Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt Fotoğrafları
İçim gitti vallaha ! Zamnında dört ay bir colt kullanmıştım.Bilememişim kıymetini , hafif diye bi visor ile değiştirmiştim Sad

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
alpago demiş ki:içim gitti valla zamnında dört ay bi cold kullanmıştım.bilememişim kıymetini , hafif diye bi visor le değiştirmiştim Sad

bu colt un hangi modeliydi aceba??

Alıntı

1911 sanırsam bu meşhur amerikan yardımıyla hibe edilen tabancalardandı herhalde Sn. Altunhan.
Saygılar.

Alıntı

Sn.alpago ve Sn.Altunhan, TSK, özellikle de KKK envanterinde bulunan Colt'lar da, WWII Era 1911 A1'lerdir.
Bu silahlar Kore Savaşı ile beraber gelmeye başlayan hibe silahlardandır.
Hepsinin de sağ yan taraflarında '' US Property '' '' Birleşik Devletler'in Malıdır '' yazılıdır.

Alıntı

alpago demiş ki:1911 sanırsam bu meşhur amerikan yardımıyla hibe edilen tabancalardandı herhalde sn Altunhan

paki sy alpago,bu degisimde vizör + para aldiniz degilmi??
yani basabas degismemissinizdir diye düsünüyorum.

Alıntı

Yok yanlış anladınız herhalde Sn. Altunhan. Silahların ikiside görev nedeniyle üstüme zimmetlenmiş silahlardandı.İlk Colt vardı, 4 ay onu kullandım sonra, Komutanıma rica ettim visör ile değiştirdim.Yani silahların ikiside devletin malı idi Smile.
Saygılar.

Alıntı

ahh..yine yanlis anlamisim sy alpago.asker oldugunuzu yeni ögrendim.
tamam ozaman.benimde icim gitmisti 1911 vizörle degistirilirmi diye. Smile

Alıntı

WWII Era 1911 A1 galiba bu model olacak.

[Resim: 017tb5.jpg]

Alıntı

Sn.Altunhan, dikkat ederseniz bu silahta hem horoz yayı muhafazında, hem de şarjörde sabitleme uskuru için halka var.
Ayrıca horoz yayı muhafazası da düz.
Tetik korkuluğu gerisindeki, tetik erişim alanı traşlanmamış.
Bu silah sanırım A1 revizyonundan önceki bir WWI Era 1911.

Alıntı

Sanat eseri denilen şey bana göre bu. Nasıl bir zeka, nasıl bir zevk, nasıl bir beceri ve ruh hali gerekir böyle bir silahı ortaya çıkarmak için? Elinde olan varsa sıkı sıkı sarılsın ve gözü gibi baksın bu silahlara bence. Keşke bizde böyle güzelliklerden bir tane ortaya koyabilsek ve Türk malı Türk dizaynı ve işçiliği diyip övünebilsek. Yok mu sesimizi duyan bizi gururlandıracak bi usta Smile.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi