Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eskişehir'de atış yarışması
24-05-2011, 03:25 PM
Eskişehir'de atış yarışması
Arkadaşlar, 29.05.2011 Pazar günü, Eskişehir ili Kanlıpınar açık poligonunda atış yarışmaları düzenlenecektir.

Geleneksel trap, skeet ve tek kurşun yarışmalarına bu sene tabanca atış yarışması da eklenmiştir.

Yarışmalar saat 12:00'dan sonra başlayacak olup, katılımcılara ücretsiz yemek verilecektir. Tesislerde tuvalet, temiz su ve küçük bir kantine bulunmakta olup, en yakın bakkal 3~4 kilomtre mesafededir.
Tesislerin Eskişehir şehir merkezine mesafesi 12~13 km civarındadır. Tesislerde araç park yerleri mevcuttur.

Kanlıpınar poligonu Eskişehir-Ankara yolunun 12.~13. kilometrelerinde sol tarafta yeralmaktadır.

İstanbul ve Bursa istikametinden gelecek olanların Organize Sanayi Bölgesini geçtikten 2~3 kilometre sonra, çift yolda sol tarafta POLİGON tabelasını aramaları tavsiye olunur.

Yarışma Avcılık ve Atıcılık derneği tarafından düzenlenmekte olup, verilecek ödüllerin ne olduğunu, hali hazırda, bilmiyorum.
Ancak asıl amaç her zamanki gibi birlike keyifli zaman geçirmek olduğu için gelebilecek bütün dostları dörtgözle beklediğimizi, ifade etmek isterim.

Yarışma ve Eskişehir'le ilgili bütün sorularınız sayın tokoglu, sayın yigit-mert ve benim tarafımdan, forum üzerinden en kısa süre içerisinde cevaplanacaktır.

Forum üzerinden sormak istemediğiniz bütün sorularınız için bana e.aydin@evrenay.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Pazar günü Eskişehir'de görüşmek umuduyla.

Not: Eskici arkadaşların dikkatine; sayın tokoglu kolleksiyonun bir kısmını yanında getirebilir. Bu vesileyle, bir daha uzun süre göremeyeceğiniz eskileri görme şensını yakalayabilirsiniz.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2011, 12:21 PM
RE: Eskişehir'de atış yarışması
Ruhsatım cuma günü çıkmış olursa mutlaka katılacağım.
Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2011, 12:32 PM
Sn Evrenay,
Ankara'dan Eskişehir'e hızlı tren ile gelsek buradan poligon alanına ulaşım (dolmuş vs) sağlanabilir mi?

Alternatif olarak "Gelin sizi pikniğe götüreyim" diyerek ev ahalisini kandırsam poligonda piknik yapılabilecek bir ortam olabilir mi?

Son olarak da istihkakı bitmiş olan bendenizin yarışma sırasında mermi bulması mümkün müdür? Mümkün ise hediyesi ne olacaktır?

Şimdiden teşekkürler....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2011, 01:09 PM
Değerli arkadaşlar,
Ben bizzat atışta gönüllü görevli olarak bulunacağım zaten bizim talebimizle bu atış eklendi, silahı olmayan veya silah ruhsat sorunu olan arkadaşlarımız kendilerini getirsin yeter biz kendi imkanlarımızla bu arkadaşların ihtiyaçlarını gidirmeye çalışırız. amaç bir araya gelmekse üzerimize düşenden fazlasını yapmaya hazırız. hızlı tirenle gelecek arkadaşlar toplu olarak aynı saatte gelirlerse ben kendilerini bizzat almaya gelirim veya alacak birini görevlendiririm. gelecekler sayısını bildirirse ona göre araç ayarlarım. mustafa-ilik@hotmail.com
Alıntı Yaparak Cevapla
25-05-2011, 06:13 PM
Sn.Evrenay,bu tür organizasyonların ülke genelinde sınav günleri ve özel günler gözetilerek tesis edilmesi gerektiğini düşünüyorum.Malum açıköğretim fakülte sınavları sadece gençlerin değil her yaştan insanın iştiraki ile yapılmaktadır.

Saygılarımla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-05-2011, 01:40 AM
Shocked RE: Eskişehir'de atış yarışması
Sayin Evrenay'a yardimlarindan ötürü teşekkür ediyorum.Faydali bir etkinlik oldu.Sayin Evrenay'in sayesinde bir hk ve bir glock deneme sansini buldum.Glock dusunen arkadaslar eger celik silahlara aliskinlarsa almadan once denemeleri faydali olabilir. Emeği geçen herkeze çok teşekkür ederim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-05-2011, 01:57 AM
Sayın alperren_k'ını deneimiş olduğu Heckerler und Koch herhangi bir HK değil, bir P7 idi. O yüden emsal teşkil etmesi zor.

Yarışma ile ilgili fotoğrafları yarın yüklemeyi umuyorum.

Ancak şunu söyleyebilirim ki; katılmış oluğum Kütahya, Yalova ve Bursa/Umurbey yarışmalarından daha keyifli ve daha emniyetliydi. Hepsinin öesinde Eskişehir bütün bu yarışma alanlarından dah büyük bir alana sahip olmasına rağmen, Kütahya, Afyon gibi civar illerden gelenlerle beraber tamamen dolmuştu. o kada ki otomobilllerimizi park edecek yer bulmakta zorlandık.

Emniyet konusunda sayın mert_yigit ve sayın tokoglu'nun cabaları ve mütemadi anonsları takdire şayandı. Onlar olmasaydı, en azından tabanca atışı bölümünde (ki 8 yol vardı!) tam bir kaos ortamı yaşanacağı aşikardı.

Yarışmalar trap, skeet, tek kurşun ve tabanca (25 metreye 5 fişek) olmak üzere dört katagoride yapılırken, tabanca katagorisi, ödüllerin dağıtılması aşamasında, polis-asker ve sivil olarak ikiye ayrıldı.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-05-2011, 11:11 AM
Aman sayın Evrenay kesinlikle silahınız sıradan bir tabanca değil yanlış anlaşılma olmasın.Hatta tasarım olarak bugüne kadar gördüğüm en orjinal yarı otomatik diyebilirim.Benim gibi bir aceminin Heckler and Koch'un kalitesine kusur bulması zaten mümkün değil. Smile
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-05-2011, 12:04 PM (Bu Mesaj 30-05-2011 12:06 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : evrenay.)
Sayın alperen_k,

HK P7'nin emsal teşkil etmemesinden kastım, bu tabancanın diğer Heckler und Koch modellerinden, son derece farklı kurulum yapısı, gaz~piston sistemi ve sabit namlusundan dolayı, farklı olmasıdır.

Yani bir USP ile P30 arasındaki farklar bir TOFAŞ Şahin ile TOFAŞ Doğan arasındaki farklar kadar azken P7 nin markanın diğer modellerinden bir Subaru Impreza kadar ayrılıyor.

Eskişehir/Kanlıpınar Açık Poligon'a ait birkaç fotoğraf:
[Resim: P1000566.jpg]
[Resim: P1000564.jpg]
[Resim: P1000563.jpg]
[Resim: P1000562.jpg]
SAUER 202 .300 Magnum Docter optiği ile birlikte:
[Resim: P1000561.jpg]
[Resim: P1000560.jpg]
[Resim: P1000559.jpg]
[Resim: P1000558.jpg]
[Resim: P1000557.jpg]
[Resim: P1000556.jpg]
[Resim: P1000551.jpg]
[Resim: P1000552.jpg]
[Resim: P1000550.jpg]
[Resim: P1000549.jpg]
[Resim: P1000548.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-05-2011, 12:16 PM (Bu Mesaj 30-05-2011 12:17 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : roan.)
[quote='evrenay' pid='139256' dateline='1306746250']
Sayın alperen_k,

HK P7'nin emsal teşkil etmemesinden kastım, bu tabancanın diğer Heckler und Koch modellerinden, son derece farklı kurulum yapısı, gaz~piston sistemi ve sabit namlusundan dolayı, farklı olmasıdır.

Yani bir USP ile P30 arasındaki farklar bir TOFAŞ Şahin ile TOFAŞ Doğan arasındaki farklar kadar azken P7 nin markanın diğer modellerinden bir Subaru Impreza kadar ayrılıyor.

Eskişehir/Kanlıpınar Açık Poligon'a ait birkaç fotoğraf:
SAUER 202 .300 Magnum Docter optiği ile birlikte:
[Resim: P1000561.jpg]

Mermi bolluğu buradan anlaşılıyorBig Grin

Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS