Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Boyama
Sayın ekal;
İnanın bizlerde, sabırsızlık ile bekliyoruz.
Saygılarımla.

Alıntı

Benim sütten ağzım yanmış bir defa.
Orjinalinden daha iyisini yaparız diyen hiç bir ustaya veya atölyeye veya bir fabrikaya güvenim kalmadı.
Anlatılanlara da inanasım gelmiyor pek.

Alıntı

Arkadaşlar merhaba, mevcut durumda olan silahımın boyası taşımadan dolayı baya bir matlaştı, matlaşmayı giderebilecek herhangi parlatıcı veya benzeri bir ürün var mı?

Teşekkürler..

Alıntı

Daha önce üyelerimizden biri bu dükkanda silah boyattı mı acaba?Tecrubesi olan paylaşırsa seviniriz.

Alıntı

Bünyamin usta kendisine güvenebileceğiniz,silahları seven,özenle takıp söken,işin ehli olan ustalarımızdan birtanesidir.

Alıntı

Bir kaç arkadaşımla konuştum,boya sonrası zamanla pul pul boyada kabarmalar olabiliyor,meneviş düşün diyorlar.:s siz ne dersiniz?

Alıntı

(03-12-2011, 01:32 PM)drufuk demiş ki: Bir kaç arkadaşımla konuştum,boya sonrası zamanla pul pul boyada kabarmalar olabiliyor,meneviş düşün diyorlar, siz ne dersiniz?

Nikel bazlı veya anodizayon tarzı bazı kaplamalarda zamanla atma olabiliyor.

İyi bir yüzey hazırlığı, uygun kumlama, ideal karışım, akım, süre ve kalınlıkta yapılan kromda kolay kolay atma olmaz.

Menevişte ise hiç atma olmaz, sadece boya açılır...

Alıntı

Sayın Lupus , bakım onarım bölümü başlığı altında meneviş ve korozyon için şöyle demişsiniz; '' En önemli dezavantajı ise, korozyon ve pas direncinin çok düşük olmasıdır. Meneviş silahlar ayrı bir itina isterler. Ancak gene iyi hazırlanmış solüsyonlarla, malzemeyi önce tenifer benzeri bir yüzey perdahından geçirerek müteakiben yine benzer bir işlemi yapabilirsiniz. Boyanın renk koruma ve kılıf kullanımına direnci yine standard meneviş kadar olurken, pas ve korozyon direnci tatminkar düzeyde olacaktır.''

Bu gün tandoğandaki silahşörü aradım,bünyamin ustayla görüştüm.Meneviş yaptırmak istersem işin yoğunluğuna göre 3 ila 4 gün içerisinde teslim edebileceğini söyledi.Bünyamin usta menevişin normal boyaya göre korozyona daha dayanıklı olduğu söyledi.Bu konuda biraz daha bizi aydınlatırmısınız?

Alıntı

Sn.drufuk, ustanın normal boyadan ne kast ettiği tam olarak bilemiyorum, ancak silahçılar genelde boya ve meneviş kelimelerini aynı manada kullanırlar. Bugün artık '' sürme boya '' olarak adlandırılan '' rust blue '' işlemini yapan usta pek kalmadığından, menevişten bunu, boyadan da meneviş solüsyonlarında kaynatılarak yapılan işlemi kast ettiğini sanmıyorum...

Sonuç itibari ile ne kast edilmiş olursa olsun, her türlü menevişin pas ve koroz direnci azdır. Temas noktalarında çabuk açılır. Meneviş tabanca taşımak gerçekten itina ister. Kaliteli ve silahı terletmeyen, vücudun nem ve terini içeri çekmeyen kılıflarda taşınmalıdır. Her gün akşam nemi mutlaka alınmalıdır. Soğuktan sıcağa geçildiğinde üzerindeki ter mutlaka alınmalıdır.

Buna rağmen, meneviş tabancaları yıllarca bir tek noktalanmaya dahi fırsat vermeden kullanabilen silahseverler varken, paslanmaz çelik, hatta krom kaplı tabancaları, hatta Glock ' u bile paslandırabilen tere sahip, aynı zamanda özensiz kullanıcılar vardır...

Alıntı

Sn Lupus bende demin bir şeyi araştırırken "rust blue" kavramını okudum.İçimden ne ola ki bu derken forumda karşıma çıktı.Tam anlamıyla nedir.

İnşallah hayırlı bir işe vesile olacağız da silah terimlerini Türkçe ve İngilizce pek fazla bilmediğimden( parçaların ,tekniklerin isimleri görevleri) pot kırmak istemiyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi