Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE ' de ilk deneyimim...
(23-06-2013, 11:43 PM)mercator demiş ki: MKE poligonuna atışa gittiğimizde yanımızda bir refakatçi olması zorunluluğu halen devam ediyor mu?

Yeni alınan silahlar hariç devam ediyor diye biliyorum..

Saygılar

Alıntı

(23-06-2013, 05:43 PM)h.terdem demiş ki: Sn Üstadlar ve arkadaşlar;

Forumu silah almaya karar verdikten sonra sayfa sayfa okumaya çalışıyorum.Gerçekten silah dünyası hakkında birçok bilgiyi sayenizde öğrenmiş oldum.Arkadaşlar MKE 'den ilk defa silah alacak birisi olarak bilgisizliğimi mazur görün bazı sorularım olacaktı;
MKE'de silah alımlarında kredi kartı geçerlimidir? Yoksa sadece cash mi çalışıyorlar?

Birde önceki sayfalarda MKE'de ithal silahları inceleme şansının bulunmadığına dair bir bilgi okudum.Bu bilgi doğrumudur? Doğruysa bunun mantığını nedir bilen varmı?

Glock 31 almayı düşündüğüm için en azından MKE'ye gitmeden önce silahı tanıyabilmek adına özellikle istanbul'da Glock G31 ile atış yapılabilen bir poligon varmıdır? Bilen üstadlar yönlendirebilirlerse sevinirim. İstanbul'dan Ankara'ya gidipte hiç elimize almadığımız ve neyle karşılaşıcağımızı bilmediğimiz bir silaha 2700usd verip almak mantıksız geliyorda?

Saygılarımla..

Sn.h.terdem,

MKEK de istemiş olduğunuz silahı,kredi kartı ile de odeyebiliyorsunuz,ancak tek çekim.

Sevgi ve saygılarımla

Alıntı

(23-06-2013, 11:40 PM)Lvnt demiş ki:
(23-06-2013, 05:43 PM)h.terdem demiş ki: Sn Üstadlar ve arkadaşlar;

Forumu silah almaya karar verdikten sonra sayfa sayfa okumaya çalışıyorum.Gerçekten silah dünyası hakkında birçok bilgiyi sayenizde öğrenmiş oldum.Arkadaşlar MKE 'den ilk defa silah alacak birisi olarak bilgisizliğimi mazur görün bazı sorularım olacaktı;
MKE'de silah alımlarında kredi kartı geçerlimidir? Yoksa sadece cash mi çalışıyorlar?

Birde önceki sayfalarda MKE'de ithal silahları inceleme şansının bulunmadığına dair bir bilgi okudum.Bu bilgi doğrumudur? Doğruysa bunun mantığını nedir bilen varmı?

Glock 31 almayı düşündüğüm için en azından MKE'ye gitmeden önce silahı tanıyabilmek adına özellikle istanbul'da Glock G31 ile atış yapılabilen bir poligon varmıdır? Bilen üstadlar yönlendirebilirlerse sevinirim. İstanbul'dan Ankara'ya gidipte hiç elimize almadığımız ve neyle karşılaşıcağımızı bilmediğimiz bir silaha 2700usd verip almak mantıksız geliyorda?

Saygılarımla..

( RE: MKE'den Silah Alırken
MKE den ithal silah alma işlemini sormuştum daha önce , sağolsun Sn Harun bilgi vermişti.

Satın alma işlemini yaptıktan sonra , prosedürü bir kezde ben anlatmak istiyorum. Belki okuyan ziyaretçilere bir faydası olur . Tahmin ediyorum , MKE de misal 3000 USD lik silaha Istanbul'da 6000 USD verenlerin bazıları MKE den silah almanın çok büyük bir olay olduğunu düşünüyorlar.

- Ankara MKEK yi bulup , ana kapıdan giriş yapıyoruz (oto ile geldiysek girişten sola dönüp misafir otoparkına park ediyoruz).
- Silah satışa gidip , silah teşhir vitrininden alıcağımız silahı seçiyoruz (camın arkasından bakarak).
- Karşı taraftaki İthal silah satış yazan kapıdan girip , evrağımızı nüfus cüzdanı ile ibraz ediyoruz. Burada mermi istiyor musunuz diye soruyorlar ve almak istediğimiz silahın tam adını evrağın arkasına yazıp imzalamamız isteniyor.Evrağımızı alıyorlar ve vezneye geçin diyorlar.
- Vezneye geçiyoruz. (Teşhir vitrinlerinin olduğu yer). Adımız çağırılınca silah+mermi parasını ödüyoruz.
- 2 masa yanında faturalar (silah+mermi) hazırlanıyor ve ismimiz çağrılıp , faturalar tarafımıza veriliyor.
- Faturalarla beraber depoya geçiyoruz , bankonun arkasındaki kişiye faturalarımızı veriyoruz. Silahı ve mermileri teslim aldığımıza dair imza atıp , faturaları silahı mermileri sarı poşetimizi ve küçük bir kağıt teslim alıyoruz. Bu küçük kağıtta ; silahın seri nosunun ve adımızın faturaya doğru yazıldığını kontrol etmemiz ve de silahı poligonda test etmemiz tavsiye ediliyor.
- Bankodan sola dönünce poligona gider yazısını takip ederek , poligona ulaşıyoruz. Soldaki masada kaydımızı yaptırıp faturamızı bırakıyoruz , sıramızı bekliyoruz. Sıramız gelince hoca ile beraber atışa giriyoruz (ister poligonun mermisi ile , ister kendi istihkakımızdan). Atıştan çıkınca faturamızı alıp , attığımız merminin parasını veriyoruz (poligon mermisi 9x19 için adedi 1,3 TL + 5 TL) , poligondan çıkıp otoparka gidiyoruz.)

Bir üyemiz adım adım anlatmış herhalde bu sayfayı atlamışsınız , size yardımcı olur , yanlız ital silahlarda tek çekim cartla ödeme yapılmakta

Saygılar...

DİKKAT !

Burdaki en önemli noktanın altını çizmek istiyorum başıma geldiği için;
Depodan silahınızı aldığınızda Teslim Makbuzu/Fatura niyetine verilen o çeyrek sayfalık kağıttaki Silah Seri No sunun silahınızla tam olarak eşleştiğinizden emin olun. Aksi halde benim gibi ankaraya 2 kez gidip gelmek zorunda kalırsınız. Bu arada silah nakil belgesi yerine geçen o kağıttaki Seri Numarasının silahla tutmadığını bilmeden size tanınan 7 günlük emniyete kayıt süresinde ortalıkta dolaşıyorsanız bir kontrolde silahınıza el koyulabilir.

Ben MKE ye gelen yeni bir partinin ilk silahını almıştım, depo giriş kaydında o partiye ait tüm silahların seri numaralarında yaptıkları bir hatanın az daha kurbanı oluyordum.

Ayrıca Mermi teslim makbuzunu da sakın kaybetmeyin, silahın emniyet kaydı esnasında 'yok o önemli değil gerek yok' deselerde sonra arayıp dosyanızda eksik var mermi makbuzunuda getirmeniz lazım derler, üzülür heyecan yaparsınız.

DİP NOT: MKE gişe ve kayıt memurları genelde emektar yardımsever abilerimizse de aralarında kendini John Moses Browning yada Samuel Colt sanan gençlerde var. Karizmasını çizmeyin oluruna gidin arkadaşın moralini bozmayın Smile

Saygılarımla

Alıntı

(25-06-2013, 02:41 PM)tugrul demiş ki: Bu arada silah nakil belgesi yerine geçen o kağıttaki Seri Numarasının silahla tutmadığını bilmeden size tanınan 7 günlük emniyete kayıt süresinde ortalıkta dolaşıyorsanız bir kontrolde silahınıza el koyulabilir.

Sn.tugrul,

Silahınızı bağlı bulunduğunuz ruhsat büro amirliğine götürüp tespitini yaptırıp, ruhsat kartınızı bastırmak için tanınan süre 60 gündür. Bu süre içerisinde gidip silahınızın tespitini yaptırmazsanız, silahınız müsadere edilir.

Saygılar.

Alıntı

(25-06-2013, 03:45 PM)lupus demiş ki:
(25-06-2013, 02:41 PM)tugrul demiş ki: Bu arada silah nakil belgesi yerine geçen o kağıttaki Seri Numarasının silahla tutmadığını bilmeden size tanınan 7 günlük emniyete kayıt süresinde ortalıkta dolaşıyorsanız bir kontrolde silahınıza el koyulabilir.

Sn.tugrul,

Silahınızı bağlı bulunduğunuz ruhsat büro amirliğine götürüp tespitini yaptırıp, ruhsat kartınızı bastırmak için tanınan süre 60 gündür. Bu süre içerisinde gidip silahınızın tespitini yaptırmazsanız, silahınız müsadere edilir.

Saygılar.

Sayın Lupus,

Nasreddin Hocaya göre dünyanın merkezi olan Konya ilimizin İl Emniyet Müdürlüğü Silah Büro Amirliğinde imza ederek teslim edilen bir Bilgilendirme kağıdına göre 7 gün Smile

Zamanın izafiyet teorisi gereği Dünyanın merkezinde işler farklı yürüyor olabilir emin değilim.

Kağıdı bulursam resmini çekip koyacağım.

Bu arada benim BHP tetiği hala sert, yumuşasın diye Yumoş ile temizlemekteyim.

Saygılarımla

Alıntı

Sn.lupus,3 ay önce aldığım BHP nin yedek şarjörü bozuk çıktı.Yay 5-6 mermi koyduktan sonra takılıp kalıyor.Yayı ters çevirdim,farketmedi.Poligon kapalı olduğu için atış yapamıyacağımdan orada kontrol de etmedim.MKEK dan vazgeçtim,şarjörün düzeltme imkanı varmı,yoksa yenisini mi alayım.bilgilendirirseniz sevinirim.Saygılarımla

Alıntı

(07-02-2013, 06:44 PM)fuat_61 demiş ki: Sn.kalender,

Silahınız hayırlı olsun. Bence, kesinlikle gözünüz arkada kalmasın. Silahınızı tanıyıp keşfettikçe, eminim iyiki bu şeçimi yaptım diyeceğinizi düşünüyorum. Kazasız belasız hep iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Saygılar...
Sayın fuat_61
      Telefonunuzu kaybettim.bana ulaşma şansınız var mı.
       Eski bir Beretta 92Fs hikayesi.Akcaabat.

Alıntı

Sn.recete74, fuatbekar4@gmail.com adresinden irtibat sağlayalım.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
recete74
(04-07-2019, 10:43 AM)fuat_61 demiş ki: Sn.recete74, fuatbekar4@gmail.com adresinden irtibat sağlayalım.

Saygılar.

yazdım sayın üstadım

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi