Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplu tabancada tetik cekisi?
(23-11-2011, 02:38 PM)mrtgz demiş ki: Sayın arkadaşlar
Boş silahla tetik çalışması yapmanın silah açısından her hangi bir sakıncası varmıdır? Sizler boş tetik çalışması yapıyormusunuz ?

Snap cap diye bir ekipman var. Bu parçalardan edinirsen hiç bir sorun olmaz.

Alıntı

9mm Para. snap capler .357 mag./.38 revolverlarda kullanilabiliyor mu?

Alıntı

(23-11-2011, 06:02 PM)actionman demiş ki: 9mm Para. snap capler .357 mag./.38 revolverlarda kullanilabiliyor mu?

Malesef...

Alıntı

Snap cap mermimleri Türkiye' de satan bir firma var mıdır?
Yoksa kullanılmış boş kovan kullanmak aynı işlevi yerine getirir mi ?

Alıntı

Sn. mrtgz, sorularınızın cevabı değil belki ama alttaki link de ilk mesajın sonlarında Sn. xlcod3r bir yöntem anlatmış belki beğenirsiniz.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...i%C3%A7imi

Ayrıca;

Sn. TT' nin de bir çalışması vardı ama sanırsam sadece 9mm içindi.
Saygılar.

Alıntı

Sn. athelas
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Alıntı

Çift hareketli tetikte çalışırken bileğim hep sapıyor hedeften.

Alıntı

Sn athelas
Sizlerin yönlerndirmesi ve Sn. xlcod3r nin fikirkerinden yola çıkarak snap cap mermeleri yaptım. Bu işlemi yaparken boş kovanda çıkarmış olduğum kapsülün yerine Sn.clcod3r nin dediği gibi silgi değil 6 tanesine sıcak silikon sıktım ve taşan kısımları maket bıçağı yardımı ile temizledim. 6 tanesine ise soğuk silikon sıkıp taşan kısımları temizledim. Sıcak silikon ile yapmış olduklarım son derece güzel sonuç verdi. Soğuk silikon ile yapmış olduklarımın ise donmasını bekliyorum alacağım sonucu sizler ile paylaşırım. Çözüm yolu gösterdiğiniz için ayıca teşekkür ederim.

Alıntı

(26-11-2011, 03:20 PM)mrtgz demiş ki: Sn athelas
Sizlerin yönlerndirmesi ve Sn. xlcod3r nin fikirkerinden yola çıkarak snap cap mermeleri yaptım. Bu işlemi yaparken boş kovanda çıkarmış olduğum kapsülün yerine Sn.clcod3r nin dediği gibi silgi değil 6 tanesine sıcak silikon sıktım ve taşan kısımları maket bıçağı yardımı ile temizledim. 6 tanesine ise soğuk silikon sıkıp taşan kısımları temizledim. Sıcak silikon ile yapmış olduklarım son derece güzel sonuç verdi. Soğuk silikon ile yapmış olduklarımın ise donmasını bekliyorum alacağım sonucu sizler ile paylaşırım. Çözüm yolu gösterdiğiniz için ayıca teşekkür ederim.

Rica ederim efendim. İşe yaradıysa ne mutlu. Devamını beklemekteyiz.
Saygılar.

Alıntı

Sn üstatlarım uzun zamandır merak ettiği bir şey var.Tek hareketli kullanımda kurulu tetik irice bir el için kabzeye fazla yakın görüşüme göre.Benim gibi orta boyutlu eli olan biri için bile atış şeklini boğuma yaklaştıran bu yakınlık; Amerikonya gibi insan irisi cennetinde ve ekseriyetle bu pazar için üretilmiş silahlarda dezavantaj sayılmıyor mu?Ki bu yakınlık sadece küçük lüfelverlerle sınırlı da değil.

Dediğim gibi orta büyüklükte el ve parmakları olan ben bile çift hareketli tetik pozisyonunu Model 10 da ideal bulmakla beraber, tek hareketlide ister istemez tetik bası noktasını ya boğuma yaklaştırıyorum ya da atış parmağım rahatsıza yakın pozisyonda dışarda kalıyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi