Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jericho 941 fs
Hayırlı olsun sn. mb277.Güzel günlerde kullanın.

Alıntı

[Resim: DSC_0042.jpg]
[Resim: DSC_0041.jpg]
[Resim: DSC_0040.jpg]
[Resim: DSC_0039.jpg]
[Resim: DSC_0037.jpg]

Alıntı

5 yıl doldu dolacak.Kazasız belasız sürenin sonuna geldik.Jerichonun yerine daha taşınabilir bir makina almayı planlıyorum.Ergonomik olmaması ve kilo olarak hantal olmasından dolayı ilişkimizin sonuna geldik sanırım.Daha güncel ve muhtemel laylon bir makinaya geçecegiz sanırım.

Alıntı

Silahlarla haşır neşir olmaya başladığımdan beri, tek hareketli tetiğe sahip tabancalara karşı hep soğuk bir duruş sergilemişimdir. Ne bileyim, belki tabancayı atım yatağını doldurduktan sonra horoz inik, çift hareketli tetik modunda taşıma alışkanlığı geliştirdiğim içindir bu soğukluk. 

Ama Jericho ile tanışınca tek hareketli tabancalara karşı haksızlık yaptığımı anladım. (Hoş hala TP09 SF ve MC28`e karşı aynı duyguları beslemeye devam ediyorum ya.) 

[Resim: IMG_20170919_140039.jpg]

free image hosting

[Resim: IMG_20170919_140642.jpg]

[Resim: IMG_20170919_144842.jpg]

image upload

Bir süredir görevden dolayı Jericho taşıyorum. Görev silahım olan Sarsılmaz' dan ergonomik olarak ve emniyet yönlerinden taşımaya daha uygun olduğunu düşüyorum. Atım yatağı dolu, horoz kurulu ve emniyette rahatlıkla taşıyorum. Emin olun Sarsılmazı böyle taşıyamazdım.

Alıntı
25 üye teşekkür etti:
ombra, Fruktoz23, m16a2, taarruz, madenci08, Karagoz, lupus, Sabri, Zemre10, hunter 12, Tongel, Borz, tirendaz, alpago, heisenberg, sem, ismicey, mimaslan, Xlll, 1905sss, Ozan60, blueokkes, Gazanfer, Kıraç Ata, ALPTUG
Sn.FN' ci,

Aşina olmayan arkadaşlar bu modelin standart Jericho 941' lerden farkını bilmeyebilir, tek hareketli tabanca ile kast ettiğiniz şeyi tam olarak anlamayabilir... İzninizle biraz ayrıntı paylaşmak isterim.

Markalamadan da anlaşılacağı üzere tabanca 941 FS modeli. Kabza F modeli aynı ebatta, ancak sürgü ve namlu taşımayı kolaylaştırmak için kısadır. Ancak en kompakt model olan FB modeli kadar kısa değildir. Bu model MKEK' de satılmıştı. Fotoğraftaki tabanca atıcılık sporlarına uygun olarak tadil edilmiş bir model. İlk bakışta namlu boyu ve kompansatör hemen fark ediliyor. Ancak Sn.FN' cinin vurgulamak istediği ayrıntıyı fark edebilmek için biraz daha dikkat gerekiyor.

Dikkat edilirse, tetik piminin hemen ön altında, standart modellerde olmayan ikinci bir pim yuvası var. Bu pimin görevi ön tetiğin öne hareketini, tetik yolunu kısıtlamak. Çünkü bu tabancada çift hareketli, sağmalı tetik fonksiyonu sağlayan horoz ve tetik kolu bağlantı parçası çıkarıldığında, horoz kurulu iken dahi tetik en ileri konumda durur. İşte bu gereksiz ölü boşluğu ve uzun tetik yolunu almak için tetiğin ileri hareketini kısıtlamak için gövdeye ayrıca bir pim çakılmış. CZ ve diğer CZ klonu üreticileri sadece tek hareketli tetikle mücehhez modellerinde bu işi direk tetiğe bir ayar vidası atarak hallederken, IMI ayar imkanı olmayan ancak atıcının yapacağı ayar hatalarına fırsat vermeyen çok daha sağlıklı şekilde çözmüş.

Ülkemizde pek bilinmeyen bu modeli paylaştığınız çok teşekkürler Sn.FN' ci.

Saygılar.

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
Sabri, hunter 12, PersonalDefence, tirendaz, heisenberg, ismicey, wubıh, mimaslan, madenci08, 1905sss, LAMRETOEJ, Ozan60, blueokkes, feritbulut, alpago, m16a2, ALPTUG, Tonyukuk ÖTUKEN
IWI'den yeni Mc 28 ve Ruger American Pistol klonu Masada;

Üretici web linki ;

https://iwi.net/masada/

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi