Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplu tabancada tetik cekisi?
Aramizda oldukca fazla toplu tabanca kullanan oldugunu saniyorum. Hedef aticiligi yaparken, genelde videolarda herkezin horozu geri cekip tetik tek hareketli moddayken atis yaptigini gordum. Benim merak ettigim, savunma icin tetik calisirken yani tetik cift hareketli moddayken tetigi herkezin nasil kullandigi?

DA modundayken tetigi tek harekette sonuna kadar mi cekiyorsunuz? Yoksa yarim cekip top donusu durduktan sonra yavaslayip (staging) tetigi iki asamada mi cekiyorsunuz? Ben Glock atislarinda tetigi bu sekilde iki asamali cektigim icin toplularda da bu sekilde iki asamada cekiyorum ama bu konuda farkli dusunceler oldugunu gordum. Tecrubesi olanlar bu konuda kendi dusuncelerini paylasirsa sevinirim...

Alıntı

Merhaba,

Ben tetiği iki aşamada çekiyorum. Kullanmaya çalıştığım yöntem de aşağıdaki klipte Mickulek'in anlattığı gibi. Yani, ilk aşamayı tamamladığımda, tetik parmağımla silah gövdesi arasındaki irtibatı kas hafızama kaydetmeye çalışmak.

Saygılarımla

http://www.myoutdoortv.com/shooting/shoo...er-control

Alıntı

Ben topluda çalışma yaparken çok ender durumlar hariç hep çift hareketli çalışıyorum. Evet tek hareketli kurup atmak güzel puan çıkarıyor, ama gerçek hayatta pek yeri yok.

Tetiği çekerken, iyi bildiğim bir silah ise, önce arpacıktan çok tetiğe konsantre olup, tetikle topu çevirip, zamanlama kolu topu tam yerine getirdiği yere kadar çekiyor, sonrasındaki 1mm yürütme için ise hedefe-nişana dikkat ederek eziyorum. Bir süre sonra bu yerleşmeye başlıyor, çok kötü atışlardan çok iyi atışlara geçiyorsunuz.

Dezavantajı ise, bilmediğim, yeni alıştığım bir toplu tabancada ilk birkaç top mermiyi resmen süpriz atıyor olmam. Bol tetik çalışması ile bu aşılabiliyor, ama poligon ortamında elinize geçen, ve çoğu zaman da kısıtlı sürede çalışabildiğiniz tetiklerde ilk atışlar karavana bile gidebiliyor.. Smile

Ama toplu silah sahibi iseniz, mutlaka çift hareket çalışın, hiç gerilmeye gerek yok; poligona götürdüğüm bayan atıcılar bu şekilde tetik çekerek, yan kulvarda SA çalışan y.otomatik sahibi "müşterileri" şaşırtacak atışlar yapabiliyorlar...

Saygılarımla...

Alıntı

Parmak boyu yeterli olan herkes DA çalışmalı ama horozu kaldırmak daha kolay geliyor.

Alıntı

Benim de revolverim var. Ben çift hareketli atışı tek aşamada artan bir ivme ile tetiği çekiyorum. İlk çalışmalarda zor gibi görünse de alıştıktan sonra gayet normal geliyor.

Alıntı

SA/DA yarı otomatiklerde DA dan hiç hazzetmezdim. Beretta 92 ve klonlarında ilk mermiyi hep aşağı gönderirdim. Çözümü Safe actionda buldum. Ama geçenlerde Sig Pro ile komple DA denedim ben de şaşırdım,oldukça iyiydi Smile
Revolverde pek tecrübem yok ama neredeyse her denediğimde DA çalıştım. Sonuçlar da SA denemelerden daha iyi çıktı. Verimli sonuç aldığım bu atışlarda da tetik çekişim kademeli değildi. Tabi dediğim gibi revolver tecrübem yok,acemi şansı da olabilir Smile

Alıntı

http://www.youtube.com/user/hickok45?blend=1&ob=5
Sanırım Hicok amca her iki yöntemi de kullanıyor.
Bu arada vidoenun 1dakika 21. saniyesinde olan olayı Coly Python ile ilk kez başına gelmiş Smile
Saygılarımla

Alıntı

Tek elle ani çekiş, çift elle iki aşamalı çekiş tercih ediyorum.

Alıntı

Tabancama yeni,yeni alıştığımdan şimdilik SA atışlar yapıyorum,ben de tabancanın kontolünü daha çok elime aldığım hissini uyandırıyor ve iyi grupmanlar yapıyorum.Tabii ki bu 38 spe fişekler için geçerli.357 ile aynı grupmanları yapamıyorum nedense..
Yakın zamanda DA atışlara da başlayıp çalışmalar yaapacağım.

Alıntı

Sayın arkadaşlar
Boş silahla tetik çalışması yapmanın silah açısından her hangi bir sakıncası varmıdır? Sizler boş tetik çalışması yapıyormusunuz ?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi