Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FAYDA/FİYAT
600-1000 YTL fiyat aralığındaki "Kaptır-Shop düzeyinde" fiyatlarla bu silahlardan birini amacına uygun şekilde seçerdim.
Silahları armut gibi tuttuğum ve telefonla kalitesiz resimlediğim için özür dilerim Big Grin

[Resim: 92005881ky2.jpg]

[Resim: 36843038nv0.jpg]

[Resim: 96102469yf4.jpg]

[Resim: 16947522nl1.jpg]

[Resim: 73483520qa5.jpg]

[Resim: 27679879ou2.jpg]

[Resim: 67031593sc6.jpg]

[Resim: 26742846xk9.jpg]

Alıntı

ekeke demiş ki:Sn Arkadaşlar,

Eğer illa ki "o fiyatlara-taşımam gereken" bir silah alacak olsaydım (ki taşımayacaksam o fiyatlara tabanca almam "yivsiz tüfek" tercih ederim), bana makul gelen seçenek "kırıkkale" olurdu, tahmin ediyorum...
Sonuç itibariyla "kendisini ispatlamış bir platform üzerine, yıllardır üretilen bir silah" diye düşünüyorum...

Tabi üstatın yukarıda bahsettiği silahlarla ilgili herhangi bir tecrübem yok..Smile
Yalnızca tecrübesiz bir insanın, çıkarması muhtemel "mantıklı bir tercih" olduğunu düşünüyorum

Sevgiler

Sıfır olarak düşünüldüğünde ''Kırıkkale'' yine de biraz pahalı, fakat başlığı 2. el olarak geniş düşünürsek listede olması gereken bir tabançe bu da..
Bir kaç ekonomik 2. el daha yazmak istiyorum müsaadenizle;

1100 ytl civarı Sw model 10 , 800 ytl civarı cz ''Çek vizör'' 50-70 , 900 Ytl altına Beretta ''düğmeli'' 70, yine aynı fiyatlara unique ''fransız onlusu'' veya fiyat tahminimin olmadığı bir walther pp..-fiyat tahmini olan varsa sevinirim - şimdilik aklıma gelenler..

İthal olarak ve sıfır satışta ise mantıklı olanlarını ise sn. ekeke satın almış durumda, gerçi inox farkı olarak ne verdiğini bilmiyorum ama..

Alıntı

nurikilligil demiş ki:gerçi inox farkı olarak ne verdiğini bilmiyorum ama..

Sn Killigil,

Fark 500 dalır civarında...
Ancak "benim görüşüm" aradaki farka değer...İki silahı yanyana koyunca anlayabiliyorsunuz..Smile

Sevgiler

Alıntı

turan tactical demiş ki:...
Silahları armut gibi tuttuğum ... için özür dilerim Big Grin

Hah haa !!! Guldum vallahi. Sagolasin Sayin TT.

Alıntı

ama bahsettiginiz silahlarin hepsi en az 30 yilliktir.
bu fiyata daha yeni silah alamazmiyiz.

Alıntı

ekeke demiş ki:Eğer illa ki "o fiyatlara-taşımam gereken" bir (sıfır) silah alacak olsaydım bana makul gelen seçenek "kırıkkale" olurdu, tahmin ediyorum... Sonuç itibariyla "kendisini ispatlamış bir platform üzerine, yıllardır üretilen bir silah" diye düşünüyorum...
Ekeke bey, taşımadan değil bulundurmadan bahsediyorum. Zaten bir Kırıkkale iki Gümüşay ediyor. Fiyat fayda dediğim mesele işte bu zaten. Walther pp platformu kendisini ispatlamış ama Kırıkkale’nin de kendi reklamını pek iyi yapmadığı ortada.

ekeke demiş ki:taşımayacaksam o fiyatlara tabanca almam "yivsiz tüfek" tercih ederim
Benim görüşüme göre ev veya işyerinde büyüklüğünün sebep olacağı kullanma zorlukları nedeniyle tüfek yerine tabancayı öncelikle tercih etmek daha doğru.

ekeke demiş ki:Yalnızca tecrübesiz bir insanın, çıkarması muhtemel "mantıklı bir tercih" olduğunu düşünüyorum
Smile
Emin olun tecrübe konusunda konuşmaya ne enerji ne zaman ayıramayacağım. Ama sadece tahmininizde yanıldığınızı söylemekle yetiniyorum. Beni yanlış anlamanızın ise beni dikkatli okumamanızdan kaynaklandığını düşünüyorum. Benim burada vurgulamak istediğim şeyler 1.Gümüşay’ın özelliklerinin taşımaya uygun olmadığı, 2.Bulundurma amaçlı bir tercih yapılacağını, 3.Ucuza işe yarayan silahın hangisi olduğuydu ve bu sadece benim fikrimdi. İstemeyen tabi ki katılmaz.

Ayrıca sanırım siz bulundurma belgesi ile silah almıştınız. Bu nedenle sizi hedef aldığımı düşünerek bir alınganlık göstermiş olabilirsiniz.

Silah tercih ederken herkesin kendine göre kriterleri vardır. Parası olana 600 lira ile 15000 lira veya daha üstünde seçenekler var. Hepsi de adam vurmak için yeterli.
Ben Gümüşay attım. Gümüşay işe yarar. Eksikleri ve yanlışlarına rağmen adamı vurur ama 25 metreden sigara kesmeyebilir. Gümüşay sahibi olup ‘Yaramaz’ diyeni görmedim. Beklentisi çok olmayana kendini sevdiren bir silah. O paraya Amerikalı daha iyisini alıyor ama bizde böyle.

Tabi bunların hepsi kendi fikirlerimiz. Herkesin aynı şekilde düşünmesini nasıl bekleyebiliriz? Farklı fikirler hayatın renkleridir. Herkes fikirlerini söylesin ki fikri olmayanlar bir iz bulsunlar. Ayrıca bu konuyu uzatmaya niyetli olmadığımı belirtmek isterim çünkü kimsenin buradan aldığı hazzı bozmak istemem. Şahsa yönelik bazı tabirlerin hoş olmadığını daha önce defalarca test ettik.

Alıntı

Ayrıca silahlarınızı güle güle kullanın

Alıntı

[Resim: ttme1.th.jpg]
Turan tactical bey, elinizden nadide parçalar geçmişSmile

Alıntı

revolverleri tanitabilirmisiniz,nedir?
alttaki 3" mod-10 a benziyor.digerlerini bilemedim.

Alıntı

revolversever demiş ki:Sn revolversever,
Öncelikle silahlarımla ilgili iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum..Smile

ekeke demiş ki:Eğer illa ki "o fiyatlara-taşımam gereken" bir
(sıfır) silah alacak olsaydım bana makul gelen seçenek "kırıkkale" olurdu, tahmin ediyorum... Sonuç itibariyla "kendisini ispatlamış bir platform üzerine, yıllardır üretilen bir silah" diye düşünüyorum...
Ekeke bey, taşımadan değil bulundurmadan bahsediyorum.

Sn rs,
Benim "gümüşay tercih etmem" dememin sebebi, "ağır olması, fiyatının düşük olması vs vs" değil ki...
Ben "okuduklarım, gördüklerim ve Sn Lupus'un bilgileri doğrultusunda", "işlevini yapamama ihtimali olan bir revolverin" -silahın varoluş amacına ters-olduğunu düşündüğümden dolayı tercih etmem.

ekeke demiş ki:taşımayacaksam o fiyatlara tabanca almam "yivsiz tüfek" tercih ederim
Benim görüşüme göre ev veya işyerinde büyüklüğünün sebep olacağı kullanma zorlukları nedeniyle tüfek yerine tabancayı öncelikle tercih etmek daha doğru.

Bir "ev istilası" durumu yaşamamış olmama rağmenSmile, yine de anormal dar ortamlar hariç katılamayacağım.

ekeke demiş ki:Yalnızca tecrübesiz bir insanın, çıkarması muhtemel "mantıklı bir tercih" olduğunu düşünüyorum

Ayrıca sanırım siz bulundurma belgesi ile silah almıştınız. Bu nedenle sizi hedef aldığımı düşünerek bir alınganlık göstermiş olabilirsiniz.

Neden öyle düşüneyim Sn Rs...yazdıklarınızda hiç de böyle bir şey görmedim.

Şahsa yönelik bazı tabirlerin hoş olmadığını daha önce defalarca test ettik.

Bu cümlenizi ise "hiç anlayamadım"...Sad
Siz "arkadaşlar yorumlasın diye" bir soru sormuşsunuz, ben de kendi yorumunu yaptım.
İstemiyorsanız bir daha yapmam ancak, "şahsa yönelik tabir" filan, adeta ortada bir hasımlık durumu varmış gibi bir tabir...İnanın ne aklımdan böyle bir şey geçti, ne de sizin aklınızdan geçmesine bir anlam verebildim...Sad

Sevgiler

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi