Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt Fotoğrafları
hozoz yayi belli degil ama tetik korkulugu traslanmis ve sarjörde halka yok.eski bir model oldugu icin ekliyorum.belki budur.

[Resim: 126gv6.jpg]

Alıntı

Sn.Altunhan, zaten horoz yayına değil, kabzenin alt arkasında görülen, bazı modellerde düz, bazılarında da arkaya doğru bombeli olan, horoz yayı muhafazasına bakmak yeterli oluyor. Tabii bazen de silahın sahibi de değiştirmiş olabilir. Yukarıdaki resimdeki silah dediğiniz gibi bombeli horoz yayı muhafazası, gövdede tetiğin hemen arkasında traşlanmış tetik erişim alanları, kısaltılmış tetiği, horozu ve geriye biraz daha uzatılmış kabze emniyeti ile tam bir WWII Era 1911A1.

Alıntı

[Resim: equalizem1911.jpg]

Alıntı

turan tactical demiş ki:[Resim: equalizem1911.jpg]

Sn Arkadaşlar,

Ufak bir tali yola sapıp, konunun azcık dışına çıkacağım ama...Big Grin

Sn TT nin gönderdiği bu resim, hem çok güzel hem espirili olmasının yanı sıra, yaptığı espiriden çıkışla bizim mevzuatta bulunan; orantılı güç "saçmalığını" bir kez daha hatırlattı. Çünkü bir gerçeğe vurgu yapıyor...

Boyutu ne olursa olsun, hiç bir adamdan korkma
Yalnızca beni çağır ve ben durumu eşitlerim.

Daha önce de söylediğim gibi, 1.70 boyunda bir adamın, 2 metrelik biradamla "güreşmesi" kanunen beklenmemelidir. Bu düpedüz saçmalıktır.

Kanun "saldırı olmaması" üzerine kurulmalıdır. Kanun insanları "dayak yemeye zorlayamaz", zorlamamalıdır.

Sevgiler

Alıntı

bu silahi cok uzun zamandan beri taniyorum. Hatta cocukken para biriktirip aldigim ilk PP (plastic pellet) tabancam da bir 1911 government i.
Sarjörünün tek sira olmasi ve kabzasinin inceligi beni tavlayan özelliklerinden. Umuyorum ki bu klasik modellerin ayni zamanda 9mm olan versiyonlari da mevcuttur.

Acaba Türkiye de alabilecegimiz bir adres mevcut mudur klasik WW2 1911 (A1 de olur)? Varsa tahmini olarak istenecek rakam ne olur?

Alıntı

[Resim: series80coltgoldcuprsrt2.jpg]

Alıntı

[Resim: 1911a1gmace5222a1nw3.jpg]

Alıntı

şu şarjörün inceliğine bir bakın, mübarek sigara tabakası sanki. Peh Peh Peh

Alıntı

[Resim: 200604140011.jpg]

[Resim: coltclassicgoldcup.jpg]
[

Alıntı

[Resim: comc3.jpg]