Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luger P 08 Original MAUSER orjinal KROM mu, yoksa kaplama mı?
Pistols of the World (Ian Hogg)(e-book) isimli kitabın 223. sayfasında Mauser-Parabellum 06/73 kısmında boşuna tartıştığımız herşeyi yazmışlar. Alaman kromunuda yapmış, gravürlüsünü de.
Sn. evrenay durumu zaten yukarıda yazmış, benim gözümden kaçmış.

Alıntı

Sayın Pinus,

tabi o açıklama bu tabacanın çakma ve sonradan kaplanmış olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yani bu tabanca Mauser Werke tarafından kaplanmamış.

Tabanca 1970 lerde imal edilmiş olduğu için üzerinde İkinci Dünya Savaşı zamanına ait kabul damgalarının olmaması doğal.

Saygılarımla,

Alıntı

(24-08-2012, 12:03 AM)evrenay demiş ki: Sayın Pinus,

tabi o açıklama bu tabacanın çakma ve sonradan kaplanmış olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yani bu tabanca Mauser Werke tarafından kaplanmamış.

Tabanca 1970 lerde imal edilmiş olduğu için üzerinde İkinci Dünya Savaşı zamanına ait kabul damgalarının olmaması doğal.

Saygılarımla,

Sn. evrenay,

Aşağıda 1973 yılında Mauser tarafından İtalyan silah firması Renato Gamba adına üretilen 7.65P bir tabancanın namlu üstünde Luger yazısının önünde stick eagle ve altında Nitro işaret, görülüyor. Resmi aldığım sitede bunları firmanın standart koyduğu yazıyordu. Benim gördüklerimde de bu işaretler vardı. Ayrıca Ulm kontrol damgalarını da hatırlıyorum. Yalnız stick eagle'lar çok yüzeyseldi. Diğer simgeler benim bildiğim siparişin şekline göre değişiyordu. American Eagle'lar gibi.

Selamlar
[Resim: m2.jpg]

Alıntı

Sayın Pinus,

sanırım tabancanın üzerindeki o kartal 3. Krallığın "Stick Eagle" ı değil Alman Federal Cumhuriyeti'nin sembollerinden "Bundesadler".

Şöyle birşey olmalı: [Resim: images?q=tbn:ANd9GcTic-SvKOZkSf_NYXb37eH...djFLok&t=1]

Malum "N" (nitroselülözlü barutla çalışabilir) damgası sadece sivil pazar için üretilmiş tabancalarda bulunuyor.

Dolayısıyla kanatları aşağıya bakan ordu test damgası "Droop Eagle" veya kanatları yere paralel olan ordu kabul damgası "Stick Eagle" ın "N" harfiyle kombine olması mümkün değil.

Benzer Bundesadler ve "N" harfi kombinasonlarını İkinci Dünya Savaşı sonrası sivil piyasa için üretilmiş bütün Alman silahlarında görebilirsiniz.

Ulm kabul evinin geyik boynuzu (geweihhorn) şeklindeki, sayın lupus'un tabiriyle "pagan kılıcı" şeklindeki damgası ise İkinci Dünya Savaşı sonrası buraya taşınan kabul evinin kontrolden geçirdiği bütün silahlarda bulabilirsiniz.

Son olarak kimse günümüz dünyasında, seri üretim yapan kimse, Nazi (3. Krallık) dönemine ait simge ve sembolleri tabancalarının üzerinde kullanmaya cesaret edemez.

Selamlar ve saygılar,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi