Değerlendir:
  • 1 Oy - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Safir t14 son versiyon
16-05-2011, 12:35 AM
Safir t14 son versiyon
Arkadaşlar merhabalar ben safir t14 almayı düşünüyordum lakin forumda arkadaşların yaşadıkları sorunları duyunca vazgeçme aşamasına geldim.Forumda bu tüfekle ilgili 16 sayfanın tüm yorumlarını okudum arkadaşlar gayet açıklayıcı tarafsız yorumlarını ortaya koymuşlar baya bilgi sahibi oldum bu sayede fakat yollanan mesajlar geneli 2 sene öncesine ait.Arkadaşlar durumumu anlatıyım sizin tavsiyelerinizle alıp almamaya karar verecem kesin olarak.
Şimdi aklıma takılan bu silahın tutukluk yapma sorunu oldugunu duydum ve çok sayıda şikayet var bu konuda şimdi benim sormak istedigim tamam bu sorunlar var ama 2 seneden beri bu sorunu fabrika yeni üretimlerinde çözüme kavuşturup sorunsuz bir ürün vermiyormu yoksa bu sorun yumagı çözülmeden aynı şekilde hala yeni üretimlerdede devam ediyor mu?
Birde bu silahın güvenilir olmadıgı hatta atış halinde gövdeden parçalandıgını duydum sonuçta kimse canını sokakta bulmadı gerçekten bu durum böyleyse hala bu devam ediyormu?

(Bazı arkadaşlar bu tüfek ava gelmez diyorlar benim ava çıkma gibi bi düşüncem yok doğal atış poligonlarında hedefler üzerinde deniyecem o yüzden domuz öldürmez yok vurmaz gibi yorumlar yerine etkili menzili hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim)
Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 07:42 AM
RE: Safir t14 son versiyon
Sn.kemal51,
Ayni tufekten sirf eglencelik olsun diye aldim. Malum bildiginiz gibi tabanca mermisi sinirli poligonlar pahali falan filan...
Derken birazda su tufegi deneyelim diye aldim. Tufegi iyi tanidigim bir silahci dostumdan aldim. Aleminyum govde. Kendisi tufegi aldiktan sonra uzerinde biraz calisti ve simdi tutukluk yapmadan herhangi bir sorun yasamadan istediginiz kadar atabiliyorsunuz.
Tek sikinti cok hassas atis kabiliyetine sahip bir tufek degil nede olsa yivli bir tufek degil. Bu sebeple hedef aticiliginda cok iyi performans beklemeyin.
Eglence amacli guzel bir tufek.
Saygilar.

[b]HER CANLI BIR GUN OLUMU TADACAK.[/b]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 08:58 AM (Bu Mesaj 16-05-2011 09:00 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : baris.)
Yeni versiyonu daha da sıkıntılı, düzelmedi tersine daha da bozuldu...
(16-05-2011 12:35 AM)kemal51 Yazdı:  ... 2 seneden beri bu sorunu fabrika yeni üretimlerinde çözüme kavuşturup sorunsuz bir ürün vermiyormu yoksa bu sorun yumagı çözülmeden aynı şekilde hala yeni üretimlerdede devam ediyor mu?
...
Ne yazık ki evet...

Vatanseverliğin en büyük hareket unsurlarından olan vatan fikrini gönüllerden uzaklaştırmak, hakları korumanın en etkili araçlarından olan ateşli silahları, ellerden almaya benzer.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 09:34 AM
Alt gövdesi metal bulursanız alınabilir.
Ama yine de fabrikaya gönderip, mekanizma tırnağı ve atım yatağında bir düzeltme gerekecektir.
Bu işlemlerden sonra sorunsuz kullanacağınıza eminim. (problemli fişekler de hariç )

Benim yaptırdığım işlemler bu olmuştu.
Menzil olarak ben 120m civarında başarılı atışlar yapabiliyorum.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 04:36 PM
Bariş bey diğer yorumlarınızıda okumuştum benim açımdan gayet aydınlatıcı olmuştu size teşekkür etmek istiyorum.
Arkadaşlar ozaman ben bunun metal gövdelisinden alıp daha kullanmadan sorun yaratacak parçalarını degiştirme talebiyle fabrikaya yollayıp kullansam sanırım pek bi sorun çıkarmaz öylemi
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 04:56 PM
Sayın Egecaddesi,

"başarılı" atıştan kastetiğinizi biraz açıklayabilir misiniz, lütfen?

Saygılar

Öfkeyle kalkan, zararla oturur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 05:47 PM (Bu Mesaj 16-05-2011 05:55 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Egecaddesi.)
Sn. karma, dağılımı iyi ve hedefi vuran atışlar anlamında kullandım.
(16-05-2011 04:36 PM)kemal51 Yazdı:  Bariş bey diğer yorumlarınızıda okumuştum benim açımdan gayet aydınlatıcı olmuştu size teşekkür etmek istiyorum.
Arkadaşlar ozaman ben bunun metal gövdelisinden alıp daha kullanmadan sorun yaratacak parçalarını degiştirme talebiyle fabrikaya yollayıp kullansam sanırım pek bi sorun çıkarmaz öylemi
Bence aldıktan sonra bir deneyin. Sorun yoksa kullanmaya devam edersiniz.
Aldığınız anda tek tavsiyem 10 lu şarjöre 9 fişek basıp atış yapın.
Full doldurunca namluya sürmede benim tüfekte sorun çıkıyor.
Sonrasında atışlarda hiç problem yaşamıyorum.
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 07:38 PM
Egecaddesi teşekkür ediyorum yardımlarınız için.
Yalnız üretici firma safir artık ekstra ücretini dahi ödeseniz alt gövdeyi metal üretmeyecegiz diye bir haber duyurmuş.Bu sizcede mantıksız bir hareket olmazmı alıp kullanacak insanlar açısından.Yerli üreticimiz kazansın istiyorum ama bizim üreticilerimiz kısa yoldan köşeyi nası döneriz onu düşünüyor sanırım.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 09:43 PM
Alacaksanız eğer, piyasada metal gövdeli bitmeden acele edin.
Yoksa plastik alt gövdeli ve vidayla tutturulmus dipcikli bir tüfeğe kalacaksiniz.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid129418
Alıntı Yaparak Cevapla
17-05-2011, 01:12 AM
Müşterinin çoğunun metal alt ve üst gövde istemesine rağmen neden bu şekilde plastik veya benzeri bir ürün ya da metal haricinde üretme konusunda ısrar etmelerini anlamış değilim...

www.emarstore.com

info@emarpazarlama.com.tr
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS