Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu
melihaga demiş ki:[quote=Sipahi Beyi]
Sn Sipahi Beyı yazılarınız gerçekten güzel ve meakınızda var, ben size cevap verirken sen bilmiyorsun ben biliyorum veya söylediğin yanlış şeklinde söylemedim böyle bir hataya da düşmem ben sedece evet trend sizin dediğiniz yönde dedim fakat bunun sebebinin kalite veya daha iyi olması değil tamamen ekonomik verilerle ilgili olduğunu açıklamaya çalıştım...

sizin hevesinizide anlıyorum ve size tavsiyem birçok marka ve modeli inceleyin ve silahıda MKEK ten almaya çalışın çünkü yazılarımızın hepsini okuduysanız silahları çok faklıymış gibi göstererek çok pahalı fiyatlara satıyorlar ve vitrindede olsa MKEKte hepsini görme şansınız var...
sakın yol parası vs hariç MKEK fiyatından daha fazla para ödemeyin...

Sn. Melihağa estağfurullah

Ben gerçekten de samimi duygular ile size Ağa'mız şeklinde yazdım. Yoksa yazdıklarınıza gücenen cevap mahiyetinde değildi.

Yapım gereği bilmediğim konularda asla biliyormuş gibi davranmam, bilakis direk bilmiyorum derim ve bilenden de enine boyuna sorar öğrenmeye gayret ederim.
O nedenle sizlerin tecrübelerinize gerçekten büyük bir saygı duyuyor ve bir öğrenci edası ile öğrenmeye adayım.
İnşallah nice zaman bu güzel ortamda sizlerin ışığından istifade edeceğim.

Forumları elimden geldiğince okumaya çalışıyorum ama mutlaka geçmişte yazılarınları kaçırıyor ve sizi sürekli daha önce çok kereler yanıtladığınız sorulara maruz bırakıyor olabilirim, sanırım her yeni gelende bunları yaşıyorsunuz.

Glock 21 Sf ile ilgili yazılar olmuştur mutlaka. Ama acemiliğimden dolayı bulamıyor olabilirim bana yardımcı olur adres linki ekleyebilirseniz çok sevinirim. Verdiğim zahmet için şimdiden teşekkür ediyorum.
İnşallah en kısa zamandada yüzyüze tanışmayı arzu ederim.

Alıntı

Aslında keşke yanımda sizlerden biri olsa. Eğer MKE den almaz isem alacağı Sig yada başka bir marka ne olursa olsun sizinde görüp tamamdır demenizi isterdim.

Alıntı

Sipahi Beyi demiş ki:
melihaga demiş ki:[quote=Sipahi Beyi]
Sn Sipahi Beyı yazılarınız gerçekten güzel ve meakınızda var, ben size cevap verirken sen bilmiyorsun ben biliyorum veya söylediğin yanlış şeklinde söylemedim böyle bir hataya da düşmem ben sedece evet trend sizin dediğiniz yönde dedim fakat bunun sebebinin kalite veya daha iyi olması değil tamamen ekonomik verilerle ilgili olduğunu açıklamaya çalıştım...

sizin hevesinizide anlıyorum ve size tavsiyem birçok marka ve modeli inceleyin ve silahıda MKEK ten almaya çalışın çünkü yazılarımızın hepsini okuduysanız silahları çok faklıymış gibi göstererek çok pahalı fiyatlara satıyorlar ve vitrindede olsa MKEKte hepsini görme şansınız var...
sakın yol parası vs hariç MKEK fiyatından daha fazla para ödemeyin...

Sn. Melihağa estağfurullah

Ben gerçekten de samimi duygular ile size Ağa'mız şeklinde yazdım. Yoksa yazdıklarınıza gücenen cevap mahiyetinde değildi.

Yapım gereği bilmediğim konularda asla biliyormuş gibi davranmam, bilakis direk bilmiyorum derim ve bilenden de enine boyuna sorar öğrenmeye gayret ederim.
O nedenle sizlerin tecrübelerinize gerçekten büyük bir saygı duyuyor ve bir öğrenci edası ile öğrenmeye adayım.
İnşallah nice zaman bu güzel ortamda sizlerin ışığından istifade edeceğim.

Forumları elimden geldiğince okumaya çalışıyorum ama mutlaka geçmişte yazılarınları kaçırıyor ve sizi sürekli daha önce çok kereler yanıtladığınız sorulara maruz bırakıyor olabilirim, sanırım her yeni gelende bunları yaşıyorsunuz.

Glock 21 Sf ile ilgili yazılar olmuştur mutlaka. Ama acemiliğimden dolayı bulamıyor olabilirim bana yardımcı olur adres linki ekleyebilirseniz çok sevinirim. Verdiğim zahmet için şimdiden teşekkür ediyorum.
İnşallah en kısa zamandada yüzyüze tanışmayı arzu ederim.

Sn Sipahi Beyi ağamız demenize gücenmem aksine daha samimi olduğundan hoşumada gider zaten birçok arkadaşta böyle hitap ediyor...

daha önce yazdıklarımız derken glock 21 değilde satıcılar ve fiyat konusunu bahsetmiştim....

SF konusu ise şu başlıkta geçmişti...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=704

ayrıca glock ile ilgili tüm bilgileri glock forumunda bulabilirsiniz, fakat yeniden sorduklarınız içinde tüm arkadaşlar memnuniyetle cevap vereceklerdir...

Alıntı

Sipahi Beyi demiş ki:Aslında keşke yanımda sizlerden biri olsa. Eğer MKE den almaz isem alacağı Sig yada başka bir marka ne olursa olsun sizinde görüp tamamdır demenizi isterdim.

Sn Sipahi Beyi sıfır aldıktan sonra önemli değil silahı marka model ve fiyatıyla hatta resimleriyle eklerseniz arkadaşlar size burada gerekli bilgiyi vermekten mutluluk duyacaklardır...

Alıntı

Shooter filminde ilk kez ateş etmekle ilgili bir diyalog vardı... Tam hatırlamıyorum ama, ilk kez sex yapmak gibidir diyorudu, heyecanlısındır, çabucak oluverir ve ne yaptığını hatırlamassın gibidir.

İlk satın aldığınız tabancada öyle; heyecanlısındır ne yaptığını bilmiyorsundur, senin beğendiğine başkası kulp takar, başkasının tama dediği senin içine oturmaz...

Bence son hafta kimseye ne alacağını sormamalısın. Kimseye Silah alacağını bile söylememelisin. Keza hemen sorarlar Ne düşünüyorsun?

Son hafta silah forumuna bile girme derim alacak arkadaşa... Kafanı topla, tüm bilgini birikimini kullan, eline al makineni hisset. Çünki o senin ilk tabancan olacak. Hoşuna gittiyse de alacaksın.

Ben böyle yaptım.. ve ilk makinemi 2002 de yerli ve polimer seçtim. Birçok silah geldi geçti hayatımdan, ancak ilk polimerim hala yanımda.

Birçok testde ustalarımın olumsuz eleştirileride olsa, o benim ilk tabancam ve hala ilk gün nasıl elime aldıysam hala aynı heyecanı duyuyorum. Bazan kızdığımda olmuyor değil hani... yayları filan gevşediğinde... ama ilk ilktir prensibi resmen kendisini koruyor.

Bu büyüyü bence arzdaki çeşit ve bilgiler ile boğmayın. Nasıl olsa tek bir silah ile yetinecek değilsiniz. o bilgileri ozaman kullanın.

saygılar.

Alıntı

o çok sevdiğim cümlenin sırası geldi yine:Silah kadın gibidir aşık olmadığın kadını almayacaksın...

Alıntı

[Resim: hs-xd-1.jpg]

Yukarıda resmi bulunan Hırvat malı HS 2000 silahla ilk karşılaşmam 2005 yılında bir poligonda oldu. Özel güvenlik görevlilerinin atış testlerini yaptırırken bu silahta geldi ve poligonda atışta kullanılacak diğer silahlar arasında yerin aldı.

İlk gördüğüm için merak saiki ile sorduk soruşturduk getiren arkadaşa. Hıvat malı filan dedi. İşte malum Glockun aynısı şöyle iyi filan. Öyle oluncada ara dinlenme anında biz kendimiz bir deneyelim dedik. 24 fişek * 2 şarjörle yapılan stres atışlarımızdan 4 kombine atış yaptım.

Sn Lupus'unda bahsettiği gibi, silahın atışta hakimiyeti güzel, tetik istinadı fazla ama bana göre atıcıyı fazla rahatsız etmeyecek düzeyde idi. Silahta tutukluk filan gözlemlemedik. Kabza emniyeti, alışık olmayan atıcıyı ilk etapta biraz zorlayacak düzeyde. Daha sonra silahı temizletmeden atış testi yapacak kursiyerler atışa başladı. Yaklaşık 50-60 personel * 5 fişekten atışı tamamladığında silah hala tutukluk yapmamış ve hata göstermemişti.

Yorumlara katılıyorum, bence savunma amaçlı olarak kullanılabilecek güzel bir silah.

XD yi kullanmadığım için bir yorumda bulunmak istemiyorum.

Alıntı

xlcod3r demiş ki:XD yi kullanmadığım için bir yorumda bulunmak istemiyorum.

Sn xlcod3r, resimdeki silah galiba eski model kızeksız yeni helenler taktik kızaklı görüntü daha hoş...

Xd ye gelince kapaktaki yazılar hariç HS ile bire bir aynı...

Alıntı

Doğrudur ağam, eski model,ben denediğim silahın resmini koydum. Şahsi düşüncem sivil tabancalarda taktik kızak gereksiz. Silahı kabalaştırıyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi