Değerlendir:
  • 1 Oy - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKEK ' deki Browning modelleri arasından tercih yapmak ?
31-05-2011, 09:05 AM
MKEK ' deki Browning modelleri arasından tercih yapmak ?
Merhaba arkadaşlar

Sayfayı uzun zamandır takip ediyorum herşey için teşekkürler.
Ben çok yakın bir zamanda MKE den browning almayı düşünüyorum.
Fakat HP MKIII ile HP VIGILANTE SPORT arasında kararsız kaldım.

HP MKIII : Sabit gez ve arpacıklı klasik siyah olması çok hoşuma gidiyor fakat kabzanın sol alt kısımına takılan halka soğutuyor beni bundan. halka çıkarılsa bile yerinin olması da hoşuma gitmiyor.

HP VIGILANTE SPORT : Bu modelin kabzası ve kendi rengi bitiyor beni. fakat spor arpacık olması ve ayarlanabilir gez olmasına pek sıcak bakmıyorum. Çünki zamanla yerinden oynayabileceğini düşünüyorum.

Sizlerden ricam bu iki silah hakkında bilginizi tecrübenizi benimle paylaşmanız ve hagisini tercih etmem gerektiği konusunda yardımcı olmanızdır. TEŞEKKÜRLER

[color=#800000][font=Times New Roman][b]"Browning High Power Vigilante Sport"[/b][/font][/color]
AYDIN (K.Aydin)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-05-2011, 09:24 AM
RE: MKEK ' deki Browning modelleri arasından tercih yapmak ?
(31-05-2011 09:05 AM)k.aydin Yazdı:  HP MKIII : Sabit gez ve arpacıklı klasik siyah olması çok hoşuma gidiyor fakat kabzanın sol alt kısımına takılan halka soğutuyor beni bundan. halka çıkarılsa bile yerinin olması da hoşuma gitmiyor.

Sabitleme halkası olan modellerden bu parça çıkarıldıktan sonra, sabitleme halkası olmayan modeller için yapılmış olan bir kabza kapağı takıldığında, yeni kapak buradaki boşluğu örtecektir...

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-05-2011, 09:53 AM
Sn. k.aydin şahsen bu seçimi ben yapıyor olsaydım ayarlı gez bir silah düşünmezdim, daha doğrusu atış yaparken isabet kusurlarımda, acaba gez demi yoksa kusur bendemi ikilemi yaşamak istemem ayrıca silahınız taşıma ise yine sabit gez estetik ve ergonomi sahibi olduğu için tercihim BHP MKIII yönünde olurdu, bunlar şahsi düşüncemdir kullanıcı siz olduğunuz için hangisini değerlendirirseniz güle güle kullanın.
Alıntı Yaparak Cevapla
31-05-2011, 10:33 AM
(31-05-2011 09:24 AM)lupus Yazdı:  
(31-05-2011 09:05 AM)k.aydin Yazdı:  HP MKIII : Sabit gez ve arpacıklı klasik siyah olması çok hoşuma gidiyor fakat kabzanın sol alt kısımına takılan halka soğutuyor beni bundan. halka çıkarılsa bile yerinin olması da hoşuma gitmiyor.

Sabitleme halkası olan modellerden bu parça çıkarıldıktan sonra, sabitleme halkası olmayan modeller için yapılmış olan bir kabza kapağı takıldığında, yeni kapak buradaki boşluğu örtecektir...

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim herkese.
Silah taşıma ruhsatlı olacak. Bende sabit gez ve standart arpacıktan yanayım ama geçenlerde bir arkadaşımın düğünü için ankaraya gittiğimde mke yi dolaşma imkanı bulmuştum. Orda silah işleriyle uğraşan bir abimizle tanıştım bana HPMKIII ün arjantin yapımı olduğunu alacaksan Vigilante sport almamı tavsiye etmişti. Birde vigilante sport tun boyasının daha kaliteli olduğunu söylemişti. Ayrıca browning sayfasında vigilante sport un sabit gezli olanını gördüm acaba MKE de de varmıdır. Telefonda genellikle sağlıklı bilgi vermiyorlar sadece internette görünen 4 model var diyorlar.
Satın alma yazım bu gün çıkacak 1-2 gün içinde gidip almayı düşünüyorum ama haleen kesin kararımı verebilmiş değilim

[color=#800000][font=Times New Roman][b]"Browning High Power Vigilante Sport"[/b][/font][/color]
AYDIN (K.Aydin)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-05-2011, 10:36 AM
Sayın k.aydin,
Benim böyle bir seçim şansım olsaydı (İnşallah bir gün olur) kesinlikle BHP MK III ü seçerdim. Tabanca deyince benim için çelik ve siyah renk vazgeçilmez iki unsur. Şimdiden hayırlı olsun.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-05-2011, 01:18 PM
9 mm başka silahım olmasaydı alacağım ilk silah Vigilante Sport olurdu. Üstadlardan duyduğum kadarıyla hedef atıcılığına uymayan çok sert bir tetiği olmasından dolayı, hemen ilk iş olarak da bu tetiği yumuşatacak modifikasyonları yapar, poligonlarda atış keyfini yaşardım. Ahşap kabza kapakları ve de ince yapısı sayesinde şık görünümümlü tam boy bir görev silahını taşımanın keyfini çıkarırdım.

Saygılar

Life is unfair, kill yourself or get over it!
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-05-2011, 02:13 PM (Bu Mesaj 31-05-2011 02:17 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
(31-05-2011 10:33 AM)k.aydin Yazdı:  Bende sabit gez ve standart arpacıktan yanayım ama geçenlerde bir arkadaşımın düğünü için ankaraya gittiğimde mke yi dolaşma imkanı bulmuştum. Orda silah işleriyle uğraşan bir abimizle tanıştım bana HPMKIII ün arjantin yapımı olduğunu alacaksan Vigilante sport almamı tavsiye etmişti. Birde vigilante sport tun boyasının daha kaliteli olduğunu söylemişti.

Bu durumda fazla düşünmeye ve araştırmaya gerek yok...Orijinal Belçika üretimi olmasının yanında, boya kalitesi de düşünüldüğünde, gez ve arpacığına rağmen Vigilante tercih edilmesi gereken model olarak öne çıkıyor...

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-05-2011, 03:03 PM
(31-05-2011 02:13 PM)lupus Yazdı:  
(31-05-2011 10:33 AM)k.aydin Yazdı:  Bende sabit gez ve standart arpacıktan yanayım ama geçenlerde bir arkadaşımın düğünü için ankaraya gittiğimde mke yi dolaşma imkanı bulmuştum. Orda silah işleriyle uğraşan bir abimizle tanıştım bana HPMKIII ün arjantin yapımı olduğunu alacaksan Vigilante sport almamı tavsiye etmişti. Birde vigilante sport tun boyasının daha kaliteli olduğunu söylemişti.

Bu durumda fazla düşünmeye ve araştırmaya gerek yok...Orijinal Belçika üretimi olmasının yanında, boya kalitesi de düşünüldüğünde, gez ve arpacığına rağmen Vigilante tercih edilmesi gereken model olarak öne çıkıyor...

Sayın lupus söylediklerinize katılıyorum bende aynı düşüncedeyim fakat taşıma ruhsatlı olacağı için gezde ve arpacıkta yerinden oyanama olasılığı ne kadar dır. yada oynarmı. ayrıca teşekkürler

AYDIN (K.Aydin)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-05-2011, 03:08 PM (Bu Mesaj 31-05-2011 03:36 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : nutkey.)
Üstad bu günlerde haklı olarak biraz kızgın ve kesinlikle hak veriyorum.
Sn. k. aydın; aşağıdaki linke bir göz atarsanız bu Arjantin işinin doğru olmadığını kendiniz de göreceksiniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4272

lupus Yazdı:Sn.TT, yurdumuzda ''Arjantin 14'lü '' olarak bilinen silahların bir kısmı gerçekten resmi patentli, bir kısmı da resmi patentsiz Arjantin üretimi klonlar iken, bir kısmı da Arjantin Polis Teşkilatı için üretimi direk Belçika'da yapılmış silahlardır. Yukarıdaki silahın kovan fırlatıcısından görülen fişek yatağının üzerinde Belçika sanayi kodları görülüyor, ancak silahın gövdesinde Buenos Aires Polis Teşkilatı vurması var. Yani bu silah da Belçika'da, Arjantin için üretilmiş bir silah.

Şahsen bir Arjantin için Belçika'da veya direk Arjantin üretimi BHP değerlendirme imkanım olmadı. Yurt dışında Belçika üretimi olanlar bildiğiniz BHP, aralarında bir fark olmayan silahlar olarak değerlendiriliyor. Arjantin üretimi olup da, özellikle lisanslı olarak üretilmiş olanların da bildiğimiz BHP'lerden bir farkı olmadığı konusunda ve lisanssız kopyalarının da, bilinen en kaliteli BHP klonu olduğu konusunda genel bir konsensus oluşmuş durumda.

MKE'den Arjantin üretimi ordu kontratlı bir HP almanın sanırım pek olasılığı yoktur diye düşünüyorum.

Sevgi ve saygılarımla

''You tell me why I've got a trigger finger !!

''A man can never have too many ATF''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-06-2011, 03:13 PM
Zevkler insandan insana ne kadar da değişken oluyor; benim de aklımda MKE'deki diğer iki model, Silver Chrome ve Practical vardı, haftaya işleri denk getirip Ankara'ya gitsem bir tanesini alsam diyordum. Madem konusu açılmış ben de sorsam acaba Pracitical mı alsam, üzerindeki yuvarlak hatlı horoz acemi kullanıcıların elini daha mı az ısırır? Yoksa Silver Chrome'un asil görünüşüne mi tav olsam Smile
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS