmuyor ve silahım besleme yapmıyor,bilen forum üyemiz varsa acaba firmayla ilgili bir muhatap bulabilirmiyiz ?

Alıntı

(09-02-2012, 06:35 PM)şahmurad demiş ki: Selamlar,bu revizyondan faydalanmak için üçyıldız silahı aradığımda kayıtlı telefonlarının kullanılmayan bir numara olduğunu öğrendim,netten araştırdığımda ise bir başka telefon numarası buldum,cevap veren yetkili firmanın kurusıkı silah bölümünü satın aldıklarını üçyıldız silah aş.'nin kapandığını söyledi.Bu durumda tr-2 modeli silahımı revizyon için göndereceğim bir muhatap yok sanırım hali hazırda silahımda besleme problemi var şarjör mandalı tutmadığından şarjör yuvasına tam oturmuyor ve silahım besleme yapmıyor,bilen forum üyemiz varsa acaba firmayla ilgili bir muhatap bulabilirmiyiz ?

Sn şahmurad,
Desenize, yandı gülüm keten helva... Forumumuzun üyeleri arasında Akdal Silah firması sahipleri ve çalışanları da mevcuttur. Yalnız, aktif olarak paylaşımda bulunan Sayın dr.akdal da dahil olmak üzere, uzun süredir foruma uğramamaktadırlar. Zanederim firmanın bir hadiseden dolayı çok ciddi hukuki sorunlar yaşadığını siz de duymuşsunuzdur. Sn. dr.akdal'ın profilinde yer alan mail adresi drihsan34@yahoo.com 'dur. Umarım sorununuza çözüm bulursunuz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi