Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tek kurşun, şevrotin ve çeşitli numaralarda ki saçmaların delicilik testi
(25-05-2011, 05:38 PM)sbhttn demiş ki:
(25-05-2011, 04:08 PM)baris demiş ki:
(25-05-2011, 02:38 PM)sbhttn demiş ki:
(25-05-2011, 12:56 PM)omertcan demiş ki: Sn.Syılmaz
resimlerle desteklenen yazınız sayesinde kafamdaki çoğu soru işareti gitti diyebilirim, çok teşekkürler...
Ben galiba bana en uygun savunma mühimmatımı buldum, silaha ilk 2 fişeği 4 numara sonrakileri ise 9/0 şevrotin olarak dolduracağım, ama yüksek ihtimalle ilk 2 fişeğin saldırganı etkisiz hale getireceğini ve şavrotinlere ihtiyaç duymayacağımı düşünüyorum.

Sn, omertcan; Şevrotin diye tabir edilen doluları kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem.Malumunuz olduğu üzre içerisinde 9 adet misket bulunan bu fişekte hangi misketin nereye gideceğini asla kestiremezsiniz ve Allah korusun sevdiklerinize de zarar verebilirsiniz.Tek kurşun herzaman şevrotinden daha akıllıca bir seçim olacaktır.[/size]

Bu tavsiyeniz çok yanlış, ...

Benimki tavsiye değil kendi şahsi tercihimdir.Böyle hayati bir konuda tavsiyede bulunabilecek yetkinlikte olduğumu düşünmüyorum.Sanırım kesin doğru budur denilebilecek bir konu değil.
Hmm, anladım, tabii herkesin tercihi farklı olacaktır, ben her nedense ilk cümlenizden bir tavsiye anlamı çıkardım... Big Grin

Saygılarımla...

Alıntı

(27-05-2011, 06:20 PM)baris demiş ki:
(25-05-2011, 05:38 PM)sbhttn demiş ki:
(25-05-2011, 04:08 PM)baris demiş ki:
(25-05-2011, 02:38 PM)sbhttn demiş ki:
(25-05-2011, 12:56 PM)omertcan demiş ki: Sn.Syılmaz
resimlerle desteklenen yazınız sayesinde kafamdaki çoğu soru işareti gitti diyebilirim, çok teşekkürler...
Ben galiba bana en uygun savunma mühimmatımı buldum, silaha ilk 2 fişeği 4 numara sonrakileri ise 9/0 şevrotin olarak dolduracağım, ama yüksek ihtimalle ilk 2 fişeğin saldırganı etkisiz hale getireceğini ve şavrotinlere ihtiyaç duymayacağımı düşünüyorum.

Sn, omertcan; Şevrotin diye tabir edilen doluları kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem.Malumunuz olduğu üzre içerisinde 9 adet misket bulunan bu fişekte hangi misketin nereye gideceğini asla kestiremezsiniz ve Allah korusun sevdiklerinize de zarar verebilirsiniz.Tek kurşun herzaman şevrotinden daha akıllıca bir seçim olacaktır.[/size]

Bu tavsiyeniz çok yanlış, ...

Benimki tavsiye değil kendi şahsi tercihimdir.Böyle hayati bir konuda tavsiyede bulunabilecek yetkinlikte olduğumu düşünmüyorum.Sanırım kesin doğru budur denilebilecek bir konu değil.
Hmm, anladım, tabii herkesin tercihi farklı olacaktır, ben her nedense ilk cümlenizden bir tavsiye anlamı çıkardım... Big Grin

Saygılarımla...

Evet herkesin tercihi ve anlayışı da farklı olacaktır.nasıl anlamak isterseniz öyle anlarsınız.
Saygıyla...

Alıntı

(27-05-2011, 11:00 AM)Hero17 demiş ki: Sayın Red Kit Tck da nefsi müdaafa tabirinin şartları bellidir.Ancak elinde bıçak bulunan bir kimseyi ateşli silahla vurmanın cezasıda bellidir.Heleki suça karışan çocuğa, suça sürüklenenen çocuk tabirinin neden kullanıldığı da bu kanun ve tamamlayıcı kanunlarda yazdığı benim gibi hukukla ilgili kişilerce bilinir.Dolayısıyla kanunlarımızda suça sürüklenen çocuğu suça sürükleyen ortam,sartlar,bu ortamı hazırlayanlar,göz yumanlar ve teşvik edenlerle ilgilide bazı ceza müeyyideleri vardır.
Söz forumdan dışarı tabirini kullanarak sadece sorumlu davranmamız gerekir diye düşünüyorum efendim,saygılarımla.

Sn Hero17 hukuka uygunluk sebeplerinden meşru müdafaa kurumu hakkında, özellikle meşru müdafaa sınırının aşılmasında kullanılan aracın rolü hususunda verdiğiniz mütalaa için size teşekkür etmek isterdim.

Fakat elindeki son derece tehlikeli bir bıçakla cana kast eden bir gözü dönmüşün , ateşli silahla durdurulabilecekken, durumun meşru müdafaa kapsamı dışında olduğu yönündeki değerli görüşünüze bir an olsun itimat edecek herhangi bir vatandaşımızın düşebileceği durum aklıma gelince vazgeçiverdim.

Alıntı

Sn.Syılmaz ;
Emeğinize sağlık.Bundan sonrası kişilerin kendi tercihine kalmış sanırım.Saygılar..

Alıntı

Sayın nurikilligil ben hukukla uğraşıyorum,hukukun dışına çıkmayacağıma dair mesleki yeminim var,ama yinede cevabınıza teşekkür ederim,saygılarımla.

Alıntı

Çelik havalı silah bb sinden (ki kendisi 4/0 iri saçmaya tekabül eder) homemade imalatım fişenkler ile birkaç atış yaptım bugün.Çok korkunç bir delicilik hasıl oldu.Yalnız sekme tehlikesi çok yüksek.Toprakta bile belli bir açıda zıplayabiliyor keratalar.Bir de namlu içi epey temizlendi, cillop gibi olduSmile)

Sonuç:OlmazmışSmile

Alıntı

Genelleme yaparsak; hırsızın psikolojisi, eve girip, kimseye görünmeden maddi değere haiz birşeyler çalıp, en çabuk sürede uzaklaşmaktır.

Genelleme dışı olabilecek durum ; hırsızlık durumun birden fazla kişiyle gerçekleşmesi ki hırsızlık olaylarında bu durum da yaygın.

Bir hırsızı tehlikeli ve saldırgan bir eylem yapmasına götüren en tetikleyici etken yakalanma korkusu olur.

Hırsızlık yaparken ev ahalisinden birisiyle karşılaşması durumunda ilk hamlesi kaçmaktan yana olacaktır. Ama kaçmasına bir engel varsa bu durumu bertaraf etme çabasına girecektir.

Kimsenin başına gelmesini istemem ama bir hırsızla elinizde silah varken, size ve ailenize zarar verebileceği düşüncesiyle karşılaşmak durumunda kim ne kadar soğuk kanlı davranabilir emin değilim. Olasılık hesapları bu noktada epey yorucu olur.

Alıntı

Sn Borz ne yazık ki sentetik uyuşturucuların kullanılmasının da yaygınlaştığı son yıllarda ev içi hırsızlığı cesaretini haplardan alan psikopatlara kaldı.Sizin genellemeniz biraz daha eski meslekçilerinSmile) durumunu özetliyor.

Olasılıkları hesaplayamayız ama en azından evimizde bir yada fazla yabancıyla karşılaştığımızda ne yapacağımızla ilgili bir kararımız olmalı bence.
Benim kararım son kararımı namluyu kaldırdığım anda evdeki yabancının hareketini ileri veya geriye doğru yaptığı kısa an diliminde vermek yönünde.

Alıntı

Sn . nurikilligil,

Epey bir gülümsedim eski meslekçiler kısmına Smile Galiba ben biraz kalender hırsızları özetlemişim.

Elbette uyuşturucu etkisi altındaki insanların yaklaşımları çok büyük ve hatta anlık değişimler gösterebilir. Hırsızlık diye girdiği bir evde bu anlık duygu değişimiyle canileşebilir.

Ama aslında hem fikir olduğumuz nokta o bahsettiğiniz anlık reaksiyon.Facia ise kararsızlıktan doğabilir.

Dediğim gibi olasılıklar sınırsız.

Konu başlığından çok uzaklaşmamak adına kişisel tercihim şavrotinden yana.

Alıntı

Sn. nurikilligil çelik bilyelerin sekmeyi azaltan üzeri bakır kaplı modelleri var sekme sorunu bunlarla aşılabilir diye düşünüyorum.Atış yaptığınız tüfeğinizin şokları çelik saçma kullanımına uygun mu acaba?Yoksa normal kurşun saçma kullanımı amaçlı olanlarla mı testinizi gerçekleştirdiniz?
http://www.sipahiler.com/Kategori/BB-pmk204.html
İlgili linkteki copperhead marka olanlardan elimde mevcut bunlarla ancak elimdeki şoklarda çelik saçma kullanmayın ibaresi var.
Son olarak da 4/0 saçma 6 mm ye tekabül ediyor diye hatırlıyorum doğru mudur?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi